Uncategorised

 

در دیدار مدیرکل دامپزشکی با شهردار کرمان تأکید شد:

 

ضرورت توجه ویژه به بهداشت و سلامت شهری

 

 

 سرویس خبر: اداره روابط عمومی و امور بین‌الملل شهرداری کرمان

شهردار کرمان گفت: امنیت و سلامت دو رکن اساسی هستند که در شهرها باید مورد توجه ویژه قرار گیرند.

سیدمهران عالم‌زاده در دیدار مدیرکل دامپزشکی استان کرمان با وی، با بیان این‌که اگر بخواهیم شهروندانی بانشاط و سالم داشته باشیم، باید به موضوع بهداشت به‌طور ویژه توجه کنیم، بر تشکیل کارگروهی در حوزه‌ی بهداشت و سلامت شهری تأکید کرد و گفت: باید با ایجاد این کارگروه، فارغ از سیستم‌های اداری و با کمک سمن‌ها، موضوعات مربوط به مسایل بهداشتی شهر و شهروندان را دنبال کنیم.

وی بضاعت شهرداری را در موضوعات مختلف اندک دانست، اما در عین حال گفت: با توجه به شرایط خاص و حادی که در اثر بروز بیماری‌های مشترک دام و طیور اتفاق می‌افتد، توجه به مسایل بهداشتی، در اولویت فعالیت‌های شهرداری قرار خواهد گرفت.

عالم‌زاده افزود: در زمینه‌ی مسایل بهداشتی، هرجا کمبودی وجود دارد، می‌توانیم انرژی را مضاعف کنیم، اما محدودیت‌هایی هم داریم.

شهردار کرمان در رابطه با جمع‌آوری و عقیم‌سازی سگ‌های بدون صاحب توسط شهرداری گفت: شهرداری در حد توان این مهم را دنبال می‌کند، اما سازمان‌های مردم‌نهاد مربوط نیز باید در این زمینه به شهرداری کمک کنند.

عالم‌زاده افزود: شهرداری در حد توان نسبت به جمع‌آوری و عقیم‌سازی سگ‌های بدون صاحب اقدام می‌کند، اما کار کاملی در این حوزه انجام نمی‌شود که نیاز به پیگیری و همکاری سمن‌ها دارد تا این کار به بهترین شکل اتفاق بیفتد.

وی به وضعیت کشتارگاه دام کرمان اشاره کرد و گفت: اگرچه کشتارگاه به بخش خصوصی واگذار شده، اما عوامل اداره‌کننده‌ی کشتارگاه از وضعیت اقتصادی آن رضایت ندارند.

شهردار کرمان اظهار امیدواری کرد با راه‌اندازی کشتارگاه صنعتی جدید شهر کرمان، مشکل شهر و شهرداری کرمان در این زمینه برطرف شود.

عالم‌زاده افزود: در این رابطه حاضریم به سرمایه‌گذار کمک کنیم تا کشتارگاه هرچه سریع‌تر وارد چرخه‌ شود.

مدیرکل دامپزشکی استان کرمان هم در این دیدار با بیان این‌که شهرداری و دامپزشکی در شهر وظایف مشترکی به‌عهده دارند، گفت: مسایل بهداشتی باید در اولویت قرار گیرد.

حسین رشیدی ازجمله موضوعات مشترک، به عرضه‌ی غیرقانونی و به‌صورت زنده‌ی پرندگان در نقاط مختلف شهر کرمان ازجمله بازار مظفری اشاره کرد و گفت: با توجه به مخاطرات انتقال آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان، برخورد با دست‌فروشان و عرضه‌کنندگان غیرقانونی پرندگان ضروری است.

وی با بیان این‌که سال گذشته بیماری آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در کشور شیوع پیدا کرد و 23 استان درگیر این بیماری بودند، گفت: در سال گذشته 27 میلیون پرنده معدوم و هفت هزار تومان خسارت وارد شد، اما خوش‌بختانه با اقدامات پیش‌گیرانه، این بیماری در استان کرمان شیوع پیدا نکرد.

مدیرکل دامپزشکی استان کرمان درخواست کرد شهرداری در زمینه‌ی جمع‌آوری دست‌فروشان پرنده در نقاط مختلف شهر با این اداره‌کل همکاری کند و گفت: از زمانی که باغ‌وحش آبشار به بخش خصوصی واگذار شده، روزهای جمعه روبه‌روی این باغ‌وحش شاهد فروش غیرقانونی پرنده هستیم.

رشیدی افزود: از نظر قانونی می‌توانیم با عرضه‌کنندگان غیرقانونی پرنده‌ها برخورد کنیم؛ ضمن این‌که شهرداری هم در این رابطه قوانین خوبی دارد؛ بنابراین، با هم‌افزایی دو دستگاه می‌توانیم شرایط مطلوب‌تری رقم بزنیم.

مدیرکل دامپزشکی استان کرمان هم‌چنین با بیان این‌که با واگذاری کشتارگاه کرمان به بخش خصوصی، وضعیت این کشتارگاه بهبود پیدا کرده است، گفت: بخش خصوصی زحمت زیادی کشیده و تحول مطلوبی در کشتارگاه کرمان اتفاق افتاده است.

رشیدی افزود: قرار است کشتارگاه صنعتی جدید شهر کرمان که در جاده‌ی رفسنجان در دست ساخت است، تا پایان امسال به بهره‌برداری برسد.

وی به محل نگهداری سگ‌های بدون صاحب هم اشاره کرد و گفت: زحمات شهرداری در این زمینه قابل تقدیر است، اما این موضوع باید به‌طور جدی‌ و علمی‌تر دنبال شود.

 

در اردیبهشت‌ماه انجام شد؛

103 عملیات اطفای حریق توسط آتش‌نشانان

 

 

سرویس خبر: اداره روابط عمومی و امور بین‌الملل شهرداری کرمان 

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهر کرمان از وقوع 103 مورد آتش‌سوزی به‌دلیل بی‌احتیاطی و عدم رعایت مسائل ایمنی در شهر کرمان در اردیبهشت‌ماه خبر داد.

علی عسکری گفت: در اردیبهشت‌ماه در مجموع 103 مورد حریق در شهر کرمان اتفاق افتاده که از این تعداد 38 مورد مربوط به مواد پسماند و بازیافتی، 11 مورد مربوط به وسایل نقلیه، 25 مورد مربوط به منازل مسکونی، 16 مورد مربوط به جنگل و درختان و 13 مورد مربوط به مراکز تجاری بوده است.

وی هم‌چنین از انجام 239 مورد عملیات امداد و نجات در مدت زمان یادشده خبر داد و افزود: از این تعداد 46 مورد زنده‌گیری حیوانات خطرناک و آزاردهنده، 118 مورد زنده‌گیری مارهای سمی و غیرسمی، 25 مورد چیدن حلقه و قفل، 12 مورد امداد آسانسور، 20 مورد امداد تصادفات خودرویی، یک مورد سقوط از ارتفاع و مابقی مربوط به سایر موارد بوده است.

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهر کرمان افزود: در مجموع این عملیات‌ها، 74 نفر نجات یافتند، 9 نفر مجروح شدند و متأسفانه دو نفر فوت کردند.

عسکری ادامه داد: در این مدت هم‌چنین تعداد 200 نفر از شهروندان و دانش‌آموزان آموزش‌های آتش‌نشانی را توسط کارشناسان این سازمان فرا گرفتند.

 

در نشست عمومی شورای اسلامی شهر کرمان؛

 

میزان ترک تشریفات برای اجرای پروژه‌ها به 900 میلیون تومان افزایش یافت

 

 

سرویس خبر: اداره روابط عمومی و امور بین‌الملل شهرداری کرمان

نشست عمومی شورای اسلامی شهر کرمان با حضور رییس و سایر اعضای شورا و شهردار کرمان برگزار شد.

شهردار کرمان در ابتدای این نشست ضمن تبریک حلول ماه مبارک رمضان، از آغاز روکش آسفالت در هشت محور شهر کرمان خبر داد و گفت: از مشکلاتی که به‌‌دلیل روکش آسفالت معابر در تردد شهروندان ایجاد شده، عذرخواهی می‌کنم.

سیدمهران عالم‌زاده هم‌چنین به پرداخت حقوق نیروهای شهرداری اشاره کرد و گفت: تا اوایل خردادماه یک‌ماه حقوق پرسنل رسمی، قراردادی و شرکتی شهرداری پرداخت خواهد شد.

در ادامه، رؤسای کمیسیون‌های شورا به بیان آخرین مصوبات و مسایل مطرح‌شده در کمیسیون‌های مربوط پرداختند.

 

احیای بازار قلعه‌محمود، در دستور کار

سیدمحمدرضا میرحسینی، رییس کمیسیون گردشگری و اصناف شورا با اشاره به طرح احیای بازار قلعه‌محمود گفت: در نشست کمیسیون مقرر شد اداره‌کل اوقاف و امور خیریه اطلاعات مربوط به مالکان را در اختیار شورا قرار دهد.

وی افزود: هم‌چنین مقرر شد از تمام مالکان دعوت شود تا نسبت به احیای مغازه‌ها اقدام کنند؛ ضمن این‌که با اداره‌کل ثبت اسناد هم مکاتبه شد تا اطلاعات مربوط به بازار قلعه‌محمود را در اختیار شورا قرار دهد.

رییس کمیسیون گردشگری و اصناف شورا ادامه داد: چون متولی اصلی بازار قلعه‌محمود، اداره‌کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان است، مقرر شد درنهایت اطلاعات جمع‌آوری‌شده در اختیار این اداره‌کل قرار گیرد.

میرحسینی بیان کرد: در معاونت معماری و شهرسازی شهرداری کرمان نیز کمیسیونی تشکیل شده که مقرر شد این کمیسیون تا تهیه‌ی طرح جدید بازار قلعه‌محمود، در رابطه با اجرای طرح قبلی اقدام کند.

علی خدادادی، رییس کمیسیون خدمات شهری شورا هم به نامه‌ی اتاق اصناف مبنی بر نصب تلویزیون‌های شهری توسط برخی اصناف اشاره کرد و گفت: از شهرداری درخواست کردیم اگر بخش‌نامه‌ای در این رابطه وجود دارد، ارایه کند و اگر چنین بخش‌نامه‌ای وجود ندارد، در این رابطه آیین‌نامه‌ای تهیه شود تا عوارض مربوط به تلویزیون‌های تصویری به شهرداری پرداخت شود.

 

ضرورت توجه به محله‌های کمتربرخوردار

منصور ایرانمنش، رییس کمیسیون حقوقی، نظارت و حاشیه‌نشینی شورا نیز به بررسی موضوع حاشیه‌نشینی در این کمیسیون اشاره کرد و گفت: طبق گزارشی که در کمیسیون ارایه شد، آمار دقیقی از تعداد حاشیه‌نشین‌ها وجود ندارد، اما براساس آنچه اعلام شد، بین 85 تا 200 هزار نفر حاشیه‌نشین در کرمان وجود دارد.

وی با بیان این‌که در شورای چهارم بخش‌هایی از مناطق حاشیه‌نشینی به شهر ملحق و خدمت‌رسانی به این مناطق آغاز شد، گفت: علاوه بر توجه ویژه به نقاط حاشیه‌نشینی، باید به محله‌های کمتربرخوردار شهر نیز به‌صورت ویژه توجه شود.

رییس کمیسیون حقوقی، نظارت و حاشیه‌نشینی شورا هم‌چنین از تأسیس دفاتر تسهیل‌گری خدمات اجتماعی در شهر کرمان خبر داد و خواستار همکاری شهرداری کرمان با این دفاتر شد.

عالم‌زاده، شهردار کرمان هم در این رابطه با بیان این‌که دفاتر تسهیل‌گری باید از شهرداری کرمان مجوز بگیرند، گفت: دفاتر تسهیل‌گری خدمات اجتماعی، حق ورود به حوزه‌ی نوسازی و شهرسازی را ندارند؛ بنابراین، از استانداری درخواست کرده‌ایم اعلام کنند 12 دفتر تسهیل‌گری خدمات اجتماعی که تأسیس شده، چه شرح وظایفی دارند و مسئولیت آن‌ها به عهده‌ی کدام دستگاه است؟

ایرانمنش، رییس کمیسیون حقوقی، نظارت و حاشیه‌نشینی شورا هم با بیان این‌که دفاتر تسهیل‌گری خدمات اجتماعی از استانداری مجوز گرفته‌اند، گفت: دفاتر تسهیل‌گری نوسازی که در بافت فرسوده اقدام به ساخت‌و‌ساز می‌کنند، باید از شهرداری مجوز دریافت کنند.

علی‌اکبر مشرفی، عضو شورای اسلامی شهر کرمان هم درباره‌ی حاشیه‌نشینی گفت: باید با پدیده‌ی حاشیه‌‌نشینی برخورد شود و اگر هم قرار است به شهر ملحق شوند، اهالی این مناطق باید عوارض خود را پرداخت کنند.

وی با بیان این‌که در دوره‌های گذشته بخشی از نقاط حاشیه‌نشینی به شهر ملحق شد، اما جلوی رشد حاشیه‌نشینی گرفته نشد، گفت: برخورد قضایی با حاشیه‌نشینی هم مطلوب نیست؛ بنابراین، باید برای مقابله با حاشیه‌نشینی با هم‌افزایی دستگاه‌ها اقدام شود.

حسین چناریان، رییس کمیسیون برنامه، بودجه و منابع پایدار شورا نیز با اشاره به تأسیس دفاتر تسهیل‌گری خدمات اجتماعی زیر نظر وزارت کشور گفت: برای فعالیت این دفاتر اعتبار تخصیص داده شده است؛ ضمن این‌که در کرمان زیر نظر جهاد دانشگاهی تشکیل شده‌اند، اما متأسفانه افرادی با تخصص‌های غیراجتماعی و دارای تخصص‌های معماری و شهرسازی عهده‌دار این دفاتر هستند.

وی افزود: باید به دفاتر تسهیل‌گری خدمات اجتماعی کمک کنیم تا از مشکلات حاشیه‌نشینی ازجمله تکدی‌گری، بیماری‌های واگیردار و سایر معضلات مربوط به حاشیه‌نشینی پیش‌گیری کنند.

 

ضرورت تقویت شرکت‌های خدمات اجتماعی

علی بهرامی، نایب‌رییس شورا نیز با بیان این‌که این دفاتر از سوی وزارت کشور گزینش شده‌اند، گفت: متأسفانه به‌دلیل کمبود شرکت‌های خدمات اجتماعی در شهر کرمان، دفاتر تسهیل‌گری خدمات اجتماعی به شرکت‌های معماری و شهرسازی واگذار شده است.

وی افزود: معاونت فرهنگی اجتماعی شهرداری کرمان باید شرکت‌های خدمات اجتماعی را تقویت کند تا این شرکت‌ها بتوانند پروژه‌های بعدی را به عهده بگیرند.

محمد فرشاد، رییس شورای اسلامی شهر کرمان هم در این رابطه گفت: معاونت فرهنگی اجتماعی شهرداری باید در خصوص چگونگی همکاری شرکت‌های خدمات اجتماعی، با مدیران این شرکت‌ها‌ جلساتی داشته باشد و گزارش آن را به شورا ارایه کند.

وی هم‌چنین به کمربند سبز شهر کرمان اشاره کرد و گفت: براساس گزارش‌های شفاهی اعلام شد درختان کمربند سبز در معرض آسیب قرار گرفته که این موضوع توسط مهندس پوراسماعیلی، سرپرست معاونت خدمات شهری شهرداری تکذیب شد.

خدادادی، رییس کمیسیون خدمات شهری شورا نیز در این رابطه با بیان این‌که گزارش در خصوص درختان کمربند سبز به کمیسیون خدمات شهری شورا هم رسیده بود، گفت: طی بازدیدی که شخصاً از محدوده‌ی کمربند سبز داشتم، درختان این محدوده مشکلی ندارند.

وی افزود: از مهندس پوراسماعیلی، سرپرست معاونت خدمات شهری شهرداری هم درخواست کردم از کمربند سبز بازدید کند که وی هم اعلام کرد درختان این محدوده مشکلی ندارند.

 

حذف پارکینگ به‌صورت جدی بازنگری شود

رامین ارجمند کرمانی، رییس کمیسیون معماری و شهرسازی شورا نیز با اشاره به شکواییه‌ی مردمی در رابطه با ساخت مجتمعی بدون پارکینگ در خیابان فلسطین گفت: در این مجتمع 100 درصد پارکینگ‌ها حذف شده و هنوز که راه‌اندازی نشده، مشکلاتی برای همسایه‌ها ایجاد کرده است.

وی افزود: براساس ضوابط معماری و شهرسازی، تمام مالکان باید پارکینگ مورد نیاز را تأمین کنند؛ مگر در موارد شش‌گانه که تأمین پارکینگ امکان‌پذیر نیست.

ارجمند کرمانی ادامه داد: طبق ضوابط شهرسازی، اگر مالک نتواند پارکینگ تأمین کند، باید در شعاع 150 متری نسبت به تأمین پارکینگ اقدام کند.

رییس کمیسیون معماری و شهرسازی شورا با بیان این‌که موضوع حذف پارکینگ باید به‌صورت جدی بازنگری شود، گفت: در نشست کمیسیون مقرر شد معاونت معماری و شهرسازی شهرداری طی یک‌ماه آینده تمام مصوبات و ضوابط مربوط به حذف پارکینگ را بازنگری کرده و طرح پیشنهادی را به شورا ارایه کند.

 

ضرورت واگذاری سالن سرپوشیده‌ی پارک مادر به بانوان

زهرا ایرانمنش، رییس کمیسیون فرهنگی، هنری و بانوان شورا نیز ضمن تشکر از شهردار کرمان به‌دلیل راه‌اندازی اتوماسیون اداری ساختمان شورای اسلامی شهر کرمان، به بازدید کمیسیون‌های مختلف شورا اشاره کرد و پیشنهاد داد طبق روال شوراهای گذشته، روزهای پنج‌شنبه برای بازدید کمیسیون‌ها در نظر گرفته شود تا تمام اعضا بتوانند حضور پیدا کنند.

در ادامه، فرشاد، رییس شورای اسلامی شهر کرمان ضمن موافقت با پیشنهاد رییس کمیسیون فرهنگی، هنری و بانوان شورا گفت: از این پس بازدید کمیسیون‌ها به روزهای پنج‌شنبه موکول خواهد شد.

رییس کمیسیون فرهنگی، هنری و بانوان شورا هم‌چنین به حضور استاد صوتی، هنرمند منبت‌کار در نشست این کمیسیون اشاره کرد و گفت: بازدید از منزل و آثار استاد صوتی در دستور کار این کمیسیون قرار دارد.

ایرانمنش به سالن ورزشی سرپوشیده‌ی پارک مادر هم اشاره کرد و گفت: این سالن قرار بود در اختیار بانوان قرار گیرد، اما در دوره‌ی قبل به پیمان‌کار واگذار شد.

وی افزود: پس از اعتراض بانوان از واگذاری این سالن، مقرر شد این سالن صبح‌ها به ورزش بانوان اختصاص پیدا کند، اما متأسفانه این سالن ورزشی صبح‌ها تعطیل است و امکان استفاده‌ی بانوان از آن وجود ندارد.

رییس کمیسیون فرهنگی، هنری و بانوان شورا ادامه داد: هم‌چنین طبق قرارداد پیمان‌کار باید به پرسنل شهرداری هم خدمات بدهد.

چناریان، رییس کمیسیون برنامه، بودجه و منابع پایدار شورا هم درباره‌ی سالن سرپوشیده‌ی پارک مادر گفت: طبق قرارداد پیمان‌کار موظف است ماهانه به ازای 10 میلیون تومان به پرسنل شهرداری خدمات بدهد که ظاهراً در این رابطه حساب‌وکتابی وجود ندارد.

در ادامه، مشرفی، عضو شورای اسلامی شهر کرمان به تله‌کابین پردیسان قائم اشاره کرد و گفت: تله‌کابین قرار بود شهریورماه سال گذشته به بهره‌برداری برسد، اما هنوز زیرساخت‌های این تله‌کابین آماده نشده است.

وی از شهردار کرمان خواست سرعت‌بخشیدن به اجرای پروژه‌ی تله‌کابین را در اولویت قرار دهد.

 

افزایش میزان ترک تشریفات از 500 میلیون تومان به 900 میلیون تومان

افزایش میزان تفویض اختیار ترک تشریفات به شهردار کرمان از 500 میلیون تومان به 900 میلیون تومان نیز از موضوعاتی بود که از سوی چناریان، رییس کمیسیون برنامه، بودجه و منابع پایدار شورا به آن اشاره شد و مورد بررسی اعضای شورا قرار گرفت.

در ادامه، پس از بررسی این موضوع، با افزایش میزان ترک تشریفات توسط شهردار کرمان تا مبلغ 900 میلیون تومان موافقت شد.

هم‌چنین با افزایش تفویض اختیار در رابطه پرداخت اضافه‌واریزی‌های شهروندان از 10 میلیون تومان به 30 میلیون تومان به شهردار کرمان موافقت شد.

تفویض اختیار ماده 16 و ماده 17 از 200 هزار تومان به 400 هزار تومان هم مورد بررسی قرار گرفت و به‌دلیل کاهش توقعات از شهرداری کرمان، با این مصوبه موافقت نشد.  

 

 

شهردار کرمان در آیین معارفه مشاور اجرایی شهردار:

 

فعالیت‌های شهرداری شبانه‌روزی و مهم است

 

 

 

سرویس خبر: اداره روابط عمومی و امور بین‌الملل شهرداری کرمان

 

شهردار کرمان گفت: تمام فعالیت‌های شهرداری، شبانه‌روزی و مهم است.

سیدمهران عالم‌زاده در آیین معرفی مهدی نیکوئی، به‌عنوان مشاور اجرایی شهردار، با بیان این‌که تمام موضوعات شهرداری اهمیت خاص خود را دارد، گفت: وقتی کارها را در شهرداری اولویت‌بندی می‌کنیم، گاهی 10 موضوع در اولویت یک قرار می‌گیرد.

وی افزود: با توجه به ساختار سنتی شهرداری کرمان، بسیاری از امور را شهردار باید شخصاً پیگیری کند تا به نتیجه برسد؛ بنابراین، باتوجه به گستردگی فعالیت حوزه‌ی شهردار، نیاز بود تا یک‌نفر در کنار شهردار، موضوعات مهم خارج از معاونت‌ها و سازمان‌ها را پیگیری کند.

شهردار کرمان از دکتر نیکوئی، به‌عنوان فردی دست‌پاک و با قابلیت علمی بالا یاد کرد و گفت: دکتر نیکوئی در موارد مختلف فقط به استانداردهای موجود اکتفا نمی‌کنند و باید خودشان در آن مورد به اطمینان برسند.

عالم‌زاده افزود: تعداد نیروهایی با این توان علمی و فنی در شهرداری کرمان اندک است؛ بنابراین، علی‌رغم کار بزرگی که دکتر نیکوئی در عتبات عالیات انجام می‌دادند، از وی درخواست کردیم در شهرداری نیز به ما کمک کنند.

وی ادامه داد: در برخی موضوعات به دکتر نیکوئی اختیار تام داده خواهد شد تا آن موضوعات را به سرانجام برساند.

شهردار کرمان موضوعات مد نظر استاندار کرمان، پروژه‌ی آرامستان جدید کرمان، برخی پروژه‌های سرمایه‌گذاری معطل‌مانده‌ و سرمایه‌گذاری در حوزه‌ی پسماند را ازجمله‌ی این موضوعات برشمرد و گفت: اگرچه برخی از این

موضوعات در معاونت‌ها و سازمان‌ها پیگیری می‌شود، اما نیاز است به‌صورت جدی‌تر مورد پیگیری قرار گیرد تا به نتیجه برسد.

عالم‌زاده افزود: با حضور دکتر نیکوئی، بر بسیاری از چالش‌های اساسی شهر فائق خواهیم آمد.

مشاور اجرایی شهردار نیز ضمن تشکر از حُسن اعتماد شهردار کرمان گفت: امیدوارم بتوانم به‌عنوان یک خدمت‌گزار با نظارت جناب شهردار، تمام توان خود را جهت خدمت به شهر و شهروندان به‌کار گیرم.

مهدی نیکوئی افزود: امیدوارم بتوانم کارهای در خور شأن مردم کرمان انجام دهم و پاسخ‌گوی حُسن نیت شهردار محترم کرمان باشم.

 

 

با حکم شهردار کرمان؛

 

محمدرضا کرامت، به‌عنوان مسئول دفتر شهردار معرفی شد

 

 

سرویس خبر: اداره روابط عمومی و امور بین‌الملل شهرداری کرمان

 

 

با حکم شهردار کرمان، محمدرضا کرامت، به‌عنوان مسئول دفتر شهردار معرفی شد.

در حکم سیدمهران عالم‌زاده، شهردار کرمان آمده است:

«جناب آقای محمدرضا کرامت

با سلام

نظر به تعهد، تجربه، کارایی و با توجه به پیشنهاد مشاور و سرپرست حوزه و امور شورای اسلامی شهر و به جهت استفاده از این قابلیت‌ها و توانمندی‌ها به‌موجب این حکم با حفظ پست سازمانی به سمت «مسئول دفتر اینجانب» منصوب می‌شوید.

هماهنگی در خصوص یادداشت و یادآوری تاریخ تشکیل جلسات، سمینارها و کنفرانس‌ها و آماده نمودن سوابق و پرونده‌های مربوطه برای اطلاع و مطالعه‌ی قبلی، هماهنگی در برقراری ارتباطات و تماس‌های تلفنی، استخراج و مستندسازی و به‌روزرسانی اطلاعات مدیرانی که در استان و شهرداری تعویض می‌شوند، دریافت و بررسی نامه‌ها از مدیریت‌های مختلف و هماهنگی جهت ارجاع آن‌ها، تنظیم و ارائه‌ی لیست متقاضیان ملاقات عمومی و همکاران و تعیین ساعات وقت ملاقات، مطالعه و بررسی رویکردها و روش‌های نوین به‌منظور به‌کارگیری و استقرار نظام‌ها و سبک‌های جدید برای انجام کارآمد وظایف و بهبود روش‌ها و سایر امور محوله با هماهنگی مشاور و مدیر حوزه، مورد انتظار است.

امید است با استفاده از توان و تجربه‌ی خود و با اتکال به خداوند منان و هماهنگی لازم در پیشبرد اهداف با رعایت قوانین و مقررات موفق و مؤید باشید.»

 

سیدمهران عالم زاده

شهردارکرمان

 

 

با حکم شهردار کرمان؛

 

مهدی نیکوئی، مشاور اجرایی شهردار کرمان شد

 

 

 

 

سرویس خبر: اداره روابط عمومی و امور بین‌الملل شهرداری کرمان

 

با حکم شهردار کرمان، مهدی نیکوئی، به‌عنوان مشاور اجرایی شهردار کرمان معرفی شد.

در حکم سیدمهران عالم‌زاده، شهردار کرمان آمده است:

«جناب آقای دکتر مهدی نیکوئی

با سلام

نظر به تعهد، تجربه، کارایی و شناخت کافی که از جنابعالی دارم و به جهت استفاده از این قابلیت‌ها و توانمندی‌ها به‌موجب این حکم به‌عنوان «مشاور اجرایی اینجانب» منصوب می‌شوید.

ارائه‌ی شيوه‌هاي جديد جهت بهبود بخشیدن به روش تحقق اهداف به‌منظور تأمين حسن انجام برنامه‌ها، پيگيري و ابتكار در تهيه و ارائه‌ی طرح‌هاي جديد و به‌منظور جلوگيري از بروز مشكلات، بررسي و ارائه‌ی نظرات مشورتي درباره‌ی برنامه‌هاي شهرداری، مشاوره در خصوص تنظيم طرح‌ها، تدوين و يا تغيير آن‌ها، تحقيق در مورد علل بروز مشكلات و تعيين و تشخيص نقاط ضعف و ارائه‌ی پيشنهادات و نظرات اصلاحي و تهيه‌ی گزارشات لازم در این خصوص و پیگیری امور محوله‌ی اجرایی در حوزه‌های مختلف مورد انتظار است.

امید است با استفاده از توان و تجربه‌ی خود و با اتکال به خداوند منان و هماهنگی لازم در پیشبرد اهداف با رعایت قوانین و مقررات موفق و مؤید باشید.»

لازم به ذکر است؛ دکتر مهدی نیکوئی، رتبه‌ی اول مهندسی عمران در مقطع کارشناسی، فارغ‌التحصیل ممتاز مقطع کارشناسی ارشد مهندسی عمران، گرایش سازه و دارای مدرک دکترای عمران گرایش زلزله با درجه‌ی تحصیلی عالی است.

سوابق اجرایی وی نیز عبارتند از: ناظر پروژه‌های عمرانی استانداری از سال 81 تا 83، مسئول دستگاه اجرا و نظارت و امور قراردادهای شهرداری منطقه دو کرمان از سال 83 تا 86، معاون فنی و عمرانی شهرداری منطقه سه کرمان از سال 86 تا 93، رئیس اداره فنی و امور قراردادهای اداره‌کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان از سال 93 تا 94 و معاون فنی و مهندسی ستاد بازسازی عتبات عالیات استان کرمان (پروژه‌های کربلا، کاظمین و سامراء) از سال 94 تاکنون.

 

سرپرست به‌سازی و زیباسازی محیط شهرداری:

 

تابلوهای فاقد مجوز و غیر استاندارد در خیابان شریعتی ساماندهی شد

 

 

 

سرویس خبر: اداره روابط عمومی و امور بین‌الملل شهرداری کرمان

 

سرپرست به‌سازی و زیباسازی محیط شهرداری کرمان از اتمام عملیات ساماندهی تابلوهای فاقد مجوز و غیر استاندارد در خیابان دکتر شریعتی خبر داد.

سرویس خبر: اداره روابط عمومی و امور بین‌الملل شهرداری کرمان

رضا مهرابی گفت: پس از گذراندن مراحل اخطار دهی و توجیه مالکان تابلوهای فاقد مجوز و غیر استاندارد در خیابان دکتر شریعتی (حد فاصل چهارراه ولی‌عصر (عج) تا میدان شهدا) و خیابان‌های فرعی شهید عباس صباحی و شهید ناصر فولادی توسط واحد اجراییات این مدیریت، تعداد 110 عدد تابلوی خلاف تبلیغاتی در این اماکن ساماندهی شد.

وی از همکاری واحد امور شهر منطقه یک که در پیشبرد این طرح همکاری لازم را داشته و همچنین از مالکان تابلوهایی که خود نسبت به برچیدن موارد خلاف تبلیغاتی اقدام نموده‌اند، تشکر کرد.

مهرابی خاطرنشان کرد: از اوایل خردادماه جاری عملیات ساماندهی تابلوهای فاقد مجوز و غیر استاندارد در بولوار هوانیروز و بولوارهای غدیر و نیز خیابان شهید همتی‌فر واقع در بولوار جمهوری اسلامی آغاز خواهد شد.

سرپرست به‌سازی و زیباسازی محیط شهرداری کرمان از مالکان تابلوهایی که برگه اخطاریه واحد اجراییات زیباسازی تاکنون به رؤیت آنان رسیده و همچنین از مالکانی که تابلوی خلاف تبلیغاتی آنان قبلاً جمع‌آوری شده است خواست جهت تعیین تکلیف تابلوی خود و اخذ مجوز نصب تابلوی استاندارد به واحد ساماندهی تابلوهای شهری مدیریت زیباسازی واقع در ابتدای خیابان شهید کامیاب، محوطه پارک ریاضیات مراجعه کنند.

 

 

سرپرست شهرداری منطقه چهار خبر داد:

 

اجرای طرح «محله‌ی زیبا» در سرآسیاب

 

 

سرویس خبر: اداره روابط عمومی و امور بین‌الملل شهرداری کرمان

سرپرست شهرداری منطقه چهار کرمان از اجرای طرح «محله‌ی زیبا» در محله‌ی سرآسیاب خبر داد.

محمدحسین مومنی با اشاره به اینکه این منطقه در راستای افزایش مشارکت شهروندان در عمران و آبادانی شهر، «طرح محله‌ی زیبا» را در دستور کار خود قرار داده است، گفت: این طرح در شهرک هشت ‌بهشت اجرا شده و به پایان رسیده؛ در حال حاضر نیز در محله‌ی سرآسیاب در حال اجراست.

وی ادامه داد: محله‌ی سرآسیاب، وسعت و جمعیت زیادی دارد و در واقع باید شهرداری جداگانه‌ای داشته باشد.
مومنی با بیان اینکه در گذشته، سرآسیاب روستا بوده و اراضی این محدوده کاربری باغ و کشاورزی داشته، گفت: اما در این اراضی ساخت‌و‌سازهای زیادی شکل گرفته که در این خصوص با سرپرست معاونت معماری و شهرسازی شهرداری هماهنگ و پیش‌بینی می‌‌شود در شش‌ماهه‌ی اول امسال مشکل ساکنان آن برطرف شود.
وی با تاکید بر اینکه در این محله جلوی ساخت‌وسازهای غیرمجاز و تفکیک‌های غیرقانونی را گرفته‌ایم تا پس از تصویب طرح، مردم براساس طرح جدید و به‌ صورت قانونی ساخت‌وساز کنند، خاطرنشان کرد: مردم این منطقه باید با شهرداری مشارکت بیشتری داشته باشند و نسبت به پرداخت عوارض شهرداری اقدام کنند تا بتوانیم خدمت بیشتر و بهتری به شهروندان ارایه کنیم.

 

زیرسازی تعدادی از معابر خاکی شهرک بنی‌هاشم

 

 

 سرویس خبر: اداره روابط عمومی و امور بین‌الملل شهرداری کرمان

سرپرست شهرداری منطقه یک کرمان از زیرسازی کوچه‌های علی‌بن ابی‌طالب (ع)، حضرت قائم (عج) و تعدادی از کوچه‌های مجاور فرهنگ‌سرای بنی‌هاشم در خیابان امام سجاد (ع) این شهرک توسط نیروهای منطقه یک خبر داد.

رضا خیاط‌زاده افزود: این اقدام به منظور رفاه حال ساکنان و تسهیل در عبور و مرور شهروندان صورت گرفته است.

وی خاطرنشان کرد: در صورت پرداخت هزینه‌ی خودیاری آسفالت توسط اهالی، شهرداری قادر به اجرای عملیات زیرسازی و آسفالت است.

سرپرست شهرداری منطقه یک از ساکنان منطقه خواست با پرداخت به موقع عوارض و همچنین سهم خودیاری خود، شهرداری را در انجام خدمت رسانی و آبادانی محله‌ها یاری کنند.

 

سرویس دهی ویژه برای جمع خوانی قرآن کریم در ماه رمضان

 

 

سرویس خبر: اداره روابط عمومی و امور بین‌الملل شهرداری کرمان

مدیرعامل سازمان اتوبوسرانی کرمان و حومه از سرویس دهی ویژه برای مراسم جمع خوانی قرآن کریم در ایام ماه مبارک رمضان خبر داد.

محمود ایرانمنش با بیان این که هر سال در ایام ماه مبارک رمضان مراسم جمع خوانی قرآن کریم در حسینیه ثارالله برگزار می‌شود، گفت: به جهت تامین رفاه حال شهروندانی که تمایل به شرکت در این امر معنوی دارند، سرویس دهی ویژه‌ای تا پایان ماه مبارک رمضان انجام می‌شود.

وی افزود: سرویس دهی هر روز عصر ساعت 17:30 از کلیه مسیرهای اصلی به سمت حسینیه ثارالله و برگشت بعد از مراسم انجام می‌شود.

ایرانمنش با بیان این که قرآن کریم، مایه هدایت و رحمت است و تلاوت قرآن در ماه مبارک رمضان از اجر و ثواب ویژه‏اى برخوردار است، خاطرنشان کرد: هدف اصلی قرآن کریم، انسان‌سازى، تربیت بشر و سوق دادن انسان به سوی سعادتمندی و کمال است، و او را به‌سوى خیر و سعادت سوق مى‌دهد.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمان:

 

روابط‌عمومی‌ها، زبان و قلم دستگاه‌های اجرایی هستند

 

 

 

 

سرویس خبر: اداره روابط عمومی و امور بین‌الملل شهرداری کرمان

 

اعضای شورای هماهنگی روابط‌عمومی دستگاه‌های اجرایی استان با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمان دیدار و گفت‌و‌گو کردند.

در این دیدار که به‌مناسبت 27 اردیبهشت‌ماه، روز جهانی ارتباطات و روابط‌عمومی برگزار شد، حجت‌الاسلام والمسلمین حسین علیدادی، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمان، ضمن تبریک فرارسیدن ماه مبارک رمضان گفت: در فضای سنگین کنونی، روابط‌عمومی‌ها در هر دستگاهی، وظیفه‌ای مهم در ایجاد فضای نرم و مؤثر و تزریق آن به جامعه به‌عهده دارند.

وی به پیش‌رفت تکنولوژی اشاره کرد و با بیان این‌که جایگاه روابط‌عمومی‌ها در حوزه‌ی ارتباطات نمایان‌تر شده است، گفت: روابط‌عمومی‌ها، دو رسالت مهم بر عهده دارند؛ یکی به تصویر کشیدن واقعیات جامعه برای دستگاه مربوط و دیگر ارایه‌ی در شأن خدمات دستگاه‌ها به مردم که انجام این دو وظیفه، موجب پیش‌رو شدن دستگاه‌ها خواهد شد.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمان روابط‌عمومی‌ها را چشم مدیران دستگاه‌های اجرایی دانست و با بیان این‌که متأسفانه امروز شاهد رویکرد «روزمزدی» در دستگاه‌های اجرایی هستیم، تصریح کرد: این موضوع راندمان کاری را در کشور کاهش داده است.

حجت‌الاسلام والمسلمین حسین علیدادی نقش روابط عمومی‌ها در تغییر این رویکرد و تبدیل آن به «کارمزدی» را بسیار مهم و اثرگذار دانست و گفت: این رویکرد با نگاه‌های دینی ما نیز مطابقت دارد؛ بنابراین، انتظار داریم این موضوع در دستور کار روابط‌عمومی‌های استان قرار گیرد.

وی به فرموده‌ی رهبر معظم انقلاب مبنی بر توجه به ظرفیت‌های درونی کشور نیز اشاره و بیان کرد: دستگاه‌های اجرایی کشور و استان باید از درون توانمند شوند که نقش روابط‌عمومی‌ها در این راستا بسیار مهم و حیاتی است؛ چراکه روابط‌عمومی‌ها، زبان و قلم دستگاه‌های اجرایی هستند.

مهدی زین‌الدینی، مشاور استاندار کرمان در امور رسانه و روابط‌عمومی نیز در این دیدار روابط‌عمومی‌ها را رسانه‌ی دستگاه‌های اجرایی و پل ارتباطی بین مردم و مخاطبان با آن دستگاه دانست و گفت: با ارایه‌ی خدمات دولت به مردم، به‌دنبال افزایش امید و نشاط اجتماعی در جامعه هستیم.

وی افزود: اطلاع‌رسانیِ به‌موقع و مؤثر، موجب افزایش امید در دل مردم خواهد شد.

 

سرپرست سازمان عمران شهرداری:

 

خاک‌برداری و زیرسازی بولوار ولی‌عصر (عج) به پایان رسید

 

 

سرویس خبر: اداره روابط عمومی و امور بین‌الملل شهرداری کرمان

سرپرست سازمان عمران شهرداری کرمان از پایان خاک‌برداری و زیرسازی بولوار ولی‌عصر (عج) خبر داد.

عطاءالله منوچهری گفت: بولوار ولی‌عصر (عج) واقع در بزرگ‌راه آیت‌الله خامنه‌ای، کیلومتر اول ضلع غربی بولوار سیدی، به متراژ بیش از یازده هزار مترمربع در کمترین زمان ممکن خاک‌برداری و زیرسازی شد.

وی افزود: پیاده‌روسازی مجتمع آموزشی نیکوکاری رعد به متراژ 230 مترمربع نیز انجام و به بهره‌برداری رسید.

سرپرست سازمان عمران شهرداری کرمان خاطرنشان کرد: همچنین روز گذشته (28 اردیبهشت ماه) عملیات به‌سازی کوچه شماره 3 خیابان سپه شامل خاک‌برداری و زیرسازی جهت تسهیل عبور و مرور ساکنان انجام شد.

 

 

شهردار کرمان با اعضای هیأت مدیره خانه مطبوعات دیدار و گفت‌و‌گو کرد

 

 

 

سرویس خبر: اداره روابط عمومی و امور بین‌الملل شهرداری کرمان

 

شهردار کرمان با حضور در خانه مطبوعات، با اعضای هیأت مدیره خانه مطبوعات استان کرمان دیدار و گفت‌و‌گو کرد.

سیدمهران عالم‌زاده در این دیدار با تأکید بر ارتباط دوسویه‌ی شهرداری با شهروندان گفت: اعتقاد داریم رسانه‌ها پل ارتباطی مردم با دستگاه‌ها هستند و به همین دلیل ارتباط تنگاتنگ شهرداری با رسانه‌ها در دستور کار قرار دارد.

وی با اشاره به افزایش مشارکت شهروندان با شهرداری، از رسانه‌ها خواست در این زمینه کمک کنند تا ارتباط شهروندان با شهرداری بیش‌تر شود.

شهردار کرمان از رسانه‌ها درخواست کرد در رابطه با افزایش مشارکت شهروندان با شهرداری و پرداخت عوارض شهری توسط مردم، به شهرداری کرمان کمک کنند.  

عالم‌زاده هم‌چنین با اشاره به سامان‌دهی دکه‌های عرضه‌ی مطبوعات در نقاط مختلف شهر کرمان گفت: جانمایی دکه‌های عرضه‌ی مطبوعات، باید براساس تراکم جمعیت در نقاط مختلف شهر با هماهنگی خانه‌ی مطبوعات انجام گیرد.

وی در خصوص استفاده از فضای تبلیغاتی دکه‌های عرضه‌ی مطبوعات برای پوشش هزینه‌های ساخت دکه‌ها افزود: در زمینه‌ی ساخت و استقرار دکه‌هایی در شهر کرمان با دارا بودن فضاهای مختلف ازجمله کافی‌شاپ، سرمایه‌گذار ورود کرده که می‌توان در رابطه با دکه‌های عرضه‌ی مطبوعات نیز با سرمایه‌گذار هماهنگ کرد.

شهردار کرمان به تعهدات گذشته‌ی شهرداری نسبت به مطبوعات اشاره کرد و گفت: پرداخت تعهدات گذشته‌ی شهرداری به مطبوعات در اولویت است، اما در برخی موارد اختلاف‌هایی وجود دارد مبنی بر این‌که برخی مطبوعات بدون هماهنگی و درخواست روابط‌عمومی شهرداری، نسبت به انتشار رپرتاژ اقدام کرده‌اند.

عالم‌زاده افزود: دلیل تأخیر در پرداخت تعهدات نیز مشکلات مالی شهرداری بوده است.

وی به درخواست اعضای هیأت مدیره خانه مطبوعات در خصوص استفاده از تابلوهای تبلیغاتی در روز خبرنگار گفت: استفاده از تابلوهای تبلیغاتی شهر به معاونت فرهنگی اجتماعی شهرداری واگذار شده است؛ بنابراین، پیشنهاد‌های خود را در این رابطه به آقای جوشایی، سرپرست معاونت فرهنگی و اجتماعی ارایه کنید تا با مساعدت کار انجام شود.

شهردار کرمان در رابطه با فعالیت نشریه کرمان‌شهر هم گفت: رویکرد نشریه کرمان‌شهر تغییر کرده و عمدتاً به مسایل شهری می‌پردازند.

عالم‌زاده افزود: از ابتدای ورودم به شهرداری کرمان، از عوامل نشریه کرمان‌شهر خواستم تا رویکرد نشریه را به‌گونه‌ای عوض کنند که کرمان‌شهر نشریه شهرداری و شهردار نباشد؛ ضمن این‌که فقط در حوزه‌ی شهر، مسایل شهری و گفت‌وگو با متخصصان شهری وارد شود و با سایر نشریات رقابت نکند.

وی ادامه داد: تغییر رویکرد نشریه کرمان‌شهر در شماره‌های اخیر کاملاً مشهود است.

شهردار کرمان هم‌چنین در رابطه با مشکلات ساختاری کرمان‌شهر و مسایلی ازجمله آموزش نیروی انسانی و حل مشکل بیمه‌ی خبرنگاران این نشریه گفت: از آقای جوشایی، سرپرست معاونت فرهنگی اجتماعی شهرداری درخواست کرده‌ایم که به این موضوعات توجه کند.

لازم به ذکر است؛ در ابتدای این دیدار اعضای هیأت مدیره خانه مطبوعات، دیدگاه‌های خود و مشکلات مختلفی که مطبوعات با آن روبه‌رو هستند را بیان کردند.  

 

 

به‌مناسبت روز ملی ارتباطات و روابط‌عمومی؛

 

مدیران روابط‌عمومی شهرداری به مقام شهدا ادای احترام کردند

 

 

سرویس خبر : اداره ی روابط عمومی و اموربین الملل شهرداری کرمان

 

 

سرپرست ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری و مدیران روابط‌عمومی مناطق چهارگانه‌ی شهرداری کرمان به مقام شامخ شهدا ادای احترام کردند.

به‌مناسبت روز ملی ارتباطات و روابط عمومی، سیدرضا میرحسینی، سرپرست ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری کرمان به‌همراه مدیران روابط عمومی شهرداری‌های مناطق چهارگانه، با حضور در گلزار شهدا، ضمن قرائت فاتحه، به مقام والای شهدا به‌ویژه شهدای شهرداری کرمان ادای احترام کردند.

 

 

 

شهردار کرمان تأکید کرد:

 

لزوم رعایت اسناد بالادستی در طراحی‌های شهری

 

 

 

 سرویس خبر: اداره روابط عمومی و امور بین‌الملل شهرداری کرمان

 

نشست کارگروه مشورتی معماری و شهرسازی شهرداری کرمان، با موضوع بررسی وضعیت ترافیکی طرح پیاده‌راه میدان شهدا برگزار شد.

شهردار کرمان در این نشست بر رعایت اسناد بالادستی در حوزه‌ی ترافیک و شهرسازی تأکید کرد.

سیدمهران عالم‌زاده افزود: باید مصوبات موجود در خصوص طرح پیاده‌راه میدان شهدا بررسی شود.

وی مطالعات مختلف ازجمله ویژگی‌های عملکردی براساس طرح‌های فرادستی، ویژگی‌های کیفی و بررسی سیمای شهری، بررسی ویژگی‌های جمعیتی و اقتصادی، بررسی ویژگی‌های کالبدی و طراحی فضای شهری و ارایه‌ی چشم‌انداز و تدوین اهداف طرح و برنامه‌ی عملیاتی تحقق‌پذیری طرح را خواستار شد.

در ادامه، پس از توضیحات مشاور درخصوص وضعیت ترافیکی طرح و محل‌های پیش‌بینی‌شده برای پایانه‌های اتوبوس و تاکسی، مقرر شد: پایانه‌ی اتوبوس از ابتدای خیابان شهدا، جابه‌جا شده و در مسیر خیابان شهدا به سمت پردیسان قائم، محلی برای این منظور در نظر گرفته شود؛ ضمن این‌که تأکید شد مسیر خیابان باهنر (ناصریه) دوطرفه باشد و مسیر بخش شمالی میدان به شکل سه‌راه عمل کند.

هم‌چنین موضوعاتی ازجمله وضعیت پایانه‌ و ایستگاه‌های تاکسی، وضعیت خیابان میرزارضا و 17 شهریور و بررسی سایر مسایل مربوط به طرح، به جلسات آینده موکول شد.

در این نشست مقرر شد مشاور تغییرات طرح که براساس خرد جمعی این کارگروه ارایه می‌شود را طی مدت مشخص اعمال کند.

 

شهردار کرمان تأکید کرد:

 

ضرورت پرهیز از فعالیت جزیره‌ای در حوزه‌های مختلف شهرداری

 

 

 

 سرویس خبر: اداره روابط عمومی و امور بین‌الملل شهرداری کرمان

 

 

شهردار کرمان گفت: در شهرداری باید نوع نگاه را از فعالیت جزیره‌ای خارج کنیم.

سیدمهران عالم‌زاده در جمع کارکنان شهرداری منطقه سه افزود: نباید نگاه جزیره‌ای داشته باشیم؛ بلکه باید همه به یکدیگر کمک کنیم.

وی با بیان این‌که راهی به غیر از کمک به یک‌دیگر نداریم، گفت: تمام کارکنان در هر حوزه‌ای هر کاری که انجام می‌دهند، باید آن کار را با جدیت بیش‌تر انجام دهند.

شهردار کرمان با تشریح وضعیت شهرداری کرمان و مشکلات اقتصادی حاکم بر کشور و شهرداری کرمان گفت: شهرداری کرمان به‌دلیل پروژه‌های مختلف شهری از مشکلات بیش‌تری نیز نسبت به سایر شهرداری‌ها برخوردار است.

عالم‌زاده افزود: پروژه‌های شهری باید 24 ماهه به پایان می‌رسید، اما الان 30 ماه گذشته و فقط پل باغ‌ملی به بهره‌برداری رسیده است.

وی ادامه داد:  تا دوسه سال آینده هم‌چنان به‌دلیل اجرای این پروژه‌ها گرفتاری مالی خواهیم داشت؛ ضمن این‌که مردم انتظار دارند پروژه‌های جدید هم شروع کنیم.

شهردار کرمان بر وصول مطالبات شهرداری از اشخاص حقیقی و حقوقی تأکید کرد و گفت: در این زمینه ستادهایی در شهرداری مرکز تشکیل شده است؛ ضمن این‌که مشابه همان ستادها، در منطقه سه هم شکل گرفته است که جای تشکر دارد.

عالم‌زاده به تشویق مردم به سمت ساخت‌و‌ساز اشاره کرد و گفت: در این زمینه در حال تدوین بسته‌های تشویقی برای انبوه‌سازان و ساخت‌و‌ساز در بافت فرسوده و بافت قدیم هستیم.

وی هم‌چنین با بیان این‌که شهرداری‌های منطقه سه و دو از نظر درآمدزایی نباید اختلاف چندانی داشته باشند، گفت: انتخاب مهندس امیرمداح، به‌عنوان سرپرست شهرداری منطقه سه، در همین راستا بود تا از خلاقیت و توانایی وی در راستای افزایش درآمدزایی در منطقه سه استفاده کنیم.

شهردار کرمان با بیان این‌که باید از مدیران قوی به غیر از منطقه دو، در سایر مناطق هم استفاده کرد تا درآمدها افزایش پیدا کند، گفت: درآمد منطقه سه در ماه‌های ابتدایی امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش مطلوبی داشته که نشان از توانمندی مهندس امیرمداح و توانایی و همراهی پرسنل این منطقه دارد.

عالم‌زاده ضمن تشکر از همکاری پرسنل منطقه سه برای افزایش درآمدها گفت: به تمام پرسنل کارگری شهرداری کرمان نیز که علی‌رغم تأخیر در دریافت حقوق، با تعصب نسبت به شهر برخورد می‌کنند و خدمت‌رسانی به شهر و شهروندان را وظیفه‌ی خود می‌دانند، دست‌مریزاد می‌گویم.

وی پرداخت حقوق تمام پرسنل شهرداری اعم از رسمی، قراردادی و شرکتی را اولویت نخست مدیران شهرداری دانست و گفت: مدیریت شهرداری تمام تلاش خود را برای کم کردن شکاف در پرداخت حقوق بین نیروهای رسمی، قراردادی و شرکتی به‌کار بسته است.

شهردار کرمان با بیان این‌که اختلاف در پرداخت حقوق بین پرسنل رسمی و قراردادی و نیروهای کارگری در پایان سال گذشته به شش‌ماه رسیده بود، گفت: در سال گذشته تلاش کردیم این اختلاف به حداقل برسد و اکنون نیز در تلاش هستیم تا این اختلاف را کاهش دهیم.

عالم‌زاده به برخی تجمع‌های غیرقانونی توسط کارگران شهرداری اشاره کرد و با بیان این‌که برخی افراد، جمعی از کارگران را تحریک می‌کنند تا به تجمع‌های غیرقانونی دست بزنند، تصریح کرد: علی‌رغم این‌که حاضر نیستیم برای کارگری که مشکل معیشتی دارد، گرفتاری امنیتی هم ایجاد کنیم، اما افرادی که اقدام به برپایی تجمع‌های غیرقانونی می‌کنند، برای خودشان گرفتاری ایجاد خواهند کرد.

وی افزود: برخی افراد که شهرداری را ملک شش‌دانگ خود می‌دانستند و اکنون منافع آن‌ها به خطر افتاده، تلاش می‌کنند تا همکاران را تحریک کنند.

شهردار کرمان تصریح کرد: با هیچ‌کس تعارف ندارم؛ هر مدیری که توانمند بوده، در این دوره هم مشغول به‌کار است و فردی هم که توانایی نداشته، کنار گذاشته شده است، اما عده‌ای که کارنامه و عملکردشان مشخص است و همواره به‌دنبال پست‌خواهی هستند، در فضای مجازی و فضای واقعی همکاران را تحریک می‌کنند.

عالم‌زاده خطاب به این افراد افزود: طی دوسه‌سالی که در شهرداری پست داشتید، چه کردید که اکنون به مدیران فعلی شهرداری ایراد می‌گیرید.

وی ادامه داد: این افراد باید درباره‌ی عملکرد خودشان اظهار نظر کنند که وقتی در شهرداری مدیر بوده‌اند، چه کرده‌اند؟!

شهردار کرمان مدیران فعلی شهرداری کرمان را افراد توانمندی دانست و گفت: توانایی مجموعه‌ی نیروهای شهرداری، بسیار بیش‌تر از سایر دستگاه‌هاست؛ ضمن این‌که هر کدام از مدیران شهرداری می‌توانند به‌خوبی دستگاه‌های عریض و طویل دولتی استان را اداره کنند.     

عالم‌زاده با بیان این‌که من از بخش خصوصی آمده‌ام تا در حد توان کاری برای شهر و شهرداری انجام دهم، خطاب به کارکنان شهرداری گفت: دوره‌ی مدیریت کوتاه است و من هم مثل شهرداران پیشین می‌روم، اما شما برای شهر و شهرداری می‌مانید؛ بنابراین، کمک کنید تا با هماهنگی و همکاری، مشکلات مالی را پشت سر بگذاریم.

وی بر معطوف کردن نگاه به درون سازمان شهرداری تأکید کرد و گفت: نگاه ما نباید به بیرون و دولت معطوف باشد؛ چراکه اگر دولت منابع مالی داشت، به تکالیف قانونی خود ازجمله پرداخت یارانه‌ی اتوبوسرانی عمل می‌کرد.

شهردار کرمان با بیان این‌که باید با شهروندان برخورد خوب و مناسبی داشته باشیم، گفت: حتی با متخلفان هم باید با احترام برخورد کنیم و با آن‌ها به‌خوبی مذاکره کنیم تا حق‌و‌حقوق شهرداری را بگیریم.

سرپرست شهرداری منطقه سه هم با بیان این‌که میزان فعالیت همکاران و تعداد ارباب رجوع منطقه سه، اگر از شهرداری منطقه دو بیش‌تر نباشد، کم‌تر هم نیست، گفت: همکاران منطقه سه، بسیار افراد فعال و دلسوزی هستند و تمام تلاش خود را برای افزایش درآمدهای شهرداری به‌کار گرفته‌اند.

رامین امیرمداح خطاب به کارکنان منطقه سه نیز گفت: از زمانی که مهندس عالم‌زاده، شهردار کرمان شده‌اند، تمام هم‌و‌غم ایشان پرداخت به‌موقع حقوق پرسنل بوده و همواره نحوه‌ی پیگیری و وصول درآمدها از سوی ایشان به ما ابلاغ می‌شود.

وی هم‌چنین بیان کرد: از طرف تمام کارکنان منطقه سه قول می‌دهم که تلاش برای وصول مطالبات و افزایش درآمدها بیش‌تر شود تا از این برهه به سلامت گذر کنیم.

 

پیام شهردار کرمان به‌مناسبت روز ملی ارتباطات و روابط‌عمومی

 

 

 

به‌نام خدا

 

🔸بیست‌و‌هفتم اردیبهشت، «روز ملی ارتباطات و روابط‌عمومی»، فرصت مناسبی برای تبیین نقش مؤثر روابط‌عمومی‌ها در گسترش همراهی و همدلی بین شهروندان و سازمان‌هاست.

 

🔸موفقیت نهاد شهرداری و مدیریت شهری نیز، در گرو جلب مشارکت و اعتماد مردم و هم‌چنین، ارتباط سازنده و مداوم با رسانه‌هاست. مخاطب مدیریت شهری تمام افراد جامعه است و بی‌شک توفیق مدیران شهری در فراهم کردن بستر مشارکت و همکاری مردم، مرهون توجه به نقش و جایگاه روابط‌عمومی به‌عنوان حلقۀ اتصال شهرداری با شهروندان است که می‌تواند در جلب مشارکت و پاسخ‌گویی به دغدغه‌های شهروندان و هم‌چنین افزایش اعتماد مردم به این نهاد خدمت‌گزار، تاثیر بسزایی داشته باشد.

 

🔸در عصر حاضر، با توجه به سرعت بالای تبادل اطلاعات از سویی، و نیاز نهاد اجتماعیِ شهرداری به گفت‌و‌گو با مردم از سوی دیگر، روابط‌عمومی باید با بهره‌گیری از روش‌های پیش‌رفتۀ اطلاع‌رسانی، برای برقراری ارتباط مستمر و تأثیرگذار با شهروندان تلاش کند.

 

🔸اینجانب فرارسیدن 27 اردیبهشت‌ماه، «روز ملی ارتباطات و روابط عمومی» را به تمام فعالان عرصۀ ارتباطات و روابط‌عمومی، به‌ویژه مدیران و کارشناسان روابط‌عمومی‌ شهرداری مرکز، شهرداری‌های مناطق و سازمان‌های وابسته به شهرداری کرمان، شادباش می‌گویم و هم‌زمانی این روز را با حلول ماه مبارک رمضان به فال نیک گرفته، توفیق روزافزون تمام این عزیزان را از خداوند بزرگ خواهانم.

 

 

سیدمهران عالم‌زاده

 

شهردار کرمان

 

 

 سرپرست سازمان ساماندهی مشاغل شهری:

 

جمعه بازار، هر هفته در ابتدای میدان هفت باغ برگزار می‌شود

 

 

 

 سرویس خبر: اداره روابط عمومی و امور بین‌الملل شهرداری کرمان

سرپرست سازمان ساماندهی مشاغل شهری از برگزاری جمعه بازار، هر هفته در ابتدای میدان هفت باغ خبر داد.

محمد بابایی اظهار کرد: زمینی به متراژ 2500 متر طول جهت برگزاری جمعه بازار در ابتدای میدان هفت باغ تسطیح و آماده سازی شده و از تاریخ 14 اردیبهشت ماه جاری شروع به فعالیت کرده است.

وی افزود: این جمعه بازار، جمعه هر هفته از ساعت 8 صبح تا 23 با همکاری شهرداری منطقه سه و چهار و همچنین نیروی انتظامی، در ابتدای میدان هفت باغ برگزار می‌شود.

سرپرست سازمان ساماندهی مشاغل شهری بیان کرد: در این جمعه بازار علاوه بر میوه و تره بار و مواد پروتئینی، مواد خوراکی، پوشاک و ظروف آشپزخانه نیز عرضه می‌شود.

بابایی خاطرنشان کرد: متقاضیان واجد شرایط می‌توانند جهت دریافت مجوز همه روزه با در دست داشتن مدارک لازم به این سازمان مراجعه و کارت مجوز فعالیت دریافت کنند.

 

با حضور معاون وزیر راه و شهرسازی؛

 

خانه‌ی گفتمان شهر و معماری استان کرمان افتتاح شد

 

 

سرویس خبر: اداره روابط عمومی و امور بین‌الملل شهرداری کرمان

 

با حضور معاون معماری و شهرسازی وزیر راه و شهرسازی، خانه‌ی گفتمان شهر و معماری استان کرمان افتتاح شد.   

در این آیین که شهردار کرمان، مدیرکل راه و شهرسازی استان، برخی از اعضای شورای اسلامی شهر کرمان و جمعی از متخصصان معماری و شهرسازی حضور داشتند، معاون معماری و شهرسازی وزیر راه و شهرسازی با بیان این‌که در نظام شهری، به امنیت و ایمنی به‌عنوان یک کیفیت کم‌تر توجه شده است، گفت: اجرای طرح بازآفرینی، امنیت و ایمنی را به شهرها بازگردانده است.

محمدسعید ایزدی افزود: با اجرای طرح بازآفرینی شهری، به حلقه‌های مفقوده‌ی کیفیت شهری که در دوره‌های گذشته کم‌تر مورد توجه بود، توجه جدی شده است.

وی با بیان این‌که نبود تخصص شهری در گذشته، موجب ناامنی و تاب‌آوری پایین در شهرها شده است، تصریح کرد: در گذشته به‌دلیل نداشتن درک صحیح، بنیان‌های شهری به‌درستی شناخته نشده بود؛ بنابراین، اکنون به‌دلیل عدم تاب‌آوری شهرها، با یک حادثه، شاهد آسیب جدی در شهرها هستیم که ناشی از بی‌توجهی به کیفیت‌هاست.

ایزدی در همین راستا به وجود آثار تاریخی باارزش در شهر کرمان اشاره کرد و گفت: بسیاری از آثار و ابنیه‌ی تاریخی شهر کرمان با رویکرد سوداگرایانه‌ی بازار زمین و املاک از بین رفته است.

وی افزود: باید با احیا و مرمت، باقی‌مانده‌ی آثار تاریخی این شهر را حفظ کرد و حیات را به آن‌ها برگرداند.

معاون معماری و شهرسازی وزیر راه و شهرسازی با اشاره به این‌که طرح‌های تفضیلی و جامع شهری، در نسل‌های ابتدایی عمر خود مزایایی داشته‌اند، گفت: اکنون، زمان تجدید نظر اساسی این طرح‌ها رسیده است؛ بنابراین، نظام طرح‌ریزی شهری در تمام شهرها به‌طور جدی در دستور کار است.

ایزدی تأکید کرد: در طرح‌های جامع و تفضیلی، به کیفیت کم‌تر توجه می‌شود که این مهم باید مورد بازنگری جدی قرار گیرد.

وی هم‌چنین گفت: اجرای طرح بازآفرینی شهری، تعیین پهنه‌های گسل و مراقبت از عرصه برای ایجاد امنیت، از هفته‌ی گذشته در شهر کرمان آغاز شده است.

معاون معماری و شهرسازی وزیر راه و شهرسازی بر تشکیل گروه‌های دیدبان در شهرها نیز تأکید کرد و گفت: وزارت راه و شهرسازی برای رسیدن به نظامی هدفمند و سیستمی پاسخ‌گو، از این دیدبان‌ها حمایت می‌کند.

ایزدی با بیان این‌که خانه‌ی گفتمان و معماری استان کرمان باید دیدبان این شهر باشد، تأکید کرد: باید گروه‌هایی را به دیدبانی تشویق کرد تا این افراد با نظارت بر شهرها، دولت و مدیریت شهری را در راستای مراقبت از شهرها کمک کنند.

معاون وزیر راه و شهرسازی گفتمان‌سازی را یکی از راه‌حل‌های مهم برای نجات شهرها دانست و گفت: وزارت راه و شهرسازی با ابزارهای موجود، از گفتمان‌سازی با محوریت جامعه‌ی تخصصی، دولت و مدیریت شهری حمایت می‌کند.

 

در بازآفرینی شهری، زلزله نباید فراموش شود

رئیس مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی نیز در این آیین با بیان این‌که 1100 دستگاه شتاب‌نگار در کشور وجود دارد که 11 هزار زلزله را طی 40 سال گذشته ثبت کرده است، گفت: از لرزه‌های ثبت شده توسط دستگاه‌های شتاب‌نگار، 1200 لرزه مربوط به استان کرمان بوده است.

محمد شکرچی‌زاده استان کرمان را زلزله‌خیزترین استان کشور دانست و تأکید کرد: در بازآفرینی شهری، زلزله نباید فراموش شود.

وی افزود: در بازسازی‌های شهری، تاب‌آوری در مقابل زلزله باید مورد توجه قرار گیرد.

رئیس مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی ادامه داد: عامل‌های تاب‌آورانه در شهر و محل زندگی، نباید به‌دلیل توسعه‌ی صنعت و تکنولوژی از بین برود.

شکرچی‌زاده هم‌چنین از تأسیس دفتر منطقه‌ای در زمینه‌ی تاب‌آوری سازه‌ها در برابر زلزله در کرمان خبر داد و گفت: باید ارتباط این دفتر با خانه‌ی گفتمان شهر و معماری استان حفظ شود.

 

 

هویت معماری و شهرسازی گذشته‌ی مردم کرمان، دچار آشفتگی شده است

شهردار کرمان هم در این آیین با بیان این‌که امروزه هویت معماری و شهرسازی گذشته‌ی مردم کرمان، دچار آشفتگی شده و این هویت به‌سوی ناامنی و ناپایداری رفته است، تصریح کرد: متأسفانه برخی از آثار تاریخی شهر کرمان از بین رفته که البته تخریب بخشی از این آثار، به‌دلیل زلزله‌ی سال 60 بوده است،

سیدمهران عالم‌زاده افزود: پس از زلزله نیز به این آثار توجه نشد تا این‌که به مخروبه تبدیل و سپس توسط لودرها جمع‌آوری شدند.

شهردار کرمان هم‌چنین بزرگ‌ترین تهدید شهر کرمان را سطح 13 هزار هکتاری و گسترده‌ی این شهر با جمعیت حدود 650 هزار نفری دانست و گفت: این وضعیت خدمت‌رسانی را با مشکل مواجه کرده است.

وی با بیان این‌که افزایش جمعیت، خدمت‌رسانی را که تقریباً به شرایط مطلوبی رسیده، کاهش می‌دهد و با درآمد ناپایدار شهرداری کرمان، خدمت‌رسانی در سطح گسترده ممکن نیست، گفت: جامعه‌ی دانشگاهی و متخصصان باید در خصوص حل این معضل راه‌کار ارایه کنند.

شهردار کرمان هم‌چنین از تشکیل شورای مشورتی معماری و شهرسازی در شهرداری کرمان خبر داد و گفت: تاکنون، با حضور متخصصان دانشگاهی در این شورا، برای معماری و شهرسازی کرمان تصمیم‌های خوبی گرفته شده است.

عالم‌زاده به افتتاح خانه‌ی گفتمان معماری و شهرسازی استان هم اشاره کرد و گفت: احیای این خانه، بازگشت بخشی از فرهنگ کهن مردم کرمان است که امروز به مکانی برای گفتمان متخصصان تبدیل شده است.

وی هم‌چنین از وزارت راه و شهرسازی درخواست کرد در زمینه‌ی بازآفرینی، معماری و شهرسازی، نگاه ویژه و حمایتی به شهر کرمان داشته باشد.

 

شهردار کرمان تأکید کرد:

 

ضرورت تکریم ارباب رجوع در شهرداری‌های مناطق

 

 

 

سرویس خبر: اداره روابط عمومی و امور بین‌الملل شهرداری کرمان

 

 

شهردار کرمان بر تکریم ارباب رجوع در شهرداری‌های مناطق تأکید کرد.

سیدمهران عالم‌زاده در جمع کارکنان شهرداری منطقه دو با بیان این‌که مردم، مشتری‌های ما هستند، گفت: همه باید به مردم احترام بگذاریم.

وی با اشاره به ورود مشتری‌های خاص به شهرداری منطقه دو تأکید کرد: در منطقه دو باید برای مشتری‌های خاص شرایط ویژه‌ای قائل شویم و ساختاری ایجاد کنیم تا به مشتریان خاص خدمات ویژه‌ای ارایه کنیم.

عالم‌زاده به بدهی‌های متعدد شهرداری کرمان اشاره کرد و گفت: بدهی به نیروی انسانی، از تمام بدهی‌ها نامطلوب‌تر است؛ بنابراین، اولویت نخست مدیریت شهری در دوره‌ی جدید، پرداخت حقوق نیروی انسانی است.

وی با بیان این‌که در شهرداری منطقه دو ظرفیت بیش‌تری برای درآمدزایی وجود دارد، گفت: همکاران شهرداری منطقه دو باید بیش‌تر تلاش کنند تا از بحرانی که در آن قرار داریم، به‌خوبی عبور کنیم.

شهردار کرمان به برجام و مشکلات اقتصادی حاکم بر کشور هم اشاره کرد و گفت: پول، کالای هوشمندی است و به سمت جایی می‌رود که سودآور باشد؛ بنابراین، در شرایط فعلی، به سمت ساختمان‌سازی نمی‌آید و چون درآمدهای شهرداری از گذشته به صدور عوارض، تفکیک و فروش تراکم متکی بوده، اکنون با مشکل مواجه شده‌ایم.

عالم‌زاده ممیزی شهر کرمان را ضروری دانست و گفت: در حوزه‌ی ممیزی باید با کمک همکاران شهرداری‌های مناطق تلاش کنیم که این مهم به ثمر برسد تا بتوانیم در زمینه‌ی وصول عوارض به‌صورت جدی وارد شویم.

وی با بیان این‌که متأسفانه برخی همکاران که منافع و منفعت‌شان به خطر افتاده و حب‌و‌بغض دارند، همکاران دیگر را تحریک می‌کنند که به تجمع‌های غیرقانونی دست بزنند، تصریح کرد: این افراد با فرافکنی، مشکلات را به شورای اسلامی شهر، شهردار، معاون مالی و اقتصادی و سایر مدیران نسبت می‌دهند؛ درحالی‌که اگر کارنامه‌ی این افراد را بررسی کنیم، هیچ نقطه‌ی مثبتی دیده نمی‌شود.

شهردار کرمان به برخی تجمع‌های غیرقانونی اشاره کرد و گفت: در شهرداری به‌نبال ایجاد فضای امنیتی نیستیم؛ ضمن این‌که تمام همکاران باید این موضوع را بدانند وقتی پول نیست، باید صبر و حوصله داشته باشند.

عالم‌زاده در خصوص ثبت ساعت ورود و خروج توسط کارکنان شهرداری گفت: بیش از 10 درصد از کارکنان شهرداری ساعت ورود و خروج خود را ثبت نمی‌کردند که موجب ایجاد اختلال در شهرداری شده بود.

وی ضمن تشکر از تمام کارکنان به‌ویژه معاونان شهرداران و مدیران حراست مناطق که نسبت به ثبت ورود و خروج خود اقدام کردند، گفت: در برخی موارد همه برابر هستیم و به نظر من شهردار و معاونان شهردار هم باید ساعت ورود و خروج خود را ثبت کنند.

شهردار کرمان در رابطه با بازنشسته شدن کارکنانی که به مرز بازنشستگی رسیده‌اند، گفت: وقتی دچار مشکلات عدیده‌ی مالی هستیم، باید تعدادی از همکاران بازنشسته شوند تا بخشی از بار مالی شهرداری کم شود؛ ضمن این‌که با این اقدام برای جوانان نیز فرصت مناسب ایجاد می‌شود تا رشد کنند.

عالم‌زاده با بیان این‌که برخی از همکاران انتظار دارند اقوام و فرزندان‌شان در شهرداری مشغول به‌کار شوند، گفت: از سال 93 بخشنامه شده که به‌کارگیری هر نوع نیرو در شهرداری‌ها ممنوع است؛ ضمن این‌که استانداری پیگیر تعیین‌تکلیف نیروهایی است که از سال 93 در شهرداری جذب شده‌اند.

وی بار دیگر با تأکید بر این‌که از همکاران منطقه دو انتظار داریم با توجه به شرایط مالی کنونی، با همدلی و همت مضاعف تلاش کنند تا این شرایط را به‌خوبی پشت سر بگذاریم، گفت: نمی‌توانیم نسبت به سرنوشت یک‌دیگر بی‌تفاوت باشیم.

شهردار کرمان افزود: شرایط مالی دولت مناسب نیست؛ چراکه اگر مناسب بود، یارانه‌ی مربوط به اتوبوس‌رانی را به شهرداری‌ها پرداخت می‌کرد.

عالم‌زاده ادامه داد: هیچ‌کس به شهرداری کمک نخواهد کرد؛ بنابراین، خودمان باید به خودمان کمک کنیم؛ باید نگاه را به درون معطوف کنیم و با تعامل بیش‌تر با مردم، در جهت افزایش درآمدها تلاش کنیم.

وی با بیان این‌که سلایق شهروندان ساکن در منطقه دو با سایر مناطق متفاوت است، گفت: در زمینه‌ی مسایل مربوط به خدمات شهری در منطقه دو، باید به سمت اقدامات کیفی برویم و از اقدامات کمی پرهیز کنیم.

شهردار کرمان به انتخاب علی سعیدی، به‌عنوان سرپرست شهرداری منطقه دو اشاره کرد و گفت: انتخاب مهندس سعیدی، به‌عنوان سرپرست شهرداری منطقه دو، در همین راستا بود که اقدامات کیفی در محدوده‌ی این منطقه افزایش پیدا کند.

عالم‌زاده هم‌چنین با بیان این‌که کارکنان و کارگران شهرداری افراد باغیرتی هستند و شهر را مثل خانه‌ی خود می‌دانند، گفت: امکان ندارد در سیستمی نیروی انسانی چهارماه حقوق نگرفته باشد، اما هم‌چنان با همان کیفیت کار کند.

وی افزود: ما قدر چنین نیروهایی را به‌خوبی می دانیم؛ ضمن این‌که مردم هم باید قدر این افراد که دلسوزانه برای شهر خدمت می‌کنند را بدانند و با پرداخت حق‌و‌حقوق شهرداری، کمک کنند تا بتوانیم حقوق معوق کارگران را پرداخت کنیم.

شهردار کرمان هم‌چنین ساختمان فعلی شهرداری منطقه دو را در شأن کارکنان و ارباب رجوع این منطقه ندانست و گفت: در محدوده‌ی اراضی حسن‌آباد، قطعه‌زمینی برای احداث ساختمان جدید شهرداری منطقه دو در نظر گرفته شده است.

سرپرست شهرداری منطقه دو نیز ضمن تشکر از حضور شهردار کرمان در جمع کارکنان این منطقه گفت: همکاران منطقه دو، ظرفیت بالایی دارند، اما همواره تحت فشار کاری هستند.

علی سعیدی افزود: علی‌رغم درآمدزایی در منطقه دو، این منطقه از نظر سیستم‌های مورد نیاز اداری عقب است و به‌طور مثال روابط‌عمومی هیچ گونه امکاناتی ندارد.

وی به احداث ساختمان جدید شهرداری منطقه دو هم اشاره کرد و گفت: تلاش می‌کنیم با انتخاب یک مشاور خوب، یک ساختمان ماندگار برای شهرداری منطقه دو بسازیم.

سرپرست شهرداری منطقه دو با اشاره به تشکیل کمیسیون‌های مختلف درآمدی، شهرسازی و حقوقی در این منطقه گفت: از طرف تمام همکارانم در منطقه دو قول می‌دهیم که تلاش کنیم تا شرایط سخت کنونی را با سربلندی پشت سر بگذاریم.

 

به مناسبت فرا رسیدن ماه مبارک رمضان انجام شد:

 

پاک‌سازی معابر و محدوده مساجد سطح منطقه چهار

 

 

سرویس خبر: اداره روابط عمومی و امور بین‌الملل شهرداری کرمان

سرپرست شهرداری منطقه چهار کرمان از پاک‌سازی معابر و محدوده مساجد سطح این منطقه به مناسبت فرا رسیدن ماه مبارک رمضان خبر داد.

محمدحسین مومنی با تأکید بر نقش و جایگاه والای مساجد، گفت: در آستانه‌ی فرا رسیدن ماه ضیافت الهی، پاک‌سازی محدوده مساجد سطح منطقه در اولویت برنامه‌های شهرداری قرار گرفته است.

وی با بیان اینکه فضای آراسته، شاداب و باطراوت مساجد در طول سال به ویژه در ماه مبارک رمضان یک فرصت ویژه و پتانسیل ارزشمند برای جذب نسل جوان و نوجوان به فضاهای مذهبی است، افزود: در این راستا تاکنون عملیات پاک‌سازی محدوده مساجد واقع در محله‌ی سرآسیاب انجام شده و مابقی محلات و معابر سطح این منطقه نیز در برنامه کاری قرار دارد.

مومنی هدف از این اقدام را استقبال هرچه بهتر از ماه پر خیر و برکت رمضان و تامین رفاه حال شهروندان عنوان کرد.

 

 

 

سرپرست شهرداری منطقه سه در سومین جلسه کمیته درآمد این منطقه تاکید کرد:

تلاش برای وصول مطالبات شهرداری از ادارات مختلف

 

 

سرویس خبر: اداره روابط عمومی و امور بین‌الملل شهرداری کرمان

سرپرست شهرداری منطقه سه در سومین جلسه کمیته درآمد این منطقه، بر وصول مطالبات شهرداری از ادارات مختلف تاکید کرد.

رامین امیرمداح در این نشست از مسئولان واحدها خواست برای وصول مطالبات شهرداری از ادارات با ارائه برنامه‌ی زمان‌بندی شده و مشخص، اهتمام بیشتری داشته باشند.

وی همچنین بر پیگیری بحث ممیزی و اسکن تمامی پرونده‌های موجود در منطقه تاکید کرد و از معاون اداری و مالی منطقه خواست هر چه سریع‌تر برنامه‌ریزی لازم را جهت شروع و تسریع در کار انجام داده و در هفته آینده گزارش اقدامات انجام شده را ارایه نماید.

گفتنی است جلسه کمیته درآمد شهرداری منطقه سه، یکشنبه هر هفته ساعت 6:30  صبح با حضور شهردار منطقه و مسئولان مربوطه در محل دفتر شهردار منطقه برگزار می‌شود.


سرپرست شهرداری منطقه چهار مطرح کرد:


ترغیب مردم به پرداخت عوارض با اجرای طرح محله زیبا

 

 سرویس خبر: اداره روابط عمومی و امور بین‌الملل شهرداری کرمان


اشاره: منطقه چهار شهر کرمان، اگرچه یکی از مناطق خوش‌آب‌و‌هوای این شهر محسوب می‌شود، اما به‌دلایل مختلفی از درآمد پایین‌تری نسبت به سایر مناطق شهر برخوردار است؛ به همین دلیل شهرداری منطقه چهار در راستای افزایش مشارکت شهروندان این منطقه، طرح محله زیبا را در دستور کار قرار داده که این طرح در روزهای اخیر در شهرک هشت‌بهشت اجرا شد. برای آگاهی از چگونگی اجرای این طرح و بازخوردهای آن ازسوی شهروندان و سایر مسایل مربوط به منطقه چهار، با محمدحسین مؤمنی، سرپرست شهرداری منطقه چهار به گفت‌و‌گو نشستیم.
• جناب مهندس مؤمنی! در روزهای اخیر شاهد اجرای طرح محله زیبا در شهرک هشت‌بهشت بودیم؛ هدف از اجرای این طرح چه بود؟
شهرداری یک‌سری وظایف ذاتی ازجمله رفت‌وروب و تنظیف معابر و نگهداری فضای سبز و یا اقدامات خدماتی دیگر مثل آتش‌نشانی، حمل‌و‌نقل، بهشت زهرا و ... دارد که شبانه‌روز انجام می‌دهد؛ ضمن این‌که شهرداری‌های مناطق هم چند بخش شامل شهرسازی، خدمات شهری، مالی و ... دارند که هر کدام از این بخش‌ها طبق برنامه و بودجه‌ی مصوب کار خود را انجام می‌دهند و جلو می‌برند. از سوی دیگر شهرک‌های حاشیه‌ی بزرگراه امام، از میدان پژوهش تا میدان بیرم‌آباد شامل شهرک‌های هشت‌بهشت، امام حسن عسکری علیه‌السلام و شهرک صنعتی تا بولوار تره‌بار، معضلاتی دارند که با انجام اقدامات روتینی که نام بردم، نمی‌شود این معضلات را برطرف کرد و باید برای این معضلات چاره‌ای می‌اندیشیدیم و نیاز بود یک حرکت جهادی شکل بگیرد تا بخشی از مشکلاتی که مردم روزانه با آن‌ها مواجه هستند، برطرف شود که در این راستا به‌سازی معابر، حذف زواید بصری، پاک‌سازی زمین‌های خالی، رنگ‌آمیزی جدول‌های معابر، توسعه‌ی فضای سبز در قالب طرح محله سبز توسط سازمان پارک‌ها و لکه‌گیری آسفالت معابر در شهرک‌ها در دستور کار قرار گرفت.
این طرح ابتدا از شهرک هشت‌بهشت شروع شد؛ چراکه این شهرک در مجاور دانشگاه شهید باهنر قرار دارد و چون برخی دانشجویان این دانشگاه افراد غیربومی هستند؛ اگر این شهرک به‌سازی می‌شد، برخی دیدگاه‌ها نسبت به شهر کرمان را تغییر می‌داد.
در شهرک هشت‌بهشت 90 درصد کاری که مد نظر بود، انجام شد و تلاش کردیم چهره‌ی زیبایی به این شهرک بدهیم. به‌طور مثال از جمله کارهایی که انجام گرفت، تأمین روشنایی بولوار عفاف بود. بولوار عفاف که بولوار هشت‌بهشت را به بولوار صبا وصل می‌کند، روشنایی نداشت که با هماهنگی اداره برق، پایه‌چراغ و برج‌های نوری توسط شهرداری منطقه چهار نصب شد و اداره برق هم قرار است به‌زودی روشنایی این بولوار را تأمین کند.
پس از اجرای طرح هم در جلسه‌ای که با حضور اهالی این شهرک در مسجد محل برگزار شد، به مردم اعلام کردیم که شهرداری با دست خالی این کارها را انجام داده و اگرچه این کار وظیفه‌ی شهرداری بوده، اما وظیفه‌ی مردم هم این است که با پرداخت عوارض، شهرداری را همراهی کنند که خوش‌بختانه پس از اجرای طرح محله زیبا و گفت‌و‌گو با مردم، بخش زیادی از عوارض این شهرک توسط اهالی پرداخت شد.
• آیا اجرای طرح محله زیبا در سایر شهرک‌ها و محله‌های منطقه چهار ادامه پیدا می‌کند؟
طبق برنامه، اجرای طرح محله زیبا در شهرک امام حسن عسکری علیه‌السلام، شهرک صنعتی، محله سرآسیاب و سایر محله‌ها در دستور کار است و تلاش می‌کنیم تا پایان سال این طرح را در تمام محله‌های منطقه چهار اجرا کنیم.
• طبق اعلام مهندس عالم‌زاده، شهردار کرمان، درآمدهای منطقه چهار در فروردین‌ماه امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته، افزایش 100 درصدی داشته، برای افزایش درآمدهای شهرداری منطقه چهار چه برنامه‌ای در دستور کار است؟
یکی از کارها این است که تلاش کنیم با رفع مشکلات شهروندان، مردم نسبت به پرداخت عوارض ترغیب شوند که طرح محله زیبا در همین راستاست.
ازجمله دلایلی که موجب شده درآمد منطقه چهار کم باشد، پایین بودن ساخت‌و‌ساز و تراکم این منطقه است؛ ضمن این‌که قیمت منطقه‌ای زمین‌های این منطقه پایین است که برای افزایش درآمدهای شهرداری، غیر از اجرای طرح محله زیبا در محله‌های مختلف در جهت افزایش رضایت‌مندی مردم، تکریم ارباب رجوع هم در دستور کار قرار گرفته و سعی کرده‌ایم مسیر فرایندهای مختلف در شهرداری را تسهیل کنیم. تلاش کردیم وقتی شهروندان وارد شهرداری می‌شوند، به‌سرعت کار آن‌ها انجام شود؛ ضمن این‌که ساعت ملاقات عمومی را حذف کردیم و همواره که در شهرداری حضور داشته باشم، مردم می‌توانند برای بیان مشکلات خود در دفتر من حضور پیدا کنند که موجب شده مردم با رغبت بیش‌تری به شهرداری وارد شوند.
هم‌چنین کارگروه‌های مختلفی در شهرداری مرکز تشکیل شده که در این کارگروه‌ها نیز برای افزایش درآمدهای شهرداری برنامه‌ریزی می‌شود؛ بنابراین، امیدواریم با برنامه‌هایی که داریم، به سمت درآمدهای پایدار حرکت کنیم.
• برخی از املاک سرآسیاب از گذشته دارای کاربری باغ و کشاورزی بوده، اما مردم به ساخت‌وساز اقدام کرده‌اند و اکنون با مشکل مواجه شده‌اند، برای حل این مشکل چه اقداماتی در دستور کار است؟
محله سرآسیاب، وسعت و جمعیت زیادی دارد و در واقع باید شهرداری جداگانه‌ای داشته باشد.
در گذشته، سرآسیاب روستا و اراضی این محدوده کاربری باغ و کشاورزی بوده، اما در این اراضی ساخت‌و‌سازهای زیادی شکل گرفته که در این راستا با سرپرست معاونت شهرسازی و معماری شهرداری هماهنگ شده و پیش‌بینی می‌کنم در شش‌ماهه‌ی اول امسال مشکل مردم برطرف شود.
هم‌چنین در این محله جلوی ساخت‌وسازهای غیرمجاز و تفکیک‌های غیرقانونی را گرفته‌ایم تا پس از تصویب طرح، مردم براساس طرح جدید و به‌طور قانونی ساخت‌وساز کنند.
• تاکنون، بخش عمده‌ای از حاشیه‌نشینی در منطقه چهار انجام گرفته، برای جلوگیری از حاشیه‌نشینی چه برنامه‌ای دارید؟
بله، متأسفانه بخش عمده‌ای از منطقه چهار، از پشت دانشگاه شهید باهنر تا میدان بیرم‌آباد و جاده قدیم ماهان و بخشی از جاده‌ی هفت‌باغ با حاشیه‌نشینی مواجه است، اما در چند سال گذشته اقدامات خوبی در زمینه‌ی مقابله با حاشیه‌نشینی انجام گرفت و ما هم در تلاش هستیم جلوی حاشیه‌نشینی را بگیریم، اما حاشیه‌نشینی پدیده‌ای نیست که به‌راحتی بتوانیم جلوی آن را بگیریم.
• و به‌تنهایی هم امکان‌پذیر نیست...
بله، برای چه وسعتی می‌توانم خودرو، نیرو و امکانات در نظر بگیریم؟ شبانه ساخت‌و‌ساز می‌شود و پس از ساخت‌و‌ساز هم امکان برخورد وجود ندارد و هرگونه برخوردی به حکم قضایی نیاز دارد؛ بنابراین، مقابله با حاشیه‌نشینی نیاز به همکاری فرادستگاهی دارد و با اعتبارات اندکی که داریم، به‌تنهایی نمی‌توانیم جلوی حاشیه‌نشینی را بگیریم.
• جناب مهندس! محله‌هایی ازجمله میلاد و توکل‌آباد سال‌هاست مورد بی‌توجهی قرار گرفته و به‌طور مثال کوچه‌های این محله‌ها، سال‌ها حتی لکه‌گیری آسفالت هم نشده؛ ضمن این‌که در دوره‌های قبل هم هر وقت این موضوع را با شهرداران منطقه چهار مطرح می‌کردیم، نبود منابع مالی را دلیل عدم توجه به این مناطق می‌دانستند. آیا شما برای به‌سازی این محله‌ها برنامه‌ای دارید؟
قطعاً در این زمینه ورود می‌کنیم؛ ضمن این‌که شهرداران سابق منطقه هم هدفی جز خدمت نداشته‌‌اند، اما نبود منابع مالی همواره دست‌وپا گیر بوده است.
آسفالت معابر و کوچه‌های منطقه چهار کاملاً از بین رفته و لکه‌گیری آسفالت پاسخ‌گو نیست؛ بنابراین، امیدواریم با فاینانس آسفالت که در دستور کار شهرداری مرکز قرار دارد، حداقل معابر اصلی روکش آسفالت شود؛ ضمن اعتباری هم برای آسفالت سکونت‌گاه‌های غیررسمی در نظر گرفته شده است.
با سرپرست معاونت حمل‌و‌نقل و امور زیربنایی و مدیرعامل سازمان عمران هم در رابطه با آسفالت معابر خاکی توافق کرده‌ایم؛ بنابراین، در صورتی که مردم پای کار بیایند و 50 درصد هزینه‌ی آسفالت را پرداخت کنند، 50 درصد هزینه‌ی مابقی را شهرداری پرداخت می‌کند تا کوچه‌های خاکیِ این منطقه آسفالت شود؛ هم‌چنین در محله‌هایی که نام بردید، در قالب طرح محله زیبا ورود و این محله‌ها را به‌سازی می‌کنیم.
• منطقه چهار به لحاظ موقعیت جغرافیایی و آب‌و‌هوا در شهر کرمان بی‌نظیر است و این مهم یکی از ظرفیت‌های این منطقه محسوب می‌شود، نظر شما در این‌باره چیست؟
بله، علاوه بر آب‌و‌هوا و موقعیت جغرافیایی مناسب، مردمی بسیار نجیب و کم‌توقع در این منطقه زندگی می‌کنند و همین نجابت مردم این منطقه، ما را شرمنده کرده و ترغیب شده‌ایم وقت بیش‌تری برای این مردم بگذاریم.
من و همکارانم سعی می‌کنیم در مدتی که در منطقه چهار حضور داریم، خدماتی انجام دهیم که برای مردم قابل لمس باشد.
• جناب مهندس! کسبه‌ی برخی از معابر منطقه چهار، درآمد نسبتاً خوبی دارند؛ ضمن این‌که در دوره‌ای هم اقدامات مطلوبی توسط شهرداری در برخی از این معابر ازجمله خیابان سرباز و هفده شهریور انجام گرفت، آیا مشارکت کسبه‌ی این دو خیابان با شهرداری مطلوب است؟
بله، کسبه همکاری مطلوبی دارند؛ برخی از کسبه جلوی مغازه‌های خود را با هزینه‌ی خودشان به‌سازی و زیباسازی کرده‌اند و عمده‌ی کسبه‌ی این دو خیابان نیز عوارض خود را به‌موقع پرداخت می‌کنند.
• ظاهراً هزینه‌‌ای که بابت جمع‌آوری زباله از مردم در منطقه چهار گرفته می‌شود، کمتر از سایر مناطق است، شما این تفاوت در دریافت هزینه‌ی جمع‌آوری پسماند را قبول دارید؟
در منطقه چهار به‌دلیل وجود خانه‌های ویلایی، یک خودروی حمل زباله باید چند کیلومتر طی کند تا پُر شود؛ بنابراین، در چنین شرایطی جمع‌آوری و حمل زباله برای شهرداری به ازای هر کیلوگرم 500 تومان هزینه دارد، اما مبلغی که از مردم گرفته می‌شود، به ازای هر کیلوگرم 50 تومان و بسیار پایین است که باید در این زمینه با کارِ کارشناسی، عوارض تغییر و افزایش پیدا کند.
• در خصوص اخذ عوارض به‌صورت یک‌جا در مناطق توضیح دهید.
طبق برنامه‌ی آقای مهندس عالم‌زاده، شهردار محترم کرمان، قرار است تمام امور اعم از انجام خدمات و دریافت عوارض نوسازی، پسماند و ... توسط شهرداری‌های مناطق انجام گیرد.
الان، درآمدها جزیره‌ای توسط سازمان‌ها جذب می‌شود که قرار است تمام این درآمدها توسط مناطق جذب شود؛ چراکه مردم بیش‌تر با مناطق در ارتباط هستند؛ بنابراین، تمام عوارض یک‌جا در مناطق از مردم گرفته می‌شود؛ ضمن این‌که با این طرح، مدیر منطقه تسلط بیش‌تری بر کار خواهد داشت.
• با اجرای این طرح سازمان‌های شهرداری گلایه‌مند نمی‌شوند؟
نیروهای بسیار متخصصی در سازمان‌های مختلف شهرداری وجود دارد؛ بنابراین، سازمان‌ها باید از کار اجرایی خارج شوند و به‌‌عنوان ناظر عالی بر کار مناطق نظارت کنند که البته این کار زمان‌براست و نیاز به زیرساخت‌های لازم دارد تا به‌عنوان مثال منطقه، تمام کار فضای سبز را انجام دهد و سازمان پارک‌ها و فضای سبز، ضمن ارایه‌ی طرح، بر کار منطقه در زمینه‌ی فضای سبز نظارت داشته باشد.
• حرف آخر.
وسعت منطقه چهار بسیار زیاد و نزدیک به 3250 هکتار است؛ ضمن این‌که بخش وسیعی از فضای سبز در منطقه چهار قرار گرفته و درآمد منطقه چهار هم از مناطق دیگر پایین‌تر است؛ از سوی دیگر قیمت منطقه‌ای نیز در منطقه چهار نسبت به سایر مناطق کمتر است؛ بنابراین، مردم این منطقه باید با شهرداری مشارکت بیشتری داشته باشند و نسبت به پرداخت عوارض شهرداری اقدام کنند تا بتوانیم خدمت بیشتر و بهتری به شهروندان ارایه کنیم.


سرپرست معاونت حمل‌و‌نقل و امور زیربنایی شهرداری کرمان خبر داد:

آغاز روکش آسفالت 9 معبر اصلی در شهر کرمان

 

 
سرویس خبر: اداره روابط عمومی و امور بین‌الملل شهرداری کرمان

سرپرست معاونت حمل‌و‌نقل و امور زیربنایی شهرداری کرمان از روکش آسفالت 9 معبر اصلی در شهر کرمان خبر داد.
قنبری با بیان این‌که قرارداد پیمان‌کار برای روکش آسفالتِ این تعداد معبر، حدود سه میلیارد تومان است که از محل منابع دولتی و اسناد خزانه، تأمین اعتبار می‌شود، گفت: پیش‌بینی کرده‌ایم 9 محور اصلی در شهر که آسفالت آن‌ها مشکل دارد، روکش آسفالت شود.
وی در خصوص معابری که روکش آسفالت خواهد شد، گفت: در منطقه یک، بولوار چمران، هر دو لاین و بولوار ورودی جاده‌ی زرند، هر دو لاین، در منطقه دو، لاین غربی بولوار نصر، لاین جنوب بولوار آزادگان تا تقاطع والفجر، لاین شرقی بولوار جهاد از چهارراه اقبال تا شهید مفتح و لاین شرقی بولوار حمزه، در منطقه سه، بولوار اوبوالفضل علیه‌السلام و خیابان باقدرت غربی و در منطقه چهار، خیابان قدوسی روکش آسفالت خواهد شد.
سرپرست معاونت حمل‌و‌نقل و امور زیربنایی شهرداری کرمان افزود: در خیابان قدوسی در نقاطی تعریض داریم که اگر تعریض‌ها انجام شود، این معبر روکش آسفالت خواهد شد و اگر تعریض‌ها انجام نشود، با هماهنگی منطقه چهار، اولویت را تغییر خواهیم داد.
قنبری ادامه داد: در بولوار ابوالفضل علیه‌السلام و ورودی جاده‌ی زرند نیز، زیرسازی معابر مشکل دارد که مجبوریم توسط سازمان عمران، آسفالت فعلی را برداریم، زیرسازی کنیم و در ادامه، معبر روکش آسفالت شود؛ ضمن این‌که ورودی جاده‌ی زرند جدول‌گذاری هم خواهد شد.
وی بیان کرد: در بولوار جهاد، پیش از روکش آسفالت، با شرکت آبفا مکاتبه کردیم که ابتدا اعلام کردند در این بولوار حفاری ندارند، اما همین‌که کار آسفالت شروع شد، شرکت آبفا اعلام کرد که در این معبر باید خط لوله‌ی فاضلاب را انتقال دهند؛ بنابراین، کار روکش آسفالت این بولوار تعطیل شد تا حفاری شرکت آبفا و انتقال خط لوله‌ی فاضلاب به پایان برسد.
سرپرست معاونت حمل‌و‌نقل و امور زیربنایی شهرداری کرمان در خصوص نحوه‌ی اولویت‌بندی این مسیرها برای روکش آسفالت گفت: این مسیرها توسط شهرداری‌های مناطق اولویت‌بندی شده است؛ ضمن این‌که همکاران دفتر نظارت هم بازدید کرده‌اند.
• آسفالت بیش از 100 محور در قالب فاینانس
قنبری به آسفالت معابر در قالب فاینانس هم اشاره کرد و گفت: برای فاینانس آسفالت، بیش از 100 محور در چهار منطقه اولویت‌بندی شده است.
وی افزود: در این زمینه منتظر ابلاغ بودجه از سوی شورای اسلامی شهر هستیم که به محض ابلاغ بودجه، اسناد مناقصه آماده می‌شود.
سرپرست معاونت حمل‌و‌نقل و امور زیربنایی شهرداری کرمان ادامه داد: طی یک ماه آینده، مناقصه‌ی فاینانس آسفالت برگزار خواهد شد تا پس از انتخاب پیمان‌کار، کار آسفالت معابر اصلی شهر آغاز شود.
• آسفالت کوچه‌ها توسط سازمان عمران
قنبری بیان کرد: کوچه‌ها نیز پس از تأمین منابع مالی و انعقاد قرارداد، از مردادماه توسط سازمان عمران آسفالت خواهد شد.
وی با بیان این‌که علاقه‌مندیم تمام معابر شهر کرمان را آسفالت کنیم، اما کمبود منابع مالی در شهرداری، ما را محدود کرده است، گفت: امیدواریم با اجرای آسفالت به‌صورت فاینانس، قسمت زیادی از معابر شهر آسفالت شود.
سرپرست معاونت حمل‌و‌نقل و امور زیربنایی شهرداری کرمان در خصوص استقبال پیمان‌کاران از فاینانس آسفالت گفت: طبق قانون باید مناقصه‌ی عمومی برگزار کنیم که در این راستا موضوع را به اطلاع انجمن صنفی پیمان‌کاران رسانده‌ایم و چندین پیمان‌کار اعلام آمادگی کرده‌اند تا در مناقصه شرکت کنند.
قنبری در پاسخ به این سوال که فاینانس آسفالت در دوره‌های پیش نیز در دستور کار بوده، اما عملیاتی نشده است، گفت: در گذشته روش پرداخت به پیمان‌کاران شفاف نبوده، اما با توجه به مجوز شورای اسلامی شهر، روش پرداخت به پیمان‌کاران به‌صورت شفاف ارایه شده و چون شرایط مشخص است، پیمان‌کاران استقبال کرده‌اند.
وی با بیان این‌که عملیات روکش آسفالت معابر توسط شهرداری، حدود دو سال تعطیل بوده است، گفت: دو سال از برنامه عقب هستیم، اما سعی می‌کنیم با توجه به منابع مالی‌ای که پیش‌بینی شده، این عقب‌ماندگی را جبران کنیم.
سرپرست معاونت حمل‌و‌نقل و امور زیربنایی شهرداری کرمان مشکل آسفالت معابر را در بخش خرید قیر دانست و گفت: به‌دلیل بدهی‌هایی که سازمان عمران دارد، باید قیر را به‌صورت نقدی خریداری کنیم.
قنبری بدهی‌های سازمان عمران شهرداری را حدود 19 میلیارد تومان دانست و گفت: پرداخت این میزان بدهی با توجه به درآمدهای شهرداری و منابع موجود، به‌سرعت امکان‌پذیر نیست، اما تلاش می‌کنیم پروژه‌های عمرانی با اختلال روبه‌رو نشود.
• کارخانه‌ی آسفالت شهرداری فعال است
وی از فعال بودن کارخانه‌ی آسفالت شهرداری خبر داد و گفت: کارخانه‌ی آسفالت روزانه برای لکه‌گیری آسفالت معابر، به شهرداری‌های مناطق آسفالت تحویل می‌دهد، اما با توجه به این‌که کارخانه‌ی آسفالت حدود 9 ماه تعطیل بوده، به همین نسبت عقب هستیم.
سرپرست معاونت حمل‌و‌نقل و امور زیربنایی شهرداری کرمان با بیان این‌که در زمینه‌ی زیرسازی معابر هیچ مشکلی نداریم و زیرسازی معابر به‌سرعت در حال انجام است، گفت: از ابتدای امسال معابر زیادی زیرسازی شده است.
• دپوی بیش از 40 هزار جدول
قنبری از راه‌اندازی کارخانه‌ی تولید جدول هم خبر داد و گفت: هم‌اکنون، بیش از 40 هزار جدول دپو شده و این در حالی است که تا ابتدای اسفند سال گذشته، به هیچ وجه جدول تولید نمی‌شد.
وی افزود: سازمان عمران از گذشته در ازای پولی که گرفته بود، باید به برخی از شهرداری‌های اطراف جدول تحویل می‌داد که به تعهد خود عمل نکرده بود، اما هم‌اکنون تحویل جدول به شهرداری‌های شهرهای اطراف کرمان شروع شده است.
• بهره‌برداری از پل سیدی تا مردادماه
سرپرست معاونت حمل‌و‌نقل و امور زیربنایی شهرداری کرمان با بیان این‌که بخشی از کار خارج از سازه‌ی پل سیدی توسط سازمان عمران انجام خواهد شد، گفت: این بخش از کار ازجمله جدول‌گذاری تقاطع سیدی در قرارداد پیمان‌کار نیست که توسط سازمان عمران شهرداری انجام می‌شود.
قنبری افزود: آسفالت خیابان‌های محدوده پل و قسمتی از آسفالت پل هم توسط سازمان عمران انجام و از قرارداد پیمان‌کار کسر خواهد شد.
وی ادامه داد: اصلاح شیب‌ها و هدایت آب‌های سطحی محدوده‌ی پل سیدی نیز از دیگر اقداماتی است که در دستور کار سازمان عمران قرار دارد.  
قنبری بیان کرد: رفوژ وسط در دو طرف پل نیز اصلاح خواهد شد؛ ضمن این‌که چند تیر برق هم باید برداشته شود که در این زمینه هم با شرکت برق مکاتبه کرده‌ایم.
سرپرست معاونت حمل‌و‌نقل و امور زیربنایی شهرداری کرمان در خصوص ادامه‌ی ساخت پل سیدی گفت: در پرداخت‌های مالی اندکی با مشکل روبه‌رو شده‌ایم، اما سعی کرده‌ایم پیمان‌کار را حمایت کنیم و پیش‌بینی می‌کنیم حداکثر تا مردادماه، پل سیدی به بهره‌برداری برسد.

سرپرست شهرداری منطقه چهار خبر داد:

 

لکه‌گیری آسفالت معابر خیابان شهید قدوسی

 

 

سرویس خبر: اداره روابط عمومی و امور بین‌الملل شهرداری کرمان

سرپرست شهرداری منطقه چهار کرمان از لکه‌گیری آسفالت معابر خیابان شهید قدوسی و شهید دستغیب خبر داد.

محمدحسین مومنی با اشاره به اینکه لکه‌گیری مابقی معابر سطح منطقه نیز بر اساس اولویت در برنامه کاری قرار دارد،گفت: لکه‌گیری معابر با هدف به‌سازی و حذف ناهمواری‌های معابر، مناسب‌سازی سطوح کوچه‌ها و خیابان‏‌ها و رفع مشکلات عبور و مرور شهروندان انجام می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: یکی از مهمترین مطالبات شهروندان، بهبود وضعیت تردد در معابر شهری و زیباسازی محیط شهری است که منطقه چهار سعی دارد در این راستا گام‌های موثری بردارد.

 

 

شهردار کرمان خطاب به کارکنان شهرداری:

 

با اقدامات خلاقانه، مشارکت مردم را افزایش دهید

 

 

سرویس خبر :اداره ی روابط عمومی و اموربین الملل شهرداری کرمان

 

شهردار کرمان گفت: همکاران شهرداری با اقدامات خلاقانه، نسبت به افزایش رضایت‌مندی و مشارکت مردم اقدام کنند.

سیدمهران عالم‌زاده در جمع کارکنان شهرداری منطقه چهار، با اشاره به اجرای طرح محله‌ی زیبا توسط این منطقه در شهرک هشت‌بهشت گفت: طرح محله‌ی زیبا، بازتاب مثبتی داشت و نشان داد اگرچه منطقه چهار نسبت به سایر مناطق شهری بضاعت کمتری دارد، اما با اقدامات خلاقانه می‌شود مشارکت مردم را بیش‌تر کرد و درآمدها را افزایش داد.

وی با بیان این‌که شهرداری کرمان در دوره‌ی اخیر به‌دلیل بدهی‌های زیاد که بیش‌تر آن‌ها مربوط به پروژه‌های شهری است، دچار مشکلات مالی شده است، گفت: به‌دلیل مسایلی هم که در رابطه با برجام به‌وجود آمده، ممکن است مشکلات شهرداری‌ها و به‌ویژه شهرداری کرمان بیش‌تر شود؛ بنابراین، ضرورت دارد همکاران برای افزایش درآمدها همت مضاعفی داشته باشند.

شهردار کرمان به تعداد نیروی انسانی شاغل در شهرداری کرمان اشاره کرد و گفت: به‌دلیل تعداد بالای نیروی انسانی، در پرداخت حقوق با مشکل مواجه هستیم؛ بنابراین، کارکنانی که در حوزه‌های مالی و شهرسازی فعالیت می‌کنند، باید تلاش مضاعفی داشته باشند تا درآمدهای منطقه افزایش یابد.

عالم‌زاده افزایش سطح خدمت‌رسانی را نیز ضروری دانست و گفت: اگر مردم از خدمت‌رسانی شهرداری رضایت داشته باشند، رویکرد مثبتی نسبت به شهرداری پیدا می‌کنند؛ بنابراین، نسبت به پرداخت حق‌و‌حقوق شهرداری راغب می‌شوند.

وی افزود: اگر همکاران در تمام حوزه‌ها به‌صورت جدی تلاش کنند، حتماً ثمر خواهند داشت و می‌توانیم این دوره‌ی سخت و دشوار را پشت سر بگذاریم.

شهردار کرمان به بودجه‌ی دولتی که به شهرداری پرداخت می‌شود، اشاره کرد و گفت: مجموع بودجه‌ی دولتی که هرساله به شهرداری پرداخت می‌شود، به دو درصد رقم بودجه‌ی مصوب شهرداری هم نمی‌رسد؛ ضمن این‌که اگر بودجه‌‌ای هم از سوی دولت پرداخت شود، باید در پروژه‌های عمرانی هزینه شود.

عالم‌زاده به تأخیر 10 روزه در پرداخت حقوق کارکنان رسمی و قراردادی شهرداری کرمان در فروردین‌ماه اشاره کرد و گفت: به‌دلیل عدم همراهی اداره‌کل امور مالیاتی، پرداخت حقوق کارکنان رسمی و قراردادی 10 روز با تأخیر مواجه شد، اما با توجه به رکود اقتصادی و مشکلات مالی شهرداری، ممکن است این تأخیرها ادامه داشته باشد؛ چراکه شهرداری کرمان در حوزه‌ی مالیات و بیمه بدهی و معوقاتی دارد که ممکن است به همین دلیل از سوی دستگاه‌های مربوط از حساب شهرداری پول برداشت شود؛ بنابراین، پرداخت حقوق با چالش روبه‌رو می‌شود.

وی در عین حال پرداخت حقوق تمام کارکنان شهرداری اعم از رسمی، قراردادی و شرکتی را دغدغه‌ی اصلی مدیران شهرداری دانست و گفت: نیروهای شرکتی با بقیه‌ی نیروهای شهرداری فرقی ندارند؛ ضمن این‌که آن‌ها به وظیفه‌ی خود در زمینه‌ی تنظیف، جمع‌آوری زباله و یا نگهداری فضای سبز عمل می‌کنند و ما هم به‌عنوان نیروهایی که در شهرداری‌ها و واحدهای مختلف فعالیت می‌کنیم، وظیفه داریم حقوق 2000 نیروی شرکتی را هم تأمین کنیم.

شهردار کرمان افزود: باید همه دست‌به‌دست هم دهیم و فارغ از نگاه رسمی، قراردادی و شرکتی کمک کنیم تا این دوره‌ی بحرانی را به‌خوبی پشت سر بگذاریم.

عالم‌زاده بر هدفمند شدن پرداخت‌ها در بخش اضافه‌کاری هم تأکید و تصریح کرد: اعتقاد داریم افرادی که کم‌کاری می‌کنند، نباید اضافه‌کار بگیرند.

وی افزود: از مجموع میزان اضافه‌کار پرداختی، رقمی کم نخواهد شد، اما پرداخت‌ها عادلانه خواهد شد تا افرادی که بیش‌تر کار می‌کنند، انگیزه‌ی بیش‌تری پیدا کنند.

شهردار کرمان به درخواست برخی همکاران برای بازنشستگی هم اشاره کرد و گفت: در زمینه‌ی پرداخت سختی کار و سنوات همکارانی که باید بازنشسته شوند، با مشکل مواجه هستیم که برخی همکاران پیشنهاد دادند سختی کار را خودشان پرداخت کنند و پس از آن شهرداری این مبلغ را به‌صورت اقساط به آن‌ها برگرداند.

عالم‌زاده افزود: هم‌چنین در حال رایزنی هستیم تا با دریافت تسهیلات بانکی، سختی کار و سنوات همکاران بازنشسته پرداخت شود.

وی از فعال شدن تعاونی‌ مسکن و تعاونی مصرف کارکنان شهرداری با مشارکت خودِ کارکنان خبر داد و گفت: هم‌چنین با چند بانک مذاکره کرده‌ایم تا به همکاران کارت اعتباری اعطا کنند.

شهردار کرمان استخدام نیروی انسانی در شهرداری کرمان را براساس دستوالعمل وزارت کشور ممنوع دانست و تصریح کرد: هم‌چنین اعتقاد داریم اضافه کردن هر نیروی اضافی به شهرداری، خیانت به کارکنان شهرداری است؛ ضمن این‌که بضاعت خوبی در نیروهای شهرداری وجود دارد و نیاز نمی‌بینیم نیرویی را از بیرون به مجموعه اضافه کنیم.

عالم‌زاده هم‌چنین خطاب به کارکنان شاغل در شهرداری منطقه چهار گفت: تعامل و ارتباط مستمر همکاران شهرداری منطقه چهار با مردم، به افزایش مشارکت شهروندان این منطقه کمک خواهد کرد.

وی در پاسخ به پرسش یکی از کارکنان شهرداری منطقه چهار در رابطه با برنامه‌ی شهرداری برای به‌سازی بافت فرسوده گفت: در صدد هستیم تا مواردی ازجمله تخفیف، تقسیط و افزایش تراکم را در قالب بسته‌های تشویقی برای بافت فرسوده در نظر گرفته و به تصویب شورا برسانیم تا سرمایه‌گذاران برای ورود به این حوزه رغبت بیش‌تری پیدا کنند.

شهردار کرمان ممیزی شهر کرمان را نیز ضروری دانست و در رابطه با وصول عوارض شهری گفت: ممیزی شهر کرمان در دستور کار قرار گرفته است؛ ضمن این‌که تنها راه وصول عوارض در صورت عدم پرداخت از سوی شهروندان، قطع برق است که در این زمینه با شرکت برق در حال رایزنی هستیم.

عالم‌زاده با اشاره به بدهی‌های زیاد مردم به شهرداری گفت: شهروندان در حوزه‌های مختلف، بدهی‌های زیادی به شهرداری دارند؛ بنابراین، تلاش همکاران برای وصول مطالبات، منبع درآمدی خوبی برای شهرداری خواهد بود.

وی در پاسخ به پرسش یکی از همکاران شهرداری منطقه چهار در رابطه با نظام هماهنگ گفت: در این زمینه مکاتبه‌های لازم انجام گرفته تا کارکنان شهرداری هم مثل کارکنان دولت طبق نظام هماهنگ حقوق دریافت کنند.

شهردار کرمان در خصوص هماهنگ‌سازی حقوق پرسنل شهرداری در حوزه‌های مختلف نیز گفت: از معاونت برنامه‌ریزی و توسعه‌ نیروی انسانی خواسته‌ایم که این موضوع را پیگیری کند.

عالم‌زاده تصویب طرح تفضیلی سرآسیاب را از اولویت‌های شهرداری دانست و گفت: پرداخت‌های مربوط به مشاور انجام شده و طرح تفضیلی سرآسیاب تا سه ماه آینده به نتیجه می‌رسد.

سرپرست شهرداری منطقه چهار نیز با بیان این‌که منطقه چهار در زمینه‌ی نیروی انسانی ظرفیت مطلوبی دارد، گفت: همکاران منطقه چهار تمام تلاش خود را به‌کار گرفته‌اند تا با طرح‌های خلاقانه و برقراری ارتباط مطلوب با شهروندان، درآمدهای این منطقه را افزایش دهند.

محمدحسین مؤمنی با بیان این‌که تلاش می‌کنیم شهرداری منطقه چهار به‌عنوان پایلوت در رفع مشکلات مردم در اسرع وقت پیش‌رو باشد، گفت: اعتقاد داریم اگر مشکلات مردم را حل کنیم، شهروندان برای حضور در شهرداری رغبت بیش‌تری پیدا می‌کنند و در نهایت درآمدهای منطقه افزایش پیدا خواهد کرد.

وی افزود: این اقدام از ابتدای امسال آغاز و موجب شد درآمدهای منطقه چهار در فروردین امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته، بیش از 100 درصد افزایش یابد.

سرپرست شهرداری منطقه چهار ادامه داد: اگر دیدارهای چهره‌به‌چهره را با مردم افزایش دهیم و در راستای حل مشکلات و تسریع امور مردم تلاش کنیم، مشارکت شهروندان با شهرداری افزایش خواهد یافت.

مؤمنی هم‌چنین ضمن تشکر از حضور شهردار کرمان در این منطقه، تداوم این نشست‌ها را خواستار شد.  

 

شهردار کرمان خطاب به کارکنان شهرداری تأکید کرد:

 

ضرورت تلاش برای افزایش درآمدها و کاهش هزینه‌ها/ همه در یک کشتی نشسته‌ایم

 

 

 

سرویس خبر :اداره ی روابط عمومی و اموربین الملل شهرداری کرمان

 

شهردار کرمان گفت: از تمام همکاران شاغل در شهرداری انتظار داریم در زمینه‌ی افزایش درآمدها و کاهش هزینه‌ها تلاش کنند.

سیدمهران عالم‌زاده در جمع کارکنان شاغل در شهرداری منطقه یک، با اشاره به رکود اقتصادی به‌ویژه رکود در بخش ساخت‌و‌ساز گفت: درآمدهای شهرداری کرمان از محل صدور پروانه، تفکیک و فروش تراکم بوده که درآمدهای ناپایدار محسوب می‌شود و با رکود اقتصادی این درآمدها به‌شدت کاهش یافته است.

 

پرداخت ماهانه 18 میلیارد تومان حقوق به پرسنل شهرداری

وی با بیان این‌که شهرداری کرمان 2700 نفر نیروی رسمی و قراردادی و 2000 نفر نیروی شرکتی دارد، گفت: سال گذشته ماهانه 16 میلیارد تومان در شهرداری کرمان حقوق پرداخت می‌شد که امسال این مبلغ به 18 میلیارد تومان افزایش پیدا کرده و این درحالی است که در خوش‌بینانه‌ترین حالت، ماهانه هشت میلیارد تومان از محل 30 درصد ارزش افزوده به شهرداری کرمان پرداخت می‌شود؛ بنابراین، کسری این مبلغ باید توسط کارکنان شهرداری‌های مناطق و سازمان‌ها تأمین شود تا فقط بتوانیم حقوق پرداخت کنیم.

شهردار کرمان افزود: از همکاران در حوزه‌های مختلف انتظار داریم در زمینه‌ی کاهش هزینه‌ها و افزایش درآمدها و هم‌چنین وصول عوارض و مطالبات شهرداری تلاش کنند.

 

همه‌ی ما در یک کشتی نشسته‌ایم

عالم‌زاده با بیان این‌که در شهرداری کرمان نباید بین نیروهای رسمی، قراردادی و شرکتی تفاوتی قائل باشیم، تصریح کرد: نیروهای شرکتی که وظیفه‌شان تنظیف و جمع‌آوری زباله است، کار خود را به بهترین شکل انجام می‌دهند، اما آیا ما نیز به‌عنوان نیروهای رسمی و قراردادی که وظیفه‌ی کسب درآمد و کاهش هزینه‌ها را بر عهده داریم، کار خود را درست انجام می‌دهیم؟

وی افزود: همه‌ی ما در یک کشتی نشسته‌ایم؛ بنابراین، نباید این ذهنیت وجود داشته باشد که چون نیروی رسمی و یا قراردادی هستیم، حقوق ما به‌موقع پرداخت خواهد شد.

شهردار کرمان با اشاره به این‌که معاونت‌های مالی و شهرسازی در زمینه‌ی کسب درآمدها فعال هستند و معاونت‌های خدمات شهری و فنی در زمینه‌ی هزینه‌کرد گفت: اگر معاونت‌هایی که در زمینه‌ی هزینه‌کرد فعالیت می‌کنند، کار خود را درست انجام دهند، شهروندان احساس رضایت کرده و با رغبت بیشتری نسبت به پرداخت عوارض اقدام می‌کنند.

 

وقتی درآمد نداشته باشیم، نیروی رسمی، قراردادی و شرکتی نمی‌شناسد

عالم‌زاده با تأکید بر این‌که باید دست‌به‌دست هم دهیم و از شرایط سخت امروز عبور کنیم، به تلاش تمام کارکنان شهرداری در زمینه‌ی درآمدزایی و کاهش هزینه‌ها اشاره کرد و گفت: وقتی کسب درآمد نداشته باشیم و منابعی نباشد، نیروی رسمی، قراردادی و شرکتی نمی‌شناسد؛ چراکه هیچ تضمینی برای پرداخت حقوق وجود نخواهد داشت؛ بنابراین، تمام همکاران باید با تلاش مضاعف، همت کنند تا امسال که سال پرچالشی است را به‌خوبی پشت سر بگذاریم.

وی به موضوع برجام و مشکلات اقتصادی حاکم بر کشور اشاره کرد و گفت: با رکود اقتصادی و افزایش قیمت سکه، خودرو و ارز، سرمایه‌گذاران دیگر در بخش مسکن هزینه نمی‌کنند؛ بنابراین، دیگر به سمت ساخت‌و‌ساز نمی‌آیند و پروانه‌ی ساختمان هم صادر نخواهد شد.

 

پرداخت اضافه‌کار هدفمند خواهد شد

شهردار کرمان هم‌چنین به موضوع پرداخت اضافه‌کاری اشاره کرد و گفت: قرار نیست اضافه‌کاری پرداخت نشود؛ بلکه اضافه‌کاری عادلانه پرداخت خواهد شد.

عالم‌زاده تصریح کرد: افرادی که کار می‌کنند، باید اضافه‌کاری بیشتری دریافت کنند و افرادی که کار نمی‌کنند، نباید اضافه‌کاری بگیرند.

وی با بیان این‌که یک ریال از میزان اضافه‌کاری‌ای که پرداخت می‌شود، کم نخواهد شد، گفت: اما پرداخت اضافه‌کار هدفمند خواهد شد.

 

اعطای کارت خرید دو میلیون تومانی به پرسنل شهرداری

شهردار کرمان به اقدامات مختلف در حوزه‌ی رفاهی هم اشاره کرد و گفت: در زمینه‌ی تأمین مسکن و شرکت تعاونی در حال برنامه‌ریزی هستیم تا دغدغه‌های همکاران در این زمینه به حداقل برسد.

عالم‌زاده افزود: در حال رایزنی با فروشگاه‌ها و کارخانجات مختلف هستیم تا همکاران برای خرید اقلام مختلف از تخفیف‌های ویژه برخوردار شوند.

وی ادامه داد: به همکاران شهرداری کارت خرید اعتباری دو میلیون تومانی نیز تعلق خواهد گرفت تا در صورت تأخیر در پرداخت حقوق، بتوانند از این کارت‌ها استفاده کنند.

شهردار کرمان هم‌چنین از پرداخت تسهیلات کم‌بهره و وام‌های با سود رایج به کارکنان شهرداری خبر داد.

 

هرگونه استخدام و تبدیل وضعیت ممنوع است

عالم‌زاده هرگونه استخدام و تبدیل وضعیت کارکنان شهرداری را نیز طبق دستورالعمل وزارت کشور ممنوع دانست.

شهردار کرمان هم‌چنین با بیان این‌که شهرداری‌های مناطق باید تمام امور اداره منطقه را به‌عهده بگیرند، گفت: سازمان‌های وابسته به شهرداری باید عملکرد نظارتی و حمایتی داشته باشند.

وی به غیرواقعی بودن لوایح عوارض هم اشاره کرد و گفت: امسال تلاش می‌کنیم تا لوایح عوارضی مشابه با سایر شهرها و واقعی شود تا در سال‌های آینده عوارض واقعی گرفته شود.

شهردار کرمان پرسنل شهرداری را نیروهایی باغیرت دانست و گفت: کارکنان شهرداری با کار شبانه‌روزی و دلسوزی، حتی در دشوارترین شرایط نمی‌گذارند هیچ کاری زمین بماند.

عالم‌زاده ضمن تشکر از تمام کارکنان شهرداری، پرداخت حقوق تمام کارکنان شهرداری را اولویت نخست مدیریت شهری دانست و با اشاره به موضوع خزانه‌داری مشترک گفت: خزانه‌داری مشترک، کمک می‌کند تا حقوق پرسنل که اولویت نخست مدیران شهرداری است، به‌موقع پرداخت شود.

وی هم‌چنین از پرداخت بخشی از حقوق نیروهای شرکتی تا پایان اردیبهشت‌ماه خبر داد.

 

نشست‌ شهردار با کارکنان شهرداری‌های مناطق تداوم داشته باشد

سرپرست شهرداری منطقه یک نیز در این جلسه ضمن تشکر از تمام همکارانش در شهرداری منطقه یک گفت: همکاران شهرداری منطقه یک، در زمینه‌ی افزایش درآمدها و کاهش هزینه‌ها تمام تلاش خود را به‌کار گرفته‌اند.

رضا خیاط‌زاده کارکنان شهرداری منطقه یک را نیروهایی با غیرت دانست که هیچ‌وقت کم‌کاری نمی‌کنند و گفت: اگر برخی همکاران کار کمتری انجام می‌دهند، شاید به این دلیل است که ما به‌عنوان مدیر مجموعه، برای آن نیرو کاری تعریف نکرده‌ایم.

وی هم‌چنین از شهردار کرمان درخواست کرد نشست‌ها با کارکنان شهرداری‌های مناطق تداوم داشته باشد

 

سرپرست شهرداری منطقه چهار خبر داد:

 

اجرای طرح آموزشی تفکیک زباله از مبدا در شهرک هشت بهشت

 

 

 

سرویس خبر: اداره روابط عمومی و امور بین‌الملل شهرداری کرمان

 

سرپرست شهرداری منطقه چهار کرمان از اجرای طرح آموزشی تفکیک زباله از مبدا پسماندهای خشک با همکاری سازمان مدیریت پسماند شهرداری و شرکت بزم آرای نیکان در شهرک هشت بهشت خبرداد.

محمدحسین مومنی با تاکید بر اهمیت و ضرورت تفکیک زباله از مبدا، گفت: تنها راه حفظ محیط زیست از گزند آلاینده‌ها، مدیریت صحیح پسماند از طریق تفکیک زباله و بازیافت است.

وی با بیان اینکه تفکیک زباله از مبدا در رعايت اصول بهداشتي نیز نقش دارد، افزود: از سوي ديگر، با انجام اين كار بخش زيادي از هزينه‌هاي جمع‌آوري و ساماندهي زباله حذف مي‌شود.

سرپرست شهرداری منطقه چهار کرمان با اشاره به اینکه اجرای طرح آموزشی تفکیک زباله از مبدا در قالب آموزش چهره به چهره و بر اساس تقسیم بندی محلات با مراجعه حضوری درب منازل صورت می‌گیرد، افزود: تاکنون این طرح در خیابان‌های سرباز، هفده شهریور، شهدا، شهید اخلاقی، سلمان فارسی، شاهزاده محمد، شهید دستغیب، شهید قدوسی، شهید اسدآبادی، بولوار شهدای پیرانشهر و قسمتی از بولوار 22 بهمن انجام شده است.

مومنی خاطرنشان کرد: با توجه به اجرای طرح «محله‌ی زیبا» در سطح این منطقه، اجرای طرح آموزشی تفکیک زباله از مبدا نیز به عنوان یک اقدام فرهنگی در محلات انجام می‌شود.

 

تا پایان شهریورماه ‌:

 

ساختمان جدید شهرداری به بهره برداری می رسد

 

 

 

 

سرویس خبر: اداره روابط عمومی و امور بین‌الملل شهرداری کرمان

سرپرست معاونت حمل‌و‌نقل و امور زیربنایی شهرداری کرمان با بیان این‌که ساختمان جدید شهرداری حدود 99 درصد پیشرفت فیزیکی دارد، گفت: محوطه‌سازی و بخشی از لوله‌گذاری و تأسیسات ساختمان در محوطه باقی مانده است که در حال انجام آن هستیم.

محمدعلی قنبری افزود: امیدوارم ساختمان جدید شهرداری کرمان تا پایان شهریورماه به بهره‌برداری برسد.

وی درباره‌ی بازنگری نقاط حادثه‌خیز شهر کرمان نیز گفت: نقاط حادثه‌خیز شهر، در کارگروه ترافیک که در معاونت حمل‌و‌نقل و امور زیربنایی شهرداری تشکیل می‌شود، بازنگری و پس از آن مصوبات این کارگروه در شورای ترافیک استان بررسی و در صورت تصویب اجرا خواهد شد؛ ضمن این‌که یک‌سری مصوبات هم از قبل وجود دارد که تا سال آینده تمام این مصوبات عملیاتی خواهد شد تا حمل‌ونقل شهر و ترافیک تسهیل شود.

سرپرست معاونت حمل‌و‌نقل و امور زیربنایی شهرداری کرمان همچنین در رابطه با فاینانس آسفالت گفت: اسناد مناقصه‌ی 40 میلیارد تومان فاینانس آسفالت در شهر در حال آماده‌سازی است.

قنبری افزود: با اجرای 40 میلیارد تومان آسفالت در قالب فاینانس، تحول بزرگی در آسفالت معابر شهر شاهد خواهیم بود.

شهردار کرمان:

 

از فعالیت‌های فرهنگی، هنری و اجتماعی حمایت می‌کنیم

 

 

 

سرویس خبر : اداره ی روابط عمومی و اموربین الملل شهرداری کرمان

شهردار کرمان گفت: از هر فعالیت فرهنگی، هنری و اجتماعی که مردم را از خانه‌ها بیرون بیاورد، استقبال می‌کنیم.

سیدمهران عالم‌زاده، در سومین بزرگ‌داشت سخن‌سرای نامی ایران، فردوسی توسی، که با حضور دکتر جلال‌الدین کزازی، در سالن بسطامی پارک مادر برگزار شد، شهرداری را یک سازمان اجتماعی دانست و گفت: مدیریت شهری در دوره‌ی جدید، فعالیت شهرداری را فقط در حوزه‌ی عمرانی پیگیری نخواهد کرد؛ بلکه شهرداری را یک سازمان اجتماعی می‌داند و بر همین اساس فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی در این دوره پررنگ‌تر خواهد بود.

وی افزود: در این دوره از مدیریت شهری، مردم شاهد فعالیت‌های مختلف فرهنگی، هنری، اجتماعی و ورزشی خواهند بود؛ چراکه از نظر ما نشاط و شادابی مردم اهمیت فراوانی دارد.

شهردار کرمان ادامه داد: در این راستا در کنار تمام سازمان‌ها و نهادهایی که به برگزاری برنامه‌های مختلف فرهنگی، هنری، اجتماعی و ورزشی می‌پردازند، خواهیم بود.

عالم‌زاده هم‌چنین بزرگداشت فردوسی را پاسداشت زبان، اصالت و فرهنگ تمام ایرانیان دانست و گفت: روز بزرگداشت فردوسی، روز احترام به تمام هنرمندان و ادیبان این سرزمین است.

لازم به ذکر است؛ آیین بزرگ‌داشت سخن‌سرای نامی ایران، فردوسی توسی، با سخنرانی محمدعلی گلاب‌زاده، نویسنده و مورخ کرمانی، مختار سلاجقه، دبیر همایش بزرگداشت حکیم ابوالقاسم فردوسی و دکتر جلال‌الدین کزازی، استاد دانشگاه، نویسنده، مترجم، شاه‌نامه‌پژوه و پژوهشگر برجسته‌ی زبان و ادب فارسی همراه بود.

 

شهردار کرمان در دیدار با مدیر و خبرنگاران خبرگزاری ایرنا تأکید کرد:

 

ضرورت ایجاد زمینه‌ی تعامل دوسویه بین رسانه‌ها و شهرداری

 

 

سرویس خبر : اداره‌ی روابط عمومی و امور بین‌الملل شهرداری کرمان

 

شهردار کرمان گفت: با توجه به رویکرد فرهنگی اجتماعیِ دوره‌ی جدید مدیریت شهری، اطلاع‌رسانی در شهرداری کرمان اهمیت ویژه‌ای دارد.

سیدمهران عالم‌زاده در دیدار با مدیر و خبرنگاران خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) با بیان این‌که رویکرد دوره‌ی جدید مدیریت شهری، بیش‌تر فرهنگی اجتماعی است تا عمرانی، گفت: اطلاع‌رسانی برای یک نهاد اجتماعی، نقش

به‌سزایی دارد؛ بنابراین، انتظار داریم تمام رسانه‌ها در حوزه‌ی فرهنگ شهروندی و سایر مسایل مربوط، با شهرداری همکاری کنند.

وی با اشاره به نبود مدیریت واحد شهری گفت: علی‌رغم این‌که مدیریت واحد شهری نداریم، اما مردم همیشه شهرداری را نقد می‌کنند؛ درحالی‌که شهرداری در همه‌ی زمینه‌ها مسئولیت ندارند و سایر دستگاه‌های مرتبط نیز باید مسئولیت خود را بپذیرند.

شهردار کرمان با تأکید بر ایجاد زمینه‌ی تعامل دوسویه بین رسانه‌ها و شهرداری گفت: رسانه‌ها علاوه بر اطلاع‌رسانیِ اقدامات شهرداری، نقد منصفانه و ارایه‌ی پیشنهاد، باید پل ارتباطی بین شهروندان و شهرداری باشند.

عالم‌زاده افزود: رسانه‌ها باید در این زمینه که شهر با پول شهروندان اداره می‌شود، آگاهی بیش‌تری به مردم ارایه دهند.

وی ادامه داد: شهرداری بودجه‌ی دولتی ندارد و پرداخت حقوق کارکنان شهرداری و تأمین بودجه‌ی اجرای پروژه‌ها، از طریق عوارضی است که توسط مردم پرداخت می‌شود.

شهردار کرمان به رکود حاکم بر کشور به‌ویژه رکود در حوزه‌ی ساخت‌و‌ساز اشاره کرد و گفت: شهرداری‌ها درآمد پایدار ندارند و به همین دلیل تأمین درآمدها یکی از چالش‌های اصلی مدیریت شهری است.

وی از سطح گسترده و 13 هزار هکتاری شهر کرمان، به‌عنوان یکی دیگر از چالش‌های شهرداری کرمان یاد کرد و گفت: جمعیت شهر کرمان، حدود 650 هزار نفر و تراکم جمعیتی در این شهر، 20 نفر در هکتار است که تهدید بزرگی برای شهر محسوب می‌شود و خدمت‌رسانی را تا یک‌دهم کاهش می‌دهد.

شهردار کرمان افزود: این چالش دوسویه است؛ چراکه اگر به سمت افزایش جمعیت برویم، شهر که اکنون از نظر خدمت‌رسانی در بخش‌های مختلف به حد مطلوبی رسیده، دچار کمبود خدمات می‌شود و اگر جمعیت را افزایش

ندهیم، به‌دلیل وجود زمین‌های خالی در بافت مرکزی و حاشیه‌ی شهر، در حوزه‌ی آبادانی دچار چالش می‌شویم.

عالم‌زاده ادامه داد: باید با استفاده از نظرات افراد متخصص، این مشکل را به‌صورت تدریجی حل کنیم.

وی تأکید کرد: قطعاً رسانه‌ها در این حوزه می‌توانند به شهرداری کمک کنند تا چالش‌های موجود را به اطلاع افراد برسانند و بالعکس نظرات افراد در حوزه‌های مختلف را به مدیریت شهری ارایه کنند.

شهردار کرمان افزود: در این دوره از ظرفیت رسانه‌های مختلف نهایت استفاده را خواهیم کرد.

عالم‌زاده هم‌چنین در خصوص اجرای پروژه‌های جدید در شهر کرمان تصریح کرد: طبق مصوبه‌ی شورای اسلامی شهر کرمان، پیش از اجرای هر پروژه، باید منابع مالی آن پروژه تعریف و هزینه و فایده‌ی پروژه نیز دیده شود.

وی افزود: هم‌چنین با توجه به اجرای چند پروژه‌ی سنگین در شهر کرمان، تعریف پروژه‌ی بزرگ دیگری بعید است.

شهردار کرمان ادامه داد: پل‌ها و زیرگذرهایی که در شهر کرمان در دست اجراست، باید شش‌ماه قبل به بهره‌برداری می‌رسید، اما به‌دلیل کمبود منابع مالی، اجرای آن‌ها تا دو سال دیگر طول خواهد کشید.

عالم‌زاده تصریح کرد: اجرای پل سیدی که با مبلغ چهار میلیارد تومان اعتبار می‌توانست به بهره‌برداری برسد، هشت سال معطل مانده است؛ بنابراین، نباید منافع مردم را به خطر بیندازیم و پروژه‌ای را بدون تأمین اعتبار شروع کنیم.

وی در عین حال بیان کرد: البته اجرای پروژه‌های کوچک ازجمله ساخت بوستان، پیاده‌روسازی، آسفالت معابر و جدول‌گذاری در دستور کار خواهد بود.

 

شهردار کرمان افزود: هم‌چنین بیش‌تر به‌دنبال پروژه‌های سرمایه‌گذاری هستیم تا از ظرفیت سرمایه‌گذاران برای اجرای پروژه‌ها استفاده کنیم.

عالم‌زاده به مشکلاتی که در برخی پروژه‌ها وجود دارد، اشاره کرد و گفت: تاکنون، پروژه‌ها بدون طراحی انجام می‌گرفت، به طراحی و استفاده از مشاور در اجرای پروژه‌ها توجه نمی‌شد و تصمیم‌گیری‌ها در محل پروژه و سلیقه‌ای

بود، اما در این دوره پیش از اجرای هر پروژه‌ای، طراحی انجام خواهد شد؛ چراکه قطعاً هزینه‌ی بازنگری و تعمیرات، به‌مراتب بیش‌تر از مشاوره خواهد بود.

شهردار کرمان درباره‌ی درختان بولوار جمهوری اسلامی هم گفت: عمر درختان نارون به پایان رسیده است؛ بنابراین، باید از سال‌ها قبل به‌صورت تدریجی کار جایگزینی درختان انجام می‌شد.

عالم‌زاده افزود: کارشناسان در زمینه‌ی جایگزینی درختان نارون، در حال بررسی هستند تا درختی جایگزین شود که از نظر چتر و معماری فضای سبز، شبیه به درخت نارون باشد.

شهردار کرمان شهروندان کرمانی را مردمی نجیب و صبور دانست و گفت: این مردم شایسته‌ی بهترین‌ها هستند؛ بنابراین، امیدواریم خداوند کمک کند تا به این مردم به‌خوبی خدمت کنیم.

عالم‌زاده هم‌چنین خبرگزاری جمهوری اسلامی را باسابقه‌ترین و معتبرترین خبرگزاری کشور دانست که صدای حاکمیت و نظام اسلامی را به درون و بیرون از مرزها می‌رساند.

وی با اشاره به نقش مهم رسانه‌های مختلف ازجمله مطبوعات، فضای مجازی و خبرگزاری‌ها گفت: نقش خبرگزاری‌ها به‌دلیل سرعت در انتقال اطلاعات، اهمیت بیش‌تری دارد و باید اخبار را با سرعت، کیفیت و اصالت ارسال کنند که نشان می‌دهد خبرگزاری‌ها سختی کار بیش‌تری دارند.

شهردار کرمان از مدیر و خبرنگاران خبرگزاری ایرنا در کرمان به‌دلیل همکاری مطلوب با شهرداری کرمان تشکر کرد.

در این دیدار بهنام احمدی، مدیر خبرگزاری ایرنا در کرمان نیز ضمن ارایه‌ی گزارشی از فعالیت‌های این خبرگزاری، بر تعامل بیش‌از‌پیش خبرگزاری ایرنا با مهندس سیدرضا میرحسینی، سرپرست مدیریت ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری کرمان تأکید کرد.  

شهردار کرمان در حاشیه‌ی مسابقات تنیس روی میز در پارک نشاط:

 

از تمام فعالانِ ورزش همگانی تشکر می‌کنم/ضرورت ایجاد و تجهیز فضاهای ورزشی در پارک ها

 

 

سرویس خبر : اداره ی روابط عمومی و اموربین الملل شهرداری کرمان

 

به‌مناسبت اعیاد شعبانیه، مسابقات تنیس روی میز با حضور شهردار کرمان، در پارک نشاط برگزار شد.

سیدمهران عالم‌زاده، شهردار کرمان در حاشیه‌ی این مسابقات با تأکید بر این‌که باید زیرساخت‌های فعالیت‌های ورزشی را برای تمام سنین و تمام قشرها فراهم کنیم، گفت: مجموعه‌ی ظرفیتی که تاکنون برای ورزش همگانی در شهر کرمان ایجاد شده، مطلوب است، اما برخی از تجهیزات مستهلک شده‌ که باید هم در بخش خرید و جایگزینی تجهیزات ورزشی اقدام کنیم.

وی افزود: در زمینه‌ی فضاهایی هم که برای ورزش همگانی مورد استفاده قرار می‌گیرد، باید دقت شود، تا بهتر مورد بهره‌برداری قرار گیرد.

شهردار کرمان ضمن تشکر از تمام دوست‌داران ورزش و افرادی که به‌صورت خودجوش این نوع فعالیت‌ها را در شهر پیگیری می‌کنند، گفت: به تمام افرادی که در زمینه‌ی ورزش همگانی فعالیت می‌کنند، دست‌مریزاد می‌گویم.

عالم‌زاده افزود: ما هم در کنار ورزش‌دوستان و فعالان ورزش همگانی هستیم و هر ظرفیتی که شهرداری کرمان داشته باشند، در اختیار ورزش همگانی قرار می‌دهیم.

وی با بیان این‌که مردم باید به بهانه‌های مختلف از خانه بیرون بیایند و تحرک داشته باشند، گفت: افراد می‌توانند از مسیر ورزش همگانی به ورزش قهرمانی برسند.

شهردار کرمان افزود: اگر ورزشکاران در پارک‌ها حضور نداشته باشند، دیگران در پارک‌ها حضور پیدا می‌کنند؛ بنابراین، هرچه حضور ورزشکاران در پارک‌ها پررنگ‌تر باشد، جوانان بیش‌تر به سمت ورزش ترغیب می‌شوند.

عالم‌زاده هم‌چنین با بیان این‌که باشگاه فرهنگی ورزشی شهرداری باید به ورزش همگانی و عمومی بپردازد، گفت: باشگاه‌داری به معنای ورزش قهرمانی، در راستای کار شهرداری نیست؛ بنابراین، فضاهای ورزشی شهرداری باید مورد استفاده‌ی عموم قرار گیرد.

شهردار کرمان به تأسیس سازمان فرهنگی، هنری و ورزشی شهرداری کرمان در آینده‌ی نزدیک اشاره کرد و گفت: از معاونت فرهنگی اجتماعی شهرداری درخواست کرده‌ایم با کمک شهرداران مناطق، ساختارهایی که نیاز است را در پارک‌ها ایجاد کنند تا مردم بتوانند در پارک‌ها علاوه بر تفریح، به ورزش هم بپردازند.

عالم‌زاده افزود: این مهم پس از تشکیل سازمان فرهنگی، هنری و ورزشی شهرداری، با جدیت بیش‌تری ازسوی این سازمان دنبال خواهد شد.

وی با بیان این‌که هم‌چنین پارک‌های جدیدی هم که ساخته می‌شود، باید رویکرد ورزشی داشته باشد و فضاهای ورزشی به‌عنوان یک اصل در طراحی پارک‌ها دیده شود، گفت: وقتی می‌خواهیم یک فضای سبز ایجاد کنیم، باید بخشی از این فضا به ورزش همگانی اختصاص پیدا کند و به‌طور مثال مسیرهای دوچرخه‌سواری و پیاده‌روی، میز پینگ‌پنگ و فضاهایی که قابلیت ورزشی دارد، در پارک‌ها ایجاد شود.

لازم به ذکر است؛ مسابقات تنیس روی میز توسط شهرداری منطقه سه و با همکاری هیأت تنیس روی میز استان، در مناسبت‌های مختلف در پارک شهید نشاط برگزار می‌شود که در این دوره از مسابقات که به‌مناسبت اعیاد شعبانیه برگزار شد، 63 نفر شرکت کردند.

در پایان مسابقات نیز با حضور شهردار کرمان جوایز نفرات برتر اهدا شد.

 

 

در کارگروه مشورتی معماری و شهرسازی شهرداری؛

 

برای سامان‌دهی فضای میانی میدان آزادی تصمیم‌گیری شد

 

سرویس خبر:اداره روابط عمومی و امور بین الملل شهرداری کرمان

 

نشست کارگروه مشورتی معماری و شهرسازی شهرداری کرمان با حضور شهردار کرمان و سایر اعضا برگزار شد.

شهردار کرمان در این نشست با اشاره به اجرای پروژه‌ی زیرگذر آزادی گفت: باید برای سامان‌دهی فضای میانی و جداره‌های میدان، طرح مناسبی تهیه و اجرا شود تا زیرگذر، با ظاهر مطلوب‌تری بهره‌برداری شود.

سیدمهران عالم‌زاده با بیان این‌که برای سامان‌دهی میدان آزادی، دو مسیر را می‌شود طی کرد: گفت: مسیر نخست این است که اعضای کارگروه با هم‌اندیشی، طرح‌ها و ایده‌های خود را ارایه کنند و سپس یکی از طرح‌هایی که مورد تأیید جمع قرار گرفت، اجرا شود.

وی ادامه داد: مسیر دوم این است که کار طراحی برای سامان‌دهی فضای میانی میدان را به مشاور بسپاریم تا مشاور براساس خط‌و‌مشی کلی که کارگروه مشورتی ارایه می‌کند، برای سامان‌دهی میدان آزادی طراحی کند.

شهردار کرمان به پیاده‌راه‌سازی میدان شهدا هم اشاره کرد و گفت: در رابطه با طرح پیاده‌راه میدان شهدا مقرر شد پیش از تصمیم‌گیری برای طرح معماری میدان، موضوعات شهرسازی مورد بررسی قرار گیرد.

عالم‌زاده افزود: مقرر شد پیش از انجام هر کاری، موضوعاتی ازجمله هزینه‌های ساخت پایانه‌های تاکسی و اتوبوس و تملک زمین‌هایی برای این منظور مشخص و تأمین شود.

دکتر مسعودی، دکترای شهرسازی و رییس اسبق دانشکده‌ی هنر، معماری و شهرسازی دانشگاه آزاد اسلامی نیز ضمن تشکر از شهردار کرمان به‌دلیل تشکیل کارگروه مشورتی معماری و شهرسازی گفت: برای نخستین‌بار است که چنین کارگروهی در شهرداری کرمان شکل می‌گیرد که باید در این زمینه از مهندس عالم‌زاده، شهردار کرمان تشکر کرد.

وی درباره‌ی پیاده‌راه‌سازی میدان شهدا، بر ضرورت مطالعات کامل شهرسازی برای این میدان تأکید کرد.

مسعودی در خصوص میدان آزادی هم پیشنهاد کرد: پنج نفر اول مسابقه‌ی طراحی المان میدان آزادی، دعوت شوند و این افراد مجدداً برای سامان‌دهی فضای میانی میدان طرح ارایه کنند.

وی افزود: به این دلیل که این افراد جزء برگزیدگان مسابقه‌ی طراحی المان میدان آزادی بوده‌اند، برای آن‌ها حق ایجاد شده و این افراد باید مجدداً در این زمینه ورود کنند.

مهندس افشین محمودی، معمار، مدرس دانشگاه و مرمتگر موزه‌ی هنرهای معاصر صنعتی و کتابخانه‌ی ملی نیز در این نشست با بیان این‌که ارایه‌ی طرح و ایده ازسوی اعضای کارگروه امکان‌پذیر نیست، گفت: باید مسیر کلی را مشخص کنیم و سپس مشاور براساس خطوطی که ارایه می‌کنیم، حرکت کند.

وی هم‌چنین با تأکید بر این‌که باید ابتدا وضعیت ترافیک میدان آزادی مشخص شود، گفت: باید به جمع‌بندی برسیم که در میدان آزادی چه کاری می‌خواهیم انجام دهیم و سپس کار را به یک مشاور بسپاریم.

دکتر جهان‌بین، دکترای شهرسازی و عضو هیأت علمی دانشگاه آزاد اسلامی کرمان هم با تأکید بر این‌که تعیین خط‌و‌مشی و سیاست‌گذاری کلی باید در این کارگروه انجام گیرد، گفت: باید صورت‌مسأله را در اختیار مشاور بگذاریم و از مشاور پاسخ بخواهیم.

مهندس انجم‌شعاع، متخصص ترافیک و حمل‌و‌نقل شهری نیز با تأکید بر این‌که باید برای عابر پیاده در میدان آزادی چاره‌اندیشی شود، گفت: با توجه به رشد جمعیت و افزایش روزانه‌ی تعداد خودرو، ترافیک میدان آزادی به هیچ‌وجه حل نمی‌شود.

در ادامه، مهندس رضا حکاک‌زاده، مشاور شهردار کرمان در حوزه ترافیک و حمل‌ونقل شهری نیز درباره‌ی پیاده‌راه‌سازی میدان شهدا گفت: میدان شهدا، یک گره ترافیکی بسیار مهم و نقطه‌ی تلاقی بین چند مسیر است؛ بنابراین، اگر بخواهیم این نقطه را کور کنیم، باید جایگزین داشته باشیم.

وی افزود: تبعاتی که در آینده با پیاده‌راه کردن میدان شهدا گریبان ما را می‌گیرد را فراموش کرده‌ایم.

مشاور شهردار کرمان در حوزه ترافیک و حمل‌ونقل شهری در خصوص وضعیت ترافیکی میدان آزادی نیز گفت: ترافیک جزیره‌ی دایره‌ی میدان آزادی، حاصل محدودیت‌های معابر اطراف میدان است.

حکاک‌زاده افزود: محدودیت ترافیکی در میدان آزادی، به‌دلیل طراحی اشتباه بولوار جمهوری‌اسلامی و بولوار شهید صدوقی (جاده تهران) است که با زاویه‌ی 15 درجه به میدان آزادی رسیده‌اند.

وی ادامه داد: برای بهبود وضعیت ترافیک میدان آزادی، یک پیشنهاد این است که مسیر ورودی بولوار شهید صدوقی از سمت آزادی را از چرخه‌ی عبور و مرور حذف و این محدوده را به پایانه‌های تاکسی و اتوبوس تبدیل کنیم؛ چراکه میدان آزادی یکی از محل‌های اصلی برای سفر محسوب می‌شود و متأسفانه به‌دلیل بالا بودن قیمت زمین، امکان خرید زمین برای ایجاد پایانه هم وجود ندارد.

مشاور شهردار کرمان در حوزه ترافیک و حمل‌ونقل شهری به دو موضوع ترافیک و حمل‌و‌نقل عمومی اشاره کرد و گفت: جدای از موضوع ترافیک، باید برای سفرهای درون‌شهری طوری برنامه‌ریزی کنیم که یک فرد بتواند با استفاده از انواع حمل‌و‌نقل عمومی، مسیر مورد نظر خود در شهر را با هزینه‌ی اقتصادی قابل قبول طی کند.

حکاک‌زاده افزود: باید خطوط حمل‌و‌نقل سریع، خطوط دوچرخه، پیاده‌راه و سایر موارد مربوط به حمل‌و‌نقل عمومی را در قالب یک سیستم یکپارچه ببینیم تا یک فرد که از خانه خارج می‌شود، بداند چه مسیری را باید با بی‌آر‌تی طی کند، کدام مسیر را باید پیاده برود و چه مسیری را باید با استفاده از دوچرخه طی کند تا به محل مورد نظر برسد؛ ضمن این‌که باید برای خودروهای تک‌سرنشین محدودیت ایجاد کنیم.

وی ادامه داد: تنها با این روش است که می‌توانیم ترافیک شهر و ازجمله میدان آزادی را حل کنیم.

مشاور شهردار کرمان در حوزه ترافیک و حمل‌ونقل شهری با بیان این‌که همیشه نمی‌توانیم با راه‌حل‌هایی مثل اصلاح هندسی، مشکل ترافیک را حل کنیم، گفت: باید با ترکیبی از پیاده‌راه‌سازی، خطوط دوچرخه و حمل‌و‌نقل عمومی سریع و ارزان، مشکل ترافیک را حل کرد.

حکاک‌زاده به سرویس‌های حمل‌و‌نقل دانش‌آموزان هم اشاره کرد و گفت: اکنون، 80 درصد از حمل‌و‌نقل دانش‌آموزان با خودروی شخصی انجام می‌شود و همواره مشاهده می‌شود که تعداد زیادی از راننده‌های خودروهای شخصی جلوی مدارس و یا کانون‌های زبان پارک کرده و منتظر فرزندان خود هستند.

وی افزود: باید برای تمام این مسایل به‌طور کامل برنامه‌ریزی کرد تا ترافیک شهر کرمان حل شود.

در ادامه، مجدداً موضوع سامان‌دهی فضای میانی میدان آزادی مورد بررسی قرار گرفت که دکتر زند رضوی، دکترای جامعه شناسی و عضو  هیأت علمی دانشگاه شهید باهنر گفت: باید فضای میانی میدان با کمک هنرمندان، با رنگ، نور و سایر مصالح گرافیکی زیباسازی شود؛ سپس بعد از پایان پروژه و مشخص شدن وضعیت ترافیک، مطالعات کافی انجام و میدان سامان‌دهی شود.

دکتر جهان‌بین هم در این رابطه گفت: باید طرحی باشد که زشتی‌های میدان را بپوشاند که در این زمینه می‌شود از گرافیک محیطی کمک گرفت.

هم‌چنین مجدداً موضوع بهره‌گیری از ظرفیت افرادی که در مسابقه‌ی طراحی المان میدان آزادی مقام اول تا دهم را کسب کرده‌اند، مورد بررسی قرار گرفت و مقرر شد: با 10 نفر منتخب مسابقه‌ی طراحی المان مذاکره شود و ضمن تقدیر به‌دلیل کسب مقام در مسابقه‌ی طراحی المان و تبیین چگونگی پرداخت مالی به آن‌ها، کار فضاسازی میدان براساس نظرات کارگروه توسط این افراد انجام گیرد.

در خصوص سیاست‌های کلی در رابطه با میدان آزادی هم تأکید شد: هیچ‌گونه المان حجمی در میدان آزادی نباشد و عبور عابر پیاده در سطح صفر باشد و سطح به‌اضافه‌ی یک حذف شود.

در ادامه‌ی این نشست، شهردار کرمان به طراحی محور دوچرخه‌سواری در شهر کرمان اشاره کرد و از مهندس حکاک‌زاده، مشاور شهردار در حوزه‌ی ترافیک و حمل‌و‌نقل شهری خواست محورهایی که در طرح جامع ترافیک برای دوچرخه‌سواری در نظر گرفته شده را در نشست آینده‌ی کارگروه مشورتی معماری و شهرسازی شهرداری ارایه کند.

عالم‌زاده گفت: هیأت دوچرخه‌سواری کرمان نیز در این زمینه اعلام آمادگی کرده تا در ایجاد مسیرهای دوچرخه در شهر کرمان با شهرداری همکاری کند.

وی افزود: برای این منظور از اعضای هیأت دوچرخه‌سواری کرمان نیز دعوت می‌شود تا در جلسه‌ی آینده‌ی کارگروه حضور داشته باشند.

مشاور شهردار در حوزه‌ی ترافیک و حمل‌و‌نقل شهری نیز با بیان این‌که مطالعات خطوط دوچرخه‌سواری شهر کرمان آماده است، گفت: البته راه‌کارهای طرح جامع، در حد کلان و پیشنهادی است و برای اجرا نیاز به بازنگری دارد.

در ادامه، مقرر شد در جلسه‌ی آینده موضوع ایجاد دوسه محور دوچرخه‌سواری در شهر کرمان مورد بررسی قرار گیرد.                          

                 

 

 

 

مديرعامل سازمان آتش‌نشاني خبر داد:

ثبت روزانه بیش از 1000 تماس تلفنی با مرکز 125 آتش‌نشانی کرمان

 

 

سرویس خبر: اداره روابط عمومی و امور بین‌الملل شهرداری کرمان

مديرعامل سازمان آتش‌نشاني و خدمات ايمنی شهرداری کرمان از ثبت روزانه بیش از 1000 تماس تلفنی از سوی شهروندان با مرکز 125 این سازمان خبر داد.

علی عسکری گفت: از این تعداد تماس، متاسفانه 85 درصد ایجاد مزاحمت تلفنی بوده است.

وی از شهروندان خواست در داشتن شهری ایمن آتش‌نشانان را یاری نموده و بدون دلیل اقدام به اشغال شماره 125 نکرده و نحوه صحیح استفاده از شماره‌های امدادی را به فرزندان خود آموزش دهند .

 عسکری با بیان اینکه شهروندان توجه داشته باشند هر مزاحمت تلفنی می‌تواند باعث سوزاندن یک زندگی شود، گفت: کاهش تماس‌های نامربوط با مرکز 125 این سازمان سبب تسهیل در روند امدادرسانی به شهروندان خواهد شد.

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی همچنین از آمادگی این سازمان جهت ارایه مشاوره ایمنی به شهروندان خبر داد و خاطرنشان کرد: شهروندان جهت هر گونه راهنمایی و مشاوره ایمنی می‌توانند با شماره 125 این سازمان در طول شبانه روز تماس برقرار کنند.

سرپرست معاونت حمل‌و‌نقل و امور زیربنایی شهرداری خبر داد:

 

پیشرفت 85 درصدی پل سیدی

 

سرویس خبر:اداره روابط عمومی و امور بین الملل شهرداری کرمان

سرپرست معاونت حمل‌و‌نقل و امور زیربنایی شهرداری کرمان از پیشرفت 85 درصدی پل سیدی خبر داد.

قنبری با بیان اینکه از بهمن‌ماه که به شهرداری وارد شدم، جلسات متعددی با پیمانکار پل سیدی داشتم، افزود: در گذشته شهرداری یک‌سری تعهداتی در قالب صورت‌جلسه‌هایی به پیمانکار داده و مقرر شده بود که اعتبار ساخت پل را تأمین کنند، اما متأسفانه شهرداری نتوانسته به تعهدات خود عمل کند و چون پیمانکار به لحاظ مالی ضعیف است؛ بنابراین، از صورت‌جلسه‌ها سوءاستفاده کرده و کار را عقب انداخته است.

وی بیان کرد: اکنون، بخشی از منابع مالی به پیمانکار پل سیدی پرداخت شده و کارگاه این پل فعال است.

قنبری افزود: دهنه‌ی آخر پل سیدی در کارگاه در حال ساخت است و حدود 40 درصد پیشرفت دارد.

وی ادامه داد: آرماتوربندی سه دهنه‌ی ضلع جنوبی پل هم در حال انجام است و به نظر می‌رسد پیمانکار تا تیرماه بتواند دال و عرشه را تحویل دهد و پس از آن ادامه‌ی کار توسط سازمان عمران شهردای انجام خواهد شد.

سرپرست معاونت حمل‌و‌نقل و امور زیربنایی شهرداری کرمان اعلام کرد: پل سیدی حداکثر تا مردادماه به بهره‌برداری خواهد رسید.

قنبری درباره‌ی اجرای تقاطع‌های غیرهم‌سطح سمیه، امام‌جمعه و شرف‌آباد نیز گفت: تقاطع‌های سمیه و امام‌جمعه در دستور کار شهرداری نیست و باید امکان‌سنجی شود که اصلاً نیاز به اجرای این دو تقاطع غیرهم‌سطح هست یا خیر.

شهردار کرمان در آیین معارفه‌ی مدیر جدید روابط‌عمومی:

 

روابط‌عمومی شهرداری با شهروندان تعامل جدی برقرار کند

 

 

 

سرویس خبر : اداره ی روابط عمومی و اموربین الملل شهرداری کرمان

 

شهردار کرمان گفت: روابط‌عمومی شهرداری باید با تمام شهروندان ارتباط و تعامل جدی برقرار کند.

سیدمهران عالم‌زاده در آیین معارفه سیدرضا میرحسینی، بهعنوان «سرپرست مدیریت ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری» افزود: به‌دلیل این‌که شهرداری یک نهاد اجتماعی است، روابط‌عمومی شهرداری باید با قشرهای مختلف جامعه ازجمله نخبگان و اصحاب رسانه و به‌طور کلی با تمام شهروندان رابطه‌ی نزدیک و تعامل جدی داشته باشد.

وی با بیان این‌که روابط‌عمومی یک نهاد تخصصی است و نباید در این رابطه ساده‌انگاری داشته باشیم، گفت: روابط‌عمومی، یکی از واحدهای حساس در هر دستگاهی است و در شهرداری‌ها به‌دلیل کارکرد شهرداری، کار روابط‌عمومی از حساسیت بیش‌تری برخوردار است.

شهردار کرمان افزود: ارتباط شهروندان با شهرداری بیش‌تر از هر دستگاهی است؛ بنابراین، کار در حوزه‌ی روابط‌عمومی شهرداری نیاز به تلاش شبانه‌روزی دارد.

عالم‌زاده ادامه داد: انتظار داریم روابط‌عمومی در دوره‌ی اخیر، فقط روابط‌عمومی شهردار نباشد؛ بلکه روابط‌عمومی تمام معاونت‌ها و سازمان‌های شهرداری باشد؛ ضمن این‌که ارتباط با مردم مهم‌ترین دغدغه‌ی ماست.

وی از تشکیل کارگروهی در حوزه‌ی رسانه و اطلاع‌رسانی خبر داد و گفت: در شهرداری کرمان نیاز داریم اطلاع‌رسانی را به‌صورت کلی و در همه‌ی حوزه‌های مجازی، واقعی، خبرگزاری‌ها و مطبوعات ببینیم؛ ضمن این‌که موضوعات مربوط به رسانه و اطلاع‌رسانی در شهرداری باید با هماهنگی اصحاب رسانه دنبال شود.

شهردار کرمان افزود: اگر اصحاب رسانه در کنار ما باشند، ارزیابی بهتری از عملکرد شهرداری خواهند داشت و عملکردها را بهتر نقد می‌کنند.

عالم‌زاده در ادامه، ضمن تشکر از تلاش‌های محمد ایلاقی، مدیر سابق روابط‌عمومی و امور بین‌الملل شهرداری کرمان گفت: آقای ایلاقی، در چند ماه اخیر، همراهی بسیار مطلوبی با حوزه‌ی شهردار داشت و به‌صورت شبانه‌روزی و در موضوعات مختلف کارها را پیش برد.

وی با بیان این‌که اعتقاد داریم در حوزه‌ی مدیریت شهری باید تغییر و تحول اتفاق بیفتد، گفت: مردم انتظار دارند اصلاحاتی در سیستم ببینند؛ اگرچه با تغییر رویکرد می‌شود اصلاحات را انجام داد، اما با تغییر مدیر این کار سرعت بیش‌تری می‌گیرد.

شهردار کرمان به علاقه‌مندی محمد ایلاقی در حوزه‌ی فرهنگی و هنری اشاره کرد و گفت: آقای ایلاقی، به‌زودی در حوزه‌ی فرهنگی و هنری مشغول به‌کار خواهند شد که امیدواریم در هر سمتی که مشغول شدند، منشأ خدمت باشند.

عالم‌زاده از سیدرضا میرحسینی، سرپرست مدیریت ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری نیز به‌عنوان فردی که هم در حوزه‌ی مهندسی و هم در حوزه‌ی مطبوعات و رسانه پرتلاش است، یاد کرد و گفت: تخصص و آشنایی مهندس میرحسینی به امور فنی شهرداری، موجب می‌شود در حوزه‌ی روابط‌عمومی نیاز به کارشناس حوزه‌ی فنی نداشته باشد.

وی از مهندس میرحسینی خواست با ایجاد ساختار مطلوب در روابط‌عمومی شهرداری کرمان، تلاش کند عملکرد شهرداری به شهروندان منتقل شود و صدای شهرداری را به مردم برساند.

محمد ایلاقی، مدیر سابق روابط‌عمومی و امور بین‌الملل شهرداری کرمان نیز ضمن تشکر از شهردار کرمان گفت: در هر کجا که شهردار محترم صلاح بدانند، هم‌چون گذشته تمام تلاش خود را به‌کار می‌گیرم.

سیدرضا میرحسینی، سرپرست مدیریت ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری کرمان نیز ضمن تشکر از حُسن اعتماد شهردار کرمان، مدیریت روابط‌عمومی را مسئولیت بسیار سنگینی دانست و اظهار امیدواری کرد بتواند به بخشی از خواسته‌های شهردار کرمان در حوزه‌ی روابط‌عمومی جامه عمل بپوشاند.

وی افزود: تلاش می‌کنیم مظلومیت شهرداری کرمان به جامعه منتقل شود؛ چراکه کار کارکنان شهرداری در حوزه‌های مختلف، ایثارگری است و کارکنان شهرداری با دشواری‌های فراوان در حوزه‌های مختلف مشغول به‌کار هستند.

سرپرست مدیریت ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری کرمان بر فعال شدن حوزه‌ی بین‌الملل روابط‌عمومی هم تأکید کرد و گفت: باید با شهرهای مختلف دنیا به‌ویژه شهرهای کشورهای اسلامی و شهرهایی که از نظر تاریخی با کرمان مشابهت دارند، ارتباط برقرار کرده و از توان خدمات فنی و مهندسی آن‌ها استفاده کنیم.

میرحسینی دوره‌ی جدید شهرداری کرمان را با حضور مهندس عالم‌زاده، شهردار کرمان، دوره‌ای طلایی دانست و گفت: این‌که شهردار کرمان نسبت به روابط‌عمومی و رسانه‌ها دقت دارند و در این زمینه وقت می‌گذارند تا کار روابط‌عمومی و ارتباط دوسویه با مردم و رسانه‌ها را تبیین کنند، جای قدردانی دارد.

لازم به ذکر است در این آیین شهردار کرمان ضمن معرفی سیدرضا میرحسینی، به‌عنوان سرپرست مدیریت ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری کرمان، از خدمات محمد ایلاقی، مدیر سابق روابط‌عمومی و امور بین‌الملل شهرداری کرمان تقدیر کرد.

 

 

با حکم شهردار کرمان؛

 

سیدرضا میرحسینی، «سرپرست مدیریت ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری» شد

 

 

 

با حکم شهردار کرمان، سیدرضا میرحسینی، به‌عنوان «سرپرست مدیریت ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری» معرفی شد.

 

در حکم سیدمهران عالم‌زاده، شهردار کرمان آمده است:

جناب آقای مهندس سیدرضا میرحسینی

با سلام

نظر به تعهد، تجربه، کارایی و شناخت کافی که از جنابعالی دارم و به جهت استفاده از این قابلیت‌ها و توانمندی‌ها به‌موجب این حکم با حفظ پست سازمانی به‌عنوان «سرپرست مدیریت ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری» منصوب می‌شوید.

شهرداری یک نهاد اجتماعی و متکی بر شهروندان است و هیچ اتفاق مهم و تأثیرگذاری در شهر رخ نخواهد داد؛ مگر با وفاق و مشارکت واقعی تمام نهادها و اقشار مختلف مردم.

همدلی شهروندان و جلب مشارکت و اعتماد همگانی از طریق عمل صادقانه و شفاف و ارتباط سازنده و مداوم با افکار عمومی، رسانه‌ها و نخبگان و شهروندان دست‌یافتنی خواهد بود؛ انتظار می‌رود با استفاده از تمام ظرفیت‌ها

و رجوع مداوم به آرای متخصصان حوزه‌ی متبوع، حداکثر تلاش خود را در افزایش اعتبار شهرداری کرمان نزد افکار عمومی به‌کار گمارید.

افزایش شفافیت سازمانی، افزایش دسترسی متخصصان، رسانه‌ها و شهروندان به اطلاعات، سنجش مداوم افکار عمومی، برقراری کانال‌های سهل جهت استماع و انتقال انتقادات، پیشنهادات و طرح ایده‌ها، برنامه‌ریزی برای

تشریح و ارایه‌ی توضیحات کافی در باب تصمیمات شهرداری به شهروندان، افزایش سرمایه‌ی اجتماعی شهرداری کرمان، تقویت پایه‌های ارتباطی شهرداری با هنرمندان، دانشگاهیان، متخصصان و حرفه‌مندان در حوزه‌های مختلف

موضوع عملیات شهرداری، تهیه‌ی پیوست‌های رسانه‌ای برای پروژه‌ها و عملیات‌های شهرداری، به‌کارگیری روش‌های علمی و ایده‌های خلاقانه در واحد تحت نظر و تعاملات بین‌المللی خصوصاً خواهرخواندگی شهر کرمان با

شهرهای تاریخی جهان، از مهم‌ترین موضوعات مورد توجه در حوزه‌ی روابط‌عمومی خواهد بود.

امید است با اتکال به خداوند متعال و بهره‌گیری از همدلی و همکاری پرسنل در پیشبرد برنامه‌ها و تحقق اهداف یاد شده ضمن رعایت قوانین و مقررات موفق و مؤید باشید.

 

 

سیدمهران عالم‌زاده

شهردار کرمان

 

سرپرست سازمان مدیریت پسماند خبر داد:

تداوم طرح نگهداری سگ‌های بلاصاحب

 

سرویس خبر: اداره روابط عمومی و امور بین‌الملل شهرداری کرمان


سرپرست سازمان مدیریت پسماند شهرداری از تداوم طرح نگهداری سگ‌های بلاصاحب خبر داد.

محمدرضا قربانی با اشاره به فعالیت پناهگاه سگ‌های بلاصاحب گفت: در این پناهگاه، کار زنده‌گیری، عقیم سازی، نگهداری و رهاسازی سگ‌های بلاصاحب به بهترین شکل انجام می‌شود.
وی با بیان اینکه پناهگاه سگ‌های بلاصاحب از اتاق عمل و اتاق قرنطینه برخوردار است، گفت: کار عقیم‌سازی این حیوانات توسط اکیپ دامپزشکی انجام و پس از بهبودی، سگ‌ها رهاسازی می‌شوند.
قربانی با اشاره به همکاری انجمن رسمی حمایت از حیوانات با سازمان مدیریت پسماند شهرداری در خصوص زنده‌گیری، عقیم‌سازی و رهاسازی سگ‌های بلاصاحب، خاطرنشان کرد: خیران و شهروندان علاقمند به حیوانات می‌توانند با انجمن یاد شده هماهنگ شده و در این خصوص با شهرداری همکاری کنند.

بهره‌برداری از تقاطع‌های غیرهم‌سطح شهر کرمان تا دو سال آینده

 

سرویس خبر: اداره روابط عمومی و امور بین‌الملل شهرداری کرمان

سرپرست معاونت حمل‌ و‌نقل و امور زیربنایی شهرداری کرمان در رابطه با مدت‌زمان تعیین‌شده برای اجرای تقاطع‌های غیرهم‌سطح شهر کرمان گفت: در بهمن‌ماه سال گذشته، در مذاکراتی که با پیمانکار داشتیم، قرار شد تمام تقاطع‌های غیرهم‌سطح شهر کرمان تا دو سال آینده به بهره‌برداری برسد.

محمدعلی قنبری هم‌چنین با بیان این‌که در تقاطع غیرهم‌سطح سربازان گمنام نیز پیمانکار فعال است، افزود: در ضلع جنوبی این پل، در بولوار کشاورز، معارض داریم که طی مذاکره با استانداری، منابع مالی تأمین شده و قرار است پیمانکار طی مناقصه انتخاب شود تا پایه‌های برق (معارض اجرای پل) را جابه‌جا کند که با رفع این معارض، پایه‌ها و شمع‌های ضلع جنوبی پل نیز اجرا خواهد شد.

سرپرست شهرداری منطقه چهار خبر داد:

پیشرفت 80 درصدی به‌سازی ورودی خیابان فرهنگ

 

سرویس خبر:اداره روابط عمومی و امور بین الملل شهرداری کرمان

سرپرست شهرداری منطقه چهار کرمان از پیشرفت 80 درصدی عملیات به‌سازی و محوطه سازی ورودی خیابان فرهنگ خبر داد.

محمدحسین مومنی با اشاره به اینکه این عملیات به همت پرسنل این منطقه در حال انجام است،گفت: ورودی خیابان فرهنگ به زودی به بهره‌برداری می‌رسد.

وی خاطرنشان کرد: در راستای به‌سازی ورودی خیابان فرهنگ، اقدامات متعددی از جمله جدول‌گذاری، اجرای آبنما، اجرای باکس گل، کف‌سازی، نصب سطل زباله و نیمکت و تامین روشنایی صورت می‌گیرد.

 

اينجا شهرداري کرمان ...
      سامانه ارتباط مردمی : 137
      سامانه پیامکی : 10001371000
      تلفن های تماس : 32268350-034
      آدرس ساختمان شهرداری مرکز :
      کرمان - خیابان سپه