Uncategorised

مدیرعامل سازمان حمل ونقل و ترافیک شهرداری خبر داد:

محدودیت تردد در خیابان سعدی

سرویس خبر: اداره روابط عمومی و امور بین‌الملل شهرداری کرمان

مدیرعامل سازمان حمل ونقل و ترافیک شهرداری کرمان گفت: از پنجم اسفندماه جاری، مسیر حرکت از سمت پارک نشاط به سمت میدان قرنی به صورت یک طرفه تعیین شده است.

علی زنگی‌آبادی با اشاره به نصب بنر اطلاع رسانی «گردش به راست ممنوع» در خیابان سعدی، افزود:با توجه به محدودیت ترافیکی در این محدوده، رانندگان باید از همان ابتدای حرکت، مسیر خود را تعیین کنند تا دچار مشکل نشوند.

وی در ادامه از نصب تابلوهای بازدارنده «توقف مطلقا ممنوع و حمل با جرثقیل» در محدوده میدان شهدای انتظامی (میدان قرنی) به منظور کاهش ترافیک در خیابان قرنی خبر داد.

زنگی‌آبادی هدف از این اقدامات را تسهیل در امر عبور و مرور و کاهش ترافیک و تامین رفاه حال شهروندان عنوان کرد.

 

انتخاب مدیرعامل سازمان اتوبوسرانی کرمان به عنوان عضو اصلی هیئت مدیره اتحادیه اتوبوسرانی‌های شهری کشور

 

 

سرویس خبر : اداره ی روابط عمومی و اموربین الملل شهرداری کرمان

 

سی و یکمین نشست مجمع سالیانه اتحادیه اتوبوسرانی‌های شهری کشور با حضور مهندس سیدمحمدعلی افشانی معاون عمرانی وزیر کشور و رییس سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور در سالن پیامبر اعظم وزارت کشور برگزار شد.

مهندس سیدمحمدعلی افشانی در این نشست اظهار داشت: زیربنای اقتصاد هر جامعه بر سه محور آب،حمل و نقل و انرژی استوار است و از این منظر هیچ کشوری به توسعه دست نمی یابد، مگر اینکه به این سه حوزه توجه جدی داشته باشد.

وی یکی از مهم‌ترین کارکردهای حمل و نقل عمومی را ایجاد رفاه برای مردم دانست و خاطرنشان کرد: یکی از مهم‌ترین برنامه‌هایی که رییس جمهور بر اجرای آن تاکید دارند، نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی کشور در سال آینده است که در صدد هستیم اجرایی شود.

در پایان این نشست، انتخابات هیات مدیره اتحادیه اتوبوسرانی‌های شهری کشور برگزار شد و مهندس محمود ایرانمنش مدیرعامل سازمان اتوبوسرانی کرمان، برای دومین بار متوالی به عنوان عضو اصلی هیئت مدیره انتخاب شد.

وی در حاشیه این نشست،بر پرداخت نشدن یارانه توسط دولت به سازمان‌های اتوبوسرانی طی سال‌های گذشته، بر رفع مشکلات ادغام سازمان‌های اتوبوسرانی و نوسازی ناوگان این سازمان‌ها تاکید کرد.

 

 

سرپرست خدمات شهری  شهرداری کرمان:

شهروندان خانه‌تکانی را به روزهای پایانی سال موکول نکنند

 

سرویس خبر: اداره روابط عمومی و امور بین‌الملل شهرداری کرمان

سرپرست خدمات شهری  شهرداری کرمان اظهار کرد: شهروندان خانه‌تکانی و دور ریختن زباله‌های ناشی از آن را به روزهای پایانی و هفته‌ی آخر سال موکول نکنند؛ چراکه انبوه زباله‌ها در این روزها، اشکالاتی را در خدمت‌رسانی و جمع‌آوری زباله در سطح شهر به وجود می‌آورد.

محسن پوراسماعیلی  گفت: این مهم ‌که مردم در روزهای آخر سال اقدام به تمیز کردن خانه‌ها و دور ریختن وسایل اضافه می‌کنند، بسیار مطلوب است، اما تقاضا داریم خانه‌تکانی را به روزهای پایانی و هفته‌ی آخر سال موکول نکنند؛ چراکه انبوه زباله‌ها در این روزها، اشکالاتی را در خدمت‌رسانی و جمع‌آوری زباله در شهر به وجود می‌آورد.

وی افزود: اغلب مردم هنگام خانه‌تکانی، وسایل بلااستفاده‌ی خود را بیرون از منزل می‌گذارند؛ توصیه‌ی ما این است که این وسایل را به افراد نیازمندی که می‌شناسند، بدهند.

پوراسماعیلی  با تاکید بر ضرورت تفکیک زباله در مبدا گفت: از مردم تقاضا داریم هنگام خانه‌تکانی، انواع زباله‌های تر و خشک، زباله‌های کاغذی، فلزی و پلاستیکی خود را جداسازی کنند و اگر حجم زباله‌های تفکیک‌شده زیاد بود، با شماره‌ی 33126525  تماس بگیرند تا همکاران ما در سازمان پسماند به منزل آن‌ها مراجعه کرده و زباله‌های تفکیک‌شده را تحویل بگیرند.

وی  افزود: علاوه بر این، شهروندان برای تحویل کتاب و کاغذهای باطله می‌توانند با سازمان پسماند تماس بگیرند.

 

 

 سرپرست معاونت معماری و شهرسازی شهرداری کرمان:

 

هویت شهر کرمان در بافت و بناهای تاریخی شهر است

 

 

 سرویس خبر: اداره روابط عمومی و امور بین‌الملل شهرداری کرمان

سرپرست معاونت معماری و شهرسازی شهرداری کرمان وضعیت منظر شهری را متناسب با ویژگی‌های طبیعی، فرهنگی و تاریخی شهر عنوان و تاکید کرد: میزان تاثیرپذیری شهر از این مختصات، نقش مهمی در ایجاد یک منظر شهری با هویت روشن از شهر دارد.

مریم ایلاقی حسینی با بیان این که هویت شهر کرمان در بافت و بناهای تاریخی شهر است خاطرنشان کرد: بناهای قدیمی شهر که بخش مهمی از هویت تاریخی کرمان هستند، نقش مهمی در زنده کردن خاطرات مردم و برداشت‌های ذهنی آن‌ها از مکان دارند.

وی همچنین با اشاره به معماری قدیم شهر کرمان گفت: در معماری سنتی ما جزئیات فضاها و نماها در کمال دقت طراحی و اجرا می‌شده و اهمیت به کنج‌ها، گوشه‌ها و طراحی متفاوت سایر بخش‌های نما نقش مهمی در ارتقای کیفیت منظر فضاهای عمومی شهری داشته است.

سرپرست معاونت معماری و شهرسازی شهرداری با بیان این که منظر شهری برای شهروندی که از پنجره به منظر بیرون نگاه می‌کند اهمیت دارد، اظهار داشت: در این میان دیوارهای جانبی رها شده‌ی ساختمان‌ها، تکراری‌ترین منظر نامناسب شهری هستند.

ایلاقی حسینی با بیان این که حس تعلق باعث ایجاد شکل‌گیری سکونت پایدار در محلات مسکونی شهر می‌شود، خاطرنشان کرد: در این شرایط شهروند برای زیباتر شدن سیما و منظر شهری آن شهر، خود را مسئول‌تر می‌داند و برای حفظ آن بیشتر تلاش می کند.

وی با اشاره به آلودگی صوتی، بوی فاضلاب، ترافیک و... افزود: نمای ساختمان بخشی از سیما و منظر شهری است که در سه مقیاس کلان، میانی و خرد بررسی می‌شود.

 

 

 

 

با حضور شهردار کرمان انجام شد:


بهره‌برداری از آب‌نمای موزیکال بوستان مادر

 

 

 

 

 سرویس خبر: اداره روابط عمومی و امور بین‌الملل شهرداری کرمان

شامگاه گذشته با حضور سیدمهران عالم‌زاده شهردار کرمان، رامین امیرمداح شهردار منطقه دو و جمعی از مدیران شهری، آب‌نمای موزیکال بوستان مادر به بهره‌برداری رسید.
شهردار منطقه دو در حاشیه این مراسم، با بیان این که اجرای چنین پروژه‌هایی نشاط و پویایی شهروندان را به دنبال دارد، افزود: اجرای این پروژه، گامی بلند در راستای جلب مشارکت شهروندان و گردشگران خواهد بود.
رامین امیرمداح با اشاره به مساحت هزار و 100 مترمربعی استخر آب‌نمای موزیکال بوستان مادر گفت: در این پروژه 5000 مترمربع عملیات محوطه سازی اجرا و 54 فواره نصب شده است.
وی حجم مخزن آبنما را 18 هزار متر مکعب عنوان کرد و گفت: 32 دستگاه پمپ با دبی متغیر، 24 دستگاه پمپ با دبی ثابت و تاسیسات ایزوله زیرزمینی و خارج از آب جهت سرویس و نگهداری بهتر آبنما تعبیه شده است.

شهردار منطقه دو به سیستم کنترل الکترونیکی مجهز به PLC  و میکروکنترلر ARM در آبنمای موزیکال مادر اشاره و تصریح کرد: همچنین نرم افزار ویژه‌ای جهت کنترل موزیک و کارگردانی سناریوهای متنوع برای آب‌نمای مذکور نصب شده است.

امیرمداح خاطرنشان کرد: بهره‌برداری از این آبنما در کنار سایر امکانات بوستان مادر، گامی بلند جهت نشاط و شادابی شهروندان، جذب گردشگر و معرفی زیبایی‌های شهر کرمان محسوب می‌شود.

 

 

با حضور شهردار کرمان صورت گرفت:

افتتاح آب‌نمای هارمونیک بوستان شهید پذیرفته

 

 

 سرویس خبر: اداره روابط عمومی و امور بین‌الملل شهرداری کرمان

با حضور سیدمهران عالم‌زاده شهردار کرمان، رامین امیرمداح شهردار منطقه دو، مدیران شهرداری و جمعی از شهروندان، آبنمای هارمونیک بوستان شهید پذیرفته افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه دو، این آبنما که در بوستان شهید پذیرفته، سه راهی بهمنیار احداث شده، دارای شش عدد پمپ و شش عدد درایور است. همچنین 160 نازل در این آبنما به کار رفته است.

گفتنی است آبنمای هارمونیک بوستان شهید پذیرفته ریتم‌های متنوع و نورپردازی‌های جذاب و زیبایی دارد.

شایان ذکر است در این آبنما، هر 25 عدد نازل توسط یک پمپ و درایور برنامه‌ریزی شده است.

 

 

 

با حضور شهردار کرمان؛

پارک گلستان به بهره‌برداری رسید

 

سرویس خبر: اداره روابط عمومی و امور بین‌الملل شهرداری کرمان

شامگاه گذشته با حضور سیدمهران عالم‌زاده شهردار کرمان، رامین امیرمداح شهردار منطقه دو و جمعی از مدیران شهری، پارک گلستان واقع در انتهای شهرک باهنر به بهره‌برداری رسید.

شهردار منطقه دو در حاشیه این مراسم، گفت: در راستای افزایش پارک‌های منطقه و استفاده بیشتر و بهتر شهروندان از فضاهای تفریحی، فضای سبز موجود در انتهای شهرک باهنر، به پارک تبدیل و به بهره‌برداری رسید.

رامین امیرمداح با تاکید بر حفظ تمامی درختان موجود در پارک گلستان و اجرای سیستم آبیاری قطره‌ای در آن، تصریح کرد: در راستای تبدیل این فضای سبز به پارک، به هیچ یک از درختان موجود آسیبی وارد نشد.

گفتنی است تعدادی سکو و آلاچیق، آب‌نمای طبقاتی، سِت تندرستی و وسایل بازی استاندارد پلی اتیلن از جمله امکانات موجود دراین پارک است.

 

زیباسازی و حصار کشی مسیر پیاده‌راه بوستان شهید باهنر

سرویس خبر: اداره روابط عمومی و امور بین‌الملل شهرداری کرمان

شهردار منطقه سه کرمان از زیباسازی و حصارکشی مسیر پیاده‌راه بوستان شهید باهنر خبر داد.

منصور ابراهیمی اظهار کرد: در ادامه زیباسازی محدوده پیاده‌راه بوستان شهید باهنر، کار حصارکشی با نرده دیوار اداره تحقیقات کشاورزی انجام شد.

وی با اشاره به فرا رسیدن سال جدید و ورود مسافران به شهر، افزود: با توجه به این که این بوستان در مسیر اصلی شهر قرار گرفته و مسافران زیادی در سال‌های گذشته از این بوستان استفاده کرده‌اند، زیباسازی این مسیر جهت رفاه حال شهروندان و مسافران در حال انجام است.

شهردار منطقه سه خاطرنشان کرد: با همکاری واحد خدمات شهرداری، نرده‌های دیوار بین اداره تحقیقات و پیاده‌راه بوستان باهنر ساخته و نصب شد.

 

در دیدار مدیرکل بهزیستی استان با شهردار کرمان تأکید شد:

 

تعامل بهزیستی با شهرداری برای بهتر زیستن شهروندان

 

 

سرویس خبر:اداره ی روابط عمومی و اموربین الملل شهرداری کرمان

 

در دیدار مدیرکل بهزیستی استان کرمان با شهردار کرمان، بر تعامل بیش‌تر بهزیستی با شهرداری برای بهتر زیستن شهروندان تأکید شد.

سیدمهران عالم‌زاده شهردار کرمان در این دیدار با بیان این‌که شهر پس از خانه، مدرسه و دانشگاه، بزرگ‌ترین محیط برای زندگی یک شخص محسوب می‌شود، گفت: شهر، نقش مؤثری در امنیت روح و بهداشت روانی افراد دارد؛ بنابراین، باید به استانداردسازی آن از همه‌ی جهات توجه کرد.

وی افزود: معلولان، جانبازان، افراد سالمند و سایر افرادی که به‌دلایل مختلف دچار محدودیت جسمی هستند، حدود 20 درصد از افراد جامعه را تشکیل می‌دهند؛ بنابراین، نمی‌توانیم حق عمومی این تعداد از افراد جامعه را نادیده بگیریم.

شهردار کرمان با بیان این‌که قوانین درخصوص مناسب‌سازی شهرها از سال 68 ابلاغ شده است، گفت: متأسفانه تاکنون این قوانین کمتر مورد توجه قرار گرفته و به همین دلیل دغدغه‌ها و موضوعات عقب‌مانده زیاد است.

عالم‌زاده افزود: باید موضوعات در رابطه با مناسب‌سازی را اولویت‌بندی کنیم تا کارها براساس اولویت و به‌صورت استاندارد انجام شود.

وی ادامه داد: به‌طور مثال بیمارستان‌ها و ساختمان‌های پزشکان محل‌هایی هستند که معلولان، افراد سالمند و افرادی که از نظر جسمی محدودیت دارند، باید به این ساختمان‌ها مراجعه کنند؛ بنابراین، حداقل باید کمک کنیم تا ورودی‌های این ساختمان‌ها مناسب‌سازی شود.

شهردار کرمان بر تشکیل کارگروهی برای بررسی موضوعات مرتبط بین شهرداری و بهزیستی تأکید کرد و گفت: متأسفانه وجود نهادهای دولتی، خصوصی و خصولتی در بخش‌های مختلف، موجب موازی‌کاری و کارهای غیرکارشناسی شده است.

عالم‌زاده افزود: برای جلوگیری از موازی‌کاری، لازم است کارگروهی متشکل از نهادهای مربوط تشکیل شود تا ضمن پرهیز از موازی‌کاری، فعالیت‌ها نیز کارشناسی و تخصصی انجام شود.

وی ادامه داد: برخی دستگاه‌های دخیل در موضوعات مربوط هم پای کار نیستند که تشکیل کارگروه و حضور نمایندگان این دستگاه‌ها در آن، موجب می‌شود این دستگاه‌ها نیز به وظیفه‌ی خود عمل کنند.

شهردار کرمان با تأکید بر هم‌افزایی بیش‌تر شهرداری و بهزیستی گفت: برای انعقاد تفاهم‌نامه‌های مختلف درجهت رفع موانع معلولان، افراد سالمند و ... در شهر آمادگی داریم.

عالم‌زاده درخصوص ساخت پارک ویژه‌ی معلولان، افراد سالمند و ... نیز گفت: این حداقل کاری است که می‌توانیم برای حدود 20 درصد از افراد جامعه انجام دهیم.

وی در عین حال بیان کرد: البته با جداسازی اعضای خانواده از یک‌دیگر با ساختن پارک‌ها و محل‌های تخصصی موافق نیستم؛ بنابراین، باید بخشی از یک پارک‌ بزرگ شهر را برای این منظور در نظر گرفت.

شهردار کرمان اظهار امیدواری کرد این نشست سرآغازی باشد برای ادامه‌ی فعالیت‌های دو نهاد شهرداری و بهزیستی، برای بهتر زیستن شهروندان.

 

مناسب‌سازی شهر باید به فرهنگ تبدیل شود

عباس صادق‌زاده، مدیرکل بهزیستی استان کرمان هم در این دیدار با بیان این‌که تلاش هر دو دستگاه شهرداری و بهزیستی برای بهتر زیستن مردم است، گفت: بهزیستی تأمین مسایل روانی مردم را بر عهده دارد و وظیفه‌ی شهرداری نیز متناسب‌سازی محیط شهری با ذائقه‌ی شهروندان است؛ بنابراین، منفعت پیوند بیش‌تر این دو نهاد به مردم خواهد رسید.

وی افزود: به‌طور مثال هم‌اکنون در زمینه‌ی جمع‌آوری متکدیان، معتادان، کودکان کار و سایر موارد، علاوه بر شهرداری و بهزیستی، برخی سازمان‌های مردم‌نهاد هم فعالیت می‌کنند، اما چون هم‌افزایی بین این نهادها وجود ندارد، نتایج مطلوبی را شاهد نیستیم.

مدیرکل بهزیستی استان کرمان ادامه داد: با تعامل بیش‌تر دستگاه‌های مرتبط به نتایج مثبت و مطلوب‌تری خواهیم رسید.

صادق‌زاده با بیان این‌که اگرچه مردم به محیط آرام و زیبا نیاز دارند، اما به بهداشت روانی نیازمندتر هستند، گفت: بخشی که به بهداشت روانی شهروندان کمک می‌کند، مناسب‌سازی شهر است.

وی افزود: تصور می‌کنیم مناسب‌سازی شهر فقط مربوط به معلولان است؛ درحالی‌که مناسب‌سازی مربوط به تمام مردم است و باید به فرهنگ تبدیل شود.

مدیرکل بهزیستی استان کرمان ادامه داد: آمادگی داریم در رابطه با مناسب‌سازی درخصوص اصلاح قوانین و یا تدوین قوانین جدید به شهرداری کمک کنیم.

صادق‌زاده بر ساخت پارک ویژه‌ی معلولان نیز تأکید کرد.

وی خطاب به شهردار کرمان گفت: آمادگی داریم در عرصه‌ی مناسب‌سازی شهر برای ارتقای رضایت‌مندی شهروندان در کنار شما باشیم.

 

سرپرست حوزه و رییس دفتر شهردار کرمان معرفی شد

 

 

سرویس خبر : اداره ی روابط عمومی و اموربین الملل شهرداری کرمان

 

با حکم شهردار کرمان، اسماعیل جهانشاهی به‌عنوان سرپرست حوزه و رییس دفتر شهردار کرمان معرفی شد.

در حکم سیدمهران عالم‌زاده، شهردار کرمان خطاب به اسماعیل جهانشاهی آمده است:

«نظر به تعهد و تجارب ارزنده‌ی جنابعالی به‌موجب این حکم به سمت سرپرست حوزه و رییس دفتر اینجانب منصوب می‌شوید. ارتباط شایسته و مناسب با مردم و مسئولان و سایر دستگاه‌ها، پاسخ‌گویی به انتظارهای درون‌سازمانی، برقراری ارتباط و هماهنگی مؤثر با معاونان، مدیران و کارکنان و ثبت و پیگیری دستورات، مورد انتظار است. امید است با اتکال به خداوند متعال و هماهنگی با سایر مسئولان و همکاران، در انجام امور محوله موفق و مؤید باشید.»

لازم به ذکر است؛ اسماعیل جهانشاهی پیش از این مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری کرمان بود.

در جلسه‌ی تودیع و معارفه‌ی سرپرست حوزه و رییس دفتر شهردار، از خدمات ارزنده‌ی مصطفی مرادی، رییس دفتر پیشین شهردار کرمان نیز تقدیر شد.

 

 

 

ممنوعیت پارک مورب در خیابان تجلی

 

 

سرویس خبر : اداره ی روابط عمومی و اموربین الملل شهرداری کرمان

 

مدیرعامل سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری کرمان گفت: طبق طرح ترافیکی خیابان تجلی، پارک مورب از دوم اسفند ماه جاری در این خیابان ممنوع است.

علی زنگی‌آبادی افزود:در این راستا رانندگان بایستی مانند خیابان‌های دیگر،خودرو خود را به صورت افقی و در راستای مسیر حرکت خودرو پارک کنند.

وی تصریح کرد: با توجه به خط کشی‌های انجام شده و نصب تابلوهای هشدار دهنده در این خیابان، پارک مورب تخلف بوده و متخلفان توسط پلیس اعمال قانون می‌شوند.

 

اجرای عملیات تکمیلی پروژه به‌سازی و زیباسازی تقاطع کارگر

 

 

سرویس خبر: اداره روابط عمومی و امور بین‌الملل شهرداری کرمان

شهردار منطقه یک کرمان از اجرای عملیات تکمیلی پروژه به‌سازی و زیباسازی تقاطع کارگر خبر داد.

علی سعیدی گفت: در راستای زیباسازی تقاطع کارگر، عملیات جدول‌گذاری و سنگ فرش آن انجام شد.

وی ادامه داد: در راستای زیباسازی این محدوده هم چنین عملیات احداث باغچه و ایجاد فضای گلکار در آن انجام پذیرفت.

شهردار منطقه یک کرمان هدف از این اقدامات را زیباسازی منظر شهری عنوان کرد.

پارکینگ‌های عمومی شهر کرمان ساماندهی می‌شوند

 

 

سرویس خبر : اداره ی روابط عمومی و اموربین الملل شهرداری کرمان

 

نشست مدیرعامل سازمان حمل ونقل و ترافیک شهرداری کرمان با بهره برداران پارکینگ‌های عمومی شهر کرمان جهت هماهنگی برای ساماندهی و آماده کردن پارکینگ‌های عمومی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان ترافیک شهرداری،مهندس علی زنگی آبادی در این نشست با اشاره به نزدیک شدن به روزهای پایانی سال، گفت: برنامه‌ریزی‌های لازم به منظور استفاده بهینه از پارکینگ‌های عمومی در آخر سال و همچنین آماده کردن آنها برای استقبال از مسافران نوروزی صورت گرفته است.

وی افزود: در این راستا مسایل مربوط به پارکینگ‌ها از جمله نظافت پارکینگ‌ها، تکریم ارباب رجوع، تعیین پوشش مناسب ویژه کارکنان پارکینگ‌ها و دریافت نرخ مصوب پارکینگ‌ها مورد بررسی و پیگیری قرار گرفت.


مدیرعامل باشگاه شهرداری کرمان:

نونهالان شهرداری کرمان مقام نخست مسابقات بسکتبال استان را کسب کردندسرویس خبر : اداره ی روابط عمومی و امور بین الملل شهرداری کرمان

مدیرعامل باشگاه شهرداری کرمان از کسب مقام نخست مسابقات بسکتبال بانوان استان در رده سنی نونهالان توسط تیم شهرداری کرمان خبر داد.
محمدرضا عسکری گفت: مسابقات بسکتبال بانوان قهرمانی استان در رده سنی نونهالان، از تاریخ 18 تا 20 بهمن‌ماه به میزبانی هیأت بسکتبال استان کرمان، در سالن شهید نصرالهی شهر کرمان برگزار شد که طی آن تیم شهرداری کرمان مقام نخست را از آن خود کرد.
وی افزود: در این مسابقات تیم‌های هیأت بسکتبال استان و آموزش و پرورش ناحیه دو نیز به‌ترتیب مقام‌های دوم و سوم را کسب کردند.
مدیرعامل باشگاه شهرداری کرمان ادامه داد: پریسا قربانی، مهتاب چهارفرسنگی، محدثه جاویدی، هستی غضنفری، مائده قاسم‌زاده، زهرا خدادادی، نغمه پردلی، پریسا جمعه‌زاده، فاطمه جلیلی، صالحه صادقی، فاطمه معاذالهی و ساجده امامی، در تیم بسکتبال نونهالان شهرداری کرمان بازی می‌کنند.
عسکری بیان کرد: زینب کارگر، سرپرست؛ لاله صنعت‌گر، سرمربی و سپیده افضلی، مربی تیم بسکتبال بانوان نونهال شهرداری کرمان هستند.

شهادت حضرت فاطمه (س) تسلیت باد

 

در نشست عمومی شورا مصوب شد؛

نام‌گذاری معبری به‌نام شهیدان سیف‌الدینی

 

 

سرویس خبر: اداره روابط عمومی و امور بین‌الملل شهرداری کرمان

نشست عمومی شورای اسلامی شهر کرمان در غیاب رییس شورا و شهردار کرمان، به ریاست علی بهرامی نایب‌رییس شورا برگزار شد.

علی‌اکبر مشرفی، عضو شورای اسلامی شهر کرمان در این نشست با اشاره به نزدیک شدن به ایام نوروز، خواستار بازگشایی معبر گنجعلی‌خان به سمت میدان توحید شد.

وی هم‌چنین گفت: با توجه به این‌که در پایان سال و در نزدیکی ایام نوروز قرار داریم، نورپردازی ساختمان خانه شهر نیز باید در دستور کار قرار گیرد.

ضرورت بهبود وضعیت تداخل سواره و پیاده در محدوده‌ی پل باغ‌ملی

رامین ارجمند کرمانی، رییس کمیسیون معماری و شهرسازی شورا نیز با اشاره به بهره‌برداری از پل باغ‌ملی گفت: تداخل سواره و عابران پیاده در محدوده‌ی پل باغ‌ملی بسیار زیاد و خطرساز شده است؛ بنابراین، ضرورت دارد با استفاده از عناصر ترافیکی، نسبت به جداسازی سواره از پیاده در محدوده‌ی این پل اقدام شود.

علی خدادادی رییس کمیسیون خدمات شهری شورا نیز به بررسی سه‌چهار موضوع در نشست این کمیسیون اشاره کرد و گفت: ازجمله مسایل مطرح‌شده در نشست کمیسیون، وضعیت تابلوهای تبلیغاتی سطح شهر و تداخل فعالیت‌های شرکت‌های تبلیغاتی بود.

ضرورت جانمایی تخصصی پل‌های عابر پیاده

رییس کمیسیون خدمات شهری شورا هم‌چنین تصریح کرد: متأسفانه تابلوهای تبلیغاتی متعلق به شهرداری کرمان، شش‌ماه مورد استفاده قرار نمی‌گیرد که با توجه به مشکلات مالی شهرداری کرمان، این موضوع به هیچ‌وجه منطقی و درست نیست.

خدادادی افزود: در این‌باره از مدیر مربوط در شهرداری سوال شد که اعلام کرد چندگانگی در متولیان تابلوهای تبلیغاتی شهرداری، موجب شده این تابلوها مورد استفاده قرار نگیرد.

وی هم‌چنین درخصوص نصب پل‌های عابر پیاده در شهر نیز تأکید کرد: پل‌های عابر پیاده باید به‌صورت تخصصی جانمایی شود.

رامین ارجمند کرمانی، رییس کمیسیون معماری و شهرسازی نیز بر تدوین آیین‌نامه و چارچوب مشخصی برای نصب پل‌های عابر پیاده و جانمایی تخصصی این پل‌ها تأکید کرد.

ثبت‌نام شورای مشورتی جوانان تا هفتم اسفندماه

علی بهرامی نایب‌رییس شورا و رییس کمیسیون اجتماعی، ورزش و جوانان نیز با اشاره به ثبت‌نام شورای مشورتی جوانان تا هفتم اسفندماه گفت: پس از هفتم اسفندماه، انتخابات داخلی شورای مشورتی جوانان برگزار می‌شود و پس از آن کارگروه‌های شورای مشورتی جوانان به کمیسیون‌های شورا وصل می‌شوند تا به اعضای شورا کمک کنند.

وی افزود: تاکنون، 600 نفر از جوانان کرمانی با مدرک کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا در شورای مشورتی جوانان ثبت‌نام کرده‌اند.

تصویب نهایی لوایح درآمدی شهرداری

حسین چناریان، رییس کمیسیون برنامه، بودجه و منابع پایدار شورا هم از تصویب نهایی لوایح درآمدی شهرداری خبر داد.

وی هم‌چنین با بیان این‌که ازسوی شهرداری بیان شده بود که مطالبات وصول‌نشده‌ی شهرداری کرمان بیش از 100 میلیارد تومان است، گفت: قرار بود برای وصول این مطالبات دوسه کارگروه در شهرداری تشکیل شود و شورا هم زمینه را فراهم کند تا مطالبات شهرداری پیگیری و وصول شود.

رییس کمیسیون برنامه، بودجه و منابع پایدار شورا تصریح کرد: متأسفانه به‌نظر می‌رسد علی‌رغم این‌که مهندس عالم‌زاده، شهردار کرمان، دوسه جلسه برای این منظور برگزار کرده، اما مدیران مربوط در شهرداری، اراده‌ای برای وصول مطالبات ندارند.

چناریان افزود: به‌نظر می‌رسد حتی در شهرداری‌های مناطق نیز این اراده وجود ندارد؛ ضمن این‌که شهرداری کرمان فاقد برنامه‌ی جدید و نو برای وصول مطالبات است.

وی با اشاره به بدهی‌های شهرداری و معوق شدن مطالبات کارکنان شرکتی گفت: طی روزهای اخیر شاهد تجمع کارگران شرکتی شهرداری به‌دلیل عدم دریافت حقوق بوده‌ایم؛ بنابراین، لازم است هرچه سریع‌تر برای وصول مطالبات اقدامات لازم انجام گیرد.

رییس کمیسیون برنامه، بودجه و منابع پایدار شورا افزود: طبق پیش‌بینی‌ها، درآمدهای شهرداری امسال به 200 میلیارد تومان هم نمی‌رسد و بدون شک با این وضعیت، شهرداری در پایان سال دچار مشکل خواهد شد.

در ادامه، دریافت علی‌الحساب ازسوی شهرداری‌های مناطق برای عوارض صدور پروانه‌ی ساختمان، مورد بررسی قرار گرفت که ارجمند کرمانی، عضو شورا تأکید کرد: برای دریافت علی‌الحساب در شهرداری‌های مناطق باید مکانیزمی در نظر گرفته شود.

خدادادی رییس کمیسیون خدمات شهری شورا نیز در همین رابطه گفت: اگر شهروندان به‌موقع نقشه‌های خود را ارایه دهند، پروانه‌ی ساختمان صادر می‌شود و مشکلی هم به‌وجود نمی‌آید.

نصب تصویر مزین به مادر شهیدان سیف‌الدینی و رهبر معظم انقلاب در پارک مادر

زهرا ایرانمنش رییس کمیسیون فرهنگی، هنری و بانوان شورا نیز با اشاره به دیدار اعضای شورا و شهردار کرمان با خانواده‌ی شهیدان سیف‌الدینی گفت: خانواده‌ی سیف‌الدینی، پنج شهید را تقدیم نظام اسلامی کرده‌اند، اما شاید به‌دلیل کوتاهی شورای اسلامی شهر کرمان، تاکنون معبر و یا مکانی به نام شهیدان سیف‌الدینی نام‌گذاری نشده که تصمیم گرفته شد به‌زودی معبری به نام شهیدان سیف‌الدینی نام‌گذاری شود.

وی با اشاره به تصویر زیبای مادر شهیدان سیف‌الدینی در کنار رهبر معظم انقلاب گفت: هم‌چنین مقرر شد این تصویر زیبا به‌عنوان نماد مادر، در پارک مادر نصب شود.

رییس کمیسیون فرهنگی، هنری و بانوان شورا از تدوین آیین‌نامه‌ی جامع نام‌‌گذاری معابر توسط شهرداری نیز خبر داد و با بیان این‌که شهرداری کرمان برای تدوین این آیین‌نامه‌ زحمت زیادی متحمل شده است، گفت: آیین‌نامه‌ی نام‌گذاری معابر در اختیار اعضای شورا گذاشته می‌شود تا پس از بررسی، در جلسه‌ی آینده‌ی شورا تصویب شود.

ایرانمنش هم‌چنین گفت: در اختیار گذاشتن مکانی برای عرضه‌ی محصولات خانگی خانم‌های سرپرست خانوار و خانم‌های بهبودیافته در حال بررسی است تا این افراد بتوانند در ایام نوروز محصولات خود را به‌فروش برسانند.

ضرورت بررسی وضعیت فاضلاب غرب شهر کرمان

منصور ایرانمنش، رییس کمیسیون حقوقی، نظارت و حاشیه‌نشینی شورا نیز از تعیین‌تکلیف 13 پرونده در نشست این کمیسیون خبر داد.

وی به وضعیت خاک غرب کرمان اشاره کرد و گفت: با توجه به این‌که خاک غرب کرمان سست است و ازسوی دیگر فاضلاب این محدوده به شبکه‌ی فاضلاب وصل نشده است؛ اگر همین روند پیش برود، با مشکل نشست ساختمان‌ها و زمین در این محدوده مواجه خواهیم شد.

ایرانمنش با بیان این‌که جمعیت زیادی از شهروندان کرمانی در این محدوده زندگی می‌کنند، خواستار دعوت از مدیرعامل آبفا کرمان برای بررسی این وضعیت شد.

وی وجود سگ‌های بدون صاحب در شهر کرمان را معضل مهمی دانست که باید هرچه سریع‌تر برای این موضوع چاره‌اندیشی شود.

 

پیام تسلیت شهردار کرمان به مناسبت سانحه‌ی دلخراش سقوط هواپیمای مسافربری تهران_یاسوج

 

 سرویس خبر: اداره روابط عمومی و امور بین‌الملل شهرداری کرمان

شهردار کرمان با صدور پیامی، درگذشت جمعی از هموطنان در سانحه‌ی دلخراش سقوط هواپیمای مسافربری تهران- یاسوج را تسلیت گفت.

متن پیام سیدمهران عالم‌زاده بدین شرح است:  

«انالله و انا الیه راجعون

سانحه‌ی سقوط هواپیمای مسافربری تهران -یاسوج و جان باختن تعدادی از هم‌وطنان عزیزمان، ملت ایران را در غم و اندوهی فراوان فرو برد.

 اینجانب درگذشت تأسف‌بار تعدادی از هموطنان عزیز، در این حادثه را به خانواده‌های داغدیده تسلیت می‌گویم و از خداوند مهربان برای جان‌باختگان، رحمت واسعه و برای بازماندگان صبر جمیل و اجر جزیل خواستارم. »

 

دوره آموزش تخصصی آتش‌نشانی در کرمان در حال برگزاری است

  سرویس خبر: اداره روابط عمومی و امور بین‌الملل شهرداری کرمان

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهر کرمان از برگزاری دوره آموزش تخصصی آتش‌نشانی برای کارکنان سازمان آتش‌نشانی خبر داد.

علی عسکری از برگزاری دوره آموزشی تخصصی آتش‌نشانی برای کارکنان سازمان آتش‌نشانی کرمان خبر داد و اظهار کرد: این دوره از روز شنبه ۲۸ بهمن ماه آغاز شده و به مدت هشت روز ادامه دارد.

وی افزود: این دومین دوره تخصصی است که توسط استاد مجرب سازمان آتش‌نشانی تهران در زمینه فرماندهی عملیات و آموزش اطفای حریق ساختمان‌های بلند مرتبه در حال برگزاری است.

عسکری گفت: هدف از برگزاری این دوره که برای تمامی کارکنان سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی کرمان برگزار می‌شود، به روز شدن تخصص کارکنان سازمان در جهت خدمت رسانی بهینه به شهروندان است.

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی کرمان، شمار کارکنان این سازمان را ۲۱۰ نفر عنوان کردکه در ۱۰ ایستگاه فعال در سطح شهر کرمان مشغول خدمت به شهروندان هستند.

سرپرست معاونت معماری و شهرسازی شهرداری کرمان:

 

هویت یک شهر در منظر آن شهر متجلی می‌شود

 

 سرویس خبر: اداره روابط عمومی و امور بین‌الملل شهرداری کرمان

معاونت معماری و شهرسازی شهرداری کرمان با بیان این که هویت یک شهر در منظر آن شهر متجلی می‌شود گفت: کسی‌ که وارد شهری می‌شود تاثیر نامطلوب حاصل از بی‌توجهی به سیما و منظر شهری، آشفتگی و نابسامانی و بی‌هویتی شهر را درک می‌کند.

مریم ایلاقی حسینی با اشاره به تاثیر منظر شهری بر ابعاد روحی، ادراکی و رفتاری شهروندان افزود: منظر شهری مطلوب و واجد کیفیت‌های انسانی، سبب ایجاد احساس آرامش و به تبع آن بروز رفتارهای مناسب در شهروندان یک شهر می‌شود.

وی ناهماهنگی و ناموزونی بیش از حد نمای ساختمان‌های مجاور در یک بدنه‌ی خیابان را گیج‌کننده عنوان و تاکید کرد: نا‌همخوان بودن طرح، نما، رنگ، مصالح، جنس، خطوط موجود در نما، ارتفاع بدنه و تعداد طبقات موجب خستگی و آشفتگی ذهن می‌شود.

ایلاقی حسینی با بیان این که اگر تصاویر خوشایندی در ذهن افراد شکل بگیرد حس تعلق خاطر به شهر یا محله ایجاد می‌شود اظهار داشت: این نظم بصری همچنین سبب ایجاد احساس مسئولیت و دل‌سوزی در نگه داشتن و مراقبت آن در شهروندان می‌شود.

وی با بیان این که شهروند باید به شهر خود احساس تعلق خاطر داشته باشد افزود: اگر شهروندی نتواند با شهر خود ارتباط برقرار کند، این احساس تعلق کاهش پیدا می‌کند.

تکمیل زیرسازی و آسفالت معابر اطراف پل باغ ملی

 

 

سرویس خبر: اداره روابط عمومی و امور بین‌الملل شهرداری کرمان

مدیرعامل سازمان عمران شهرداری کرمان از تکمیل زیرسازی و آسفالت معابر اطراف پل باغ ملی  خبر داد.

محمد بابایی گفت: شن ریزی، زیرسازی، محوطه سازی و آسفالت معابر اطراف پل باغ ملی  که سهم عمده‌ای از ترافیک ورودی و خروجی خیابان‌های شهید رجایی و شهید باهنر را شامل می‌شود، با تلاش شبانه روزی و بی‌وقفه پرسنل و مدیران سازمان عمران و با همکاری مناطق یک، دو و سه شهرداری انجام شد و به بهره‌برداری رسید.

وی خاطرنشان کرد: سازمان عمران با فعالیت شبانه‌روزی و بدون هیچ گونه چشمداشتی در تلاش است تا با همکاری سایر مناطق و سازمان‌های شهرداری در جهت آبادانی و پیشرفت شهر کرمان همچون گذشته قدم بردارد.

تامین روشنایی فاز دوم پارک هشت بهشت

 

 

سرویس خبر: اداره روابط عمومی و امور بین‌الملل شهرداری کرمان

شهردار منطقه چهار کرمان از نصب پایه چراغ و تامین روشنایی فاز دوم پارک هشت بهشت خبر داد.

علی نیک‌طبع با تاکید بر اهمیت و ضرورت تامین روشنایی معابر و پارک‌ها، گفت: در راستای ارائه خدمات مطلوب و همچنین تامین امنیت و رفاه حال شهروندان در شب، نصب پایه چراغ و تامین روشنایی در فاز دوم پارک هشت بهشت صورت گرفته است.

وی با اشاره به اینکه پارک هشت بهشت در دو فاز تفریحی و ورزشی احداث شده است، افزود: خوشبختانه با برنامه‌ریزی‌های انجام شده، تامین روشنایی هر دو فاز این پارک انجام شده است.

نیک‌طبع با بیان اینکه بیشتر شهروندان اوقات فراغت خود را به هنگام شب در محیط پارک‌ها به سر می‌برند، تصریح کرد: از این رو برقراری روشنایی در محیط پارک‌ها و اماکن تفریحی سبب رونق بیشتر پارک‌ها و زیباسازی منظر و چشم‌انداز شهری می‌شود.

وی از شهروندان خواست تا در حفظ و نگهداری فضاهای سبز و سیستم روشنایی پارک‌ها کوشا باشند.

 

 

 

پیام تقدیر ‌و تشکر شهردار کرمان به‌مناسبت بهره‌برداری از پل باغ‌ملی از تمام دست‌اندرکاران اجرایی این پروژه و مردم کرمان

 

 

سرویس خبر: اداره روابط عمومی و امور بین‌الملل شهرداری کرمان

سیدمهران عالم‌زاده، شهردار کرمان در پیامی به‌مناسبت بهره‌برداری از پل باغ‌ملی، از تمام دست‌اندرکاران اجرایی این پروژه و مردم کرمان تقدیر و تشکر کرده است.

در این پیام آمده است: «دیار کریمان به‌عنوان مأمن ریشه‌های فرهنگ غنی ایرانی - اسلامی و پیشانی استان پهناور کرمان، نیاز به آبادانی و توسعه‌ی همه‌جانبه دارد و شهروندان نجیب کرمانی نیز لایق زندگی در شهری زیبا و آباد هستند.

از سوی دیگر حرکت در مسیر توسعه‌ی پایدار و آبادانی این دیار، بدون همکاری و هم‌افزایی استاندار محترم، اعضای شورای اسلامی شهر، مدیران دستگاه‌های اجرایی، مدیران شهری و کارکنان این نهادِ خدمت‌گزار و تمام دست‌اندرکاران در اجرای پروژه‌های شهری، امکان‌پذیر نیست.

در همین راستا امروز با حمایت همه‌جانبه‌ی استاندار محترم، همکاری سایر دستگاه‌های اجرایی مرتبط و خدمت متعهدانه و متخصصانه‌ی تمام مدیران شهری و همکارانم در شهرداری کرمان، شاهد به ثمر نشستن پل باغ‌ملی بودیم.

لذا به همین ‌مناسبت، از حمایت‌های استاندار محترم جناب آقای مهندس رزم‌حسینی و تلاش، همراهی و همکاری اعضای محترم شورای اسلامی شهر کرمان در دوره چهارم و پنجم و تمام مدیران دستگاه‌های اجرایی، دست‌اندرکاران‌، پیمانکار محترم و مشاورین این پروژه تشکر می‌کنم.

هم‌چنین از معاونان شهرداری، شهرداران مناطق، مديران سازمان‌ها و تمامی كاركنان شهرداری کرمان که در ساخت این پل از هیچ کوششی فروگذار نکردند، تقدیر و تشکر می‌کنم.

صبوری و تحمل مردم دیار کریمان در راستای اجرای پروژه‌های شهری نیز قابل تقدیر است که ضمن عذرخواهی از مردم به دلیل تاخیر در اجرای پروژه‌ها، از صبر و تحمل شهروندان کرمانی سپاسگزارم و امیدوارم همچنان خدمتگزاران خود در شهرداری کرمان را یاری کنند تا مسیر اجرای پروژه‌های شهری سرعت بیشتری بگیرد.

توفیق روزافزون همگان را از درگاه احدیت خواستارم.»

با مشارکت شهرداری منطقه یک و کسبه بازار انجام پذیرفت:

 

بهسازی وسنگ فرش معبر منتهی به بازار کفاشان

 

 

 

سرویس خبر : اداره ی روابط عمومی و اموربین الملل شهرداری کرمان

 

شهردار منطقه یک کرمان از سنگفرش یکی از معبرهای بافت تاریخی منتهی به بازار کفاشان با مشارکت کسبه خبر داد.

مهندس علی سعیدی با بیان این مطلب که بافت کهن شهر کرمان یکی از بافت‌های منحصر بفرد تاریخی است که در آن اماکن تاریخی متعددی از جمله بازار بزرگ سرپوشیده ، مساجد ، میدان و حمام گنجعلیخان ، موزه ، آب ‌انبار و کاروانسراهای بسیاری واقع‌شده اظهار داشت:

به منظور احیا و کمک به رونق اقتصادی و سهولت در عبور و مرور شهروندان ، شهرداری منطقه یک با مشارکت کسبه مجتمع های تجاری کوروش و سمین ، بهسازی معبر مجاور این مجتمع ها را (واقع در کوچه سردار) آغاز نموده است .

وی مشارکت شهروندان به ویژه اصناف و کسبه را در اجرای توسعه ، عمران و آبادانی شهرکرمان ضروری دانست و  افزود : طی رایزنی هایی که با کسبه محل صورت گرفته مقرر شد شهرداری منطقه یک نسبت به بهسازی معبر مجاور این مجتمع ها با مشارکت آنان و براساس طرح تاییدی اداره میراث فرهنگی اقدام نمایند.

شهردار منطقه یک ادامه داد: به دلیل نامناسب بودن کفسازی این محل و ضرورت اصلاح آن ، در راستای ارتقای کیفی سطح معابر، پروژه کفسازی ، پیاده روسازی و احداث گلکار توسط شهرداری منطقه یک انجام می شود.

 مهندس سعیدی با بیان اینکه کف سازی بازار متناسب با بافت کهن صورت می گیرد ، بیان کرد: زیبایی بصری و مقاومت در برابر شرایط جوی از جمله ویژگی های اجرای این طرح است.

وی با بیان این که بازار بزرگ قلب اقتصادی شهر بوده و مرمت بازار و معابر منتهی به آن ، احیاگر محور گردشگری می باشد ، گفت: امید است با تعامل و مشارکت کسبه و بازاریان گام هایی اساسی در جهت رفع معضلات بافت کهن برداریم.

شهردار منطقه یک در پایان ضمن اعلام آمادگی مشارکت با شهروندان، نهادها و ارگان های دولتی در جهت توسعه و عمران شهری خاطر نشان کرد:

شهرداری ها به تنهایی و بدون همکاری شهروندان کارایی مطلوب را نخواهند داشت و مشارکت فعال شهروندان در پیشبرد اهداف مدیریتی و توسعه پایدار شهری امری ضروی است.

سرپرست معاونت فنی و عمرانی شهرداری کرمان:

محدوده‌ی پل باغ‌ملی پس از تکمیل پروژه، آسفالت می‌شود

 

سرویس خبر: اداره روابط عمومی و امور بین‌الملل شهرداری کرمان

سرپرست معاونت فنی و عمرانی شهرداری کرمان گفت: محدوده‌ی پل باغ‌ملی پس از تکمیل پروژه به‌طور کامل آسفالت خواهد شد.

محمدعلی قنبری با اشاره به بهره‌برداری از پل باغ‌ملی افزود: با توجه به این‌که برای تکمیل این پروژه، املاک مسیری محدوده‌ی پل باغ‌ملی باید تملک شود، برای جلوگیری از دوباره‌کاری، به‌صورت موقت محدوده‌ی این پل لکه‌گیری آسفالت شده است.

وی ادامه داد: پس از تملک املاک مسیری، رفع معارض‌ها و تکمیل این پروژه، زیرسازی اطراف پل اصلاح و به‌طور کامل روکش آسفالت خواهد شد.

دعوت شهرداری کرمان از مردم شهیدپرور کرمان  برای حضور در آیین استقبال از شهدای گمنام

 

 

 شهردار کرمان از مردم شهیدپرور کرمان دعوت کرد  تا در آیین استقبال از 20 شهید گمنام که امروز  ساعت 9.30 صبح در محل فرودگاه کرمان برگزار می‌شود، حضور پیدا کنند.

 

سید مهران عالم زاده اظهارداشت : در این راستا تعداد 16 دستگاه اتوبوس از مبدأ مساجد شهر کرمان جهت حضور پرشور شهروندان کرمانی در این مراسم آماده خدمت‌رسانی خواهد بود.

 

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی تأکید کرد:

 

لزوم همراهی و همکاری استانداری و شورای اسلامی شهر کرمان

 

 

سرویس خبر :اداره ی روابط عمومی و اموربین الملل شهرداری کرمان

 

 

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی بر لزوم همراهی و همکاری استانداری و شورای اسلامی شهر کرمان تأکید کرد.

محمدرضا پورابراهیمی در در آیین افتتاح پل باغ‌ملی که با حضور استاندار کرمان، شهردار کرمان، اعضای شورای اسلامی شهر، تعدادی از مدیران استانی و شهری و جمعی از مردم کرمان برگزار شد، افزود: انتظار این است که تعامل و همکاری بین مجموعه‌ی ستاد دولت و شورای اسلامی شهر ارتقا پیدا کند؛ چراکه خروجی این تعامل و همکاری، خدمت بیش‌تر به مردم است.

وی شهر کرمان را پیشانی این استان دانست و گفت: توسعه و آبادانی شهر کرمان، علاوه بر این‌که مسیر آسایش و رفاه مردم را فراهم می‌کند، موجب رشد استان نیز خواهد شد.

رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی به مشکلات مالی شهرداری کرمان در اجرای پروژه‌های شهری اشاره کرد و گفت: ما در کمیسیون اقتصادی مجلس آمادگی داریم کمک کنیم تا از طریق انتشار ابزارهای مالی، بخشی از تعهدات شهرداری به بازپرداخت بلندمدت تبدیل شود تا هم اجرای پروژه‌ها سرعت بیش‌تری بگیرد و هم بدهی‌های شهرداری پرداخت شود.

پورابراهیمی افزود: کمبود منابع مالی در شهرداری کرمان، موجب شده پرداخت حقوق کارگران شرکتی شهرداری نیز با تأخیر مواجه شود که امیدواریم بتوانیم در این راستا به شهرداری کرمان کمک کنیم تا علاوه بر اجرای پروژه‌های شهری، امور جاری شهرداری و پرداخت حقوق معوق کارکنان را نیز پیگیری کند.

وی به بازسازی بافت فرسوده‌ی شهر کرمان نیز اشاره کرد و گفت: پس از زمین‌لرزه‌ها‌ی کرمانشان و کرمان، فضای خاصی فراهم شد تا کمک کنیم بافت فرسوده‌ی شهر کرمان بازسازی شود.

پورابراهیمی افزود: بخش زیادی از واحدهای مسکونی شهر کرمان، فاقد ایمنی برای سکونت هستند که باید از منابعی که برای این مهم اختصاص یافته، هرچه سریع‌تر بافت فرسوده‌ی شهر کرمان بازسازی شود.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی اظهار امیدواری کرد با همکاری تمام مدیران و دست‌اندرکاران، کرمان به شهری ایمن و دارای امکانات در خور شأن مردم این شهر تبدیل شود.

 

مدیرعامل گروه تخصصی شهید رجایی قرارگاه خاتم خبر داد:

 

اشتغال 400 جوان کرمانی در پروژه‌های شهری خاتم در کرمان

 

 

سرویس خبر :اداره ی روابط عمومی و اموربین الملل شهرداری کرمان

 

 

مدیرعامل گروه تخصصی شهید رجایی قرارگاه خاتم گفت: از 420 نیروی مشغول در پروژه‌های شهری قرارگاه خاتم در کرمان، 400 نفر از مهندسان و جوانان کرمانی هستند.

سردار عباس اکبری در آیین افتتاح پل باغ‌ملی که با حضور استاندار کرمان، شهردار کرمان، اعضای شورای اسلامی شهر، تعدادی از مدیران استانی و شهری و جمعی از مردم کرمان برگزار شد،افزود: طی دو سال گذشته مهندسان فارغ‌التحصیل کرمانی با اشتغال در پروژه‌ها و کارخانه‌ی قرارگاه خاتم در کرمان، به افرادی کاملاً متخصص تبدیل شده‌اند که می‌توانند برای آینده‌ی کرمان بسیار مثمر باشند.

وی هم‌چنین درخصوص ساخت تقاطع‌های غیرهم‌سطح در کرمان بیان کرد: در تمام پروژه‌ها کار شمع‌ریزی و ساخت ستون‌ها به پایان رسیده و اکنون در حال ساخت سگمنت‌های پل‌ها در محل کارخانه هستیم.

مدیرعامل گروه تخصصی شهید رجایی قرارگاه خاتم با بیان این‌که بیش از 40 کیلومتر شمع مسلح در زیر زمین در پروژه‌ها اجرا شده است، اظهار امیدواری کرد با حداقل پرداخت مالی که قرار است ازسوی شورای اسلامی شهر و شهرداری کرمان انجام گیرد، عرشه‌ی پل‌ها به‌سرعت در کارخانه ساخته و در محل پروژه‌ها نصب شود و به‌زودی شاهد بهره‌برداری از دیگر تقاطع‌های غیرهم‌سطح شهر کرمان باشیم.

سردار اکبری هم‌چنین با اشاره به دیگر خدمات قرارگاه خاتم در کشور گفت: با تلاش متخصصان داخلی موفق شدیم پس از سال‌ها در برداشت از مخازن مشترک گاز در پارس جنوبی، از قطر جلو بیفتیم.

وی افزود: قرارگاه سازندگی خاتم در هرکجا که نیاز به بازسازی بوده، حضوری پررنگ داشته و همیشه با ریسک‌پذیری، خط‌شکن و در صحنه بوده است.

مدیرعامل گروه تخصصی شهید رجایی قرارگاه خاتم با بیان این‌که قرارگاه خاتم هیچ‌گاه به‌دنبال منافع نبوده است، گفت: تمام پرسنل قرارگاه خاتم نیروهای سپاه و حقوق‌بگیرند و سهام‌دار نیستند؛ ضمن این‌که تمام پول‌هایی که توسط این قرارگاه دریافت می‌شود، مستقیم به خزانه واریز می‌شود و از خزانه‌ی دولت به سپاه می‌رسد.

سردار اکبری افزود: اگر از محل اجرای پروژه‌ها درآمد مازادی هم باشد، از مسیر خزانه در بودجه‌ی دفاعی کشور منظور می‌شود.

وی بار دیگر با بیان این‌که نیروهای قرارگاه خاتم هیچ انتفاعی از اجرای پروژه‌ها نمی‌برند، گفت: فعالیت‌های قرارگاه خاتم در راستای مسئولیت‌پذیری و خدمت به مردم و نظام جمهوری اسلامی است.

رییس شورای اسلامی شهر کرمان:

 

اجرای پروژه‌های نیمه‌تمام استمرار خواهد داشت

 

 

سرویس خبر :اداره ی روابط عمومی و اموربین الملل شهرداری کرمان

 

رییس شورای اسلامی شهر کرمان گفت: شورای پنجم متعهد است تمام پروژه‌هایی که قرارداد دارند را به پایان برساند.

محمد فرشاد در آیین افتتاح پل باغ‌ملی که با حضور استاندار کرمان، شهردار کرمان، اعضای شورای اسلامی شهر، تعدادی از مدیران استانی و شهری و جمعی از مردم کرمان برگزار شد، با بیان این‌که اجرای تمام پروژه‌های نیمه‌تمام در چارچوب قرارداد پیگیری خواهد شد، گفت: البته ممکن است به‌دلیل تنگناهای مالی شهرداری، مقداری اجرای پروژه‌ها کُند پیش برود؛ ضمن این‌که امکان دارد براساس نظرات کارشناسی اصلاحاتی در طرح‌ها ایجاد شود.

وی هم‌چنین از مردم کرمان که با صبوری مشکلات محدوده‌ی پروژه‌ها را تحمل می‌کنند، تشکر کرد و گفت: هم‌چنین از تمام شهرداران و مدیران و کارکنان شهرداری در همه‌ی ادوار و مدیران دستگاه‌های خدمت‌رسان که با مدیریت استاندار و معاون امور عمرانی استانداری مسیر اجرای پروژه‌ها را هموار کردند، تشکر می‌کنم.

رییس شورای اسلامی شهر کرمان با بیان این‌که قرارگاه سازندگی خاتم علی‌رغم تأخیر در پرداخت مطالبات ازسوی شهرداری، هیچ‌گاه اجرای پروژه‌ها را تعطیل نکرد و پیوسته کار ادامه داد، گفت: سردار عبدالهی، فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم اعلام کرده‌اند از 1000 میلیارد تومان مطالبات این قرارگاه از استان کرمان، بیش از 200 میلیارد تومان مربوط به شهرداری کرمان است که من نیز سخن ایشان را تأیید می‌کنم.

فرشاد افزود: از 350 میلیارد تومان بدهی شهرداری به پیمان‌کاران، بیش از 200 میلیارد تومان مربوط به قرارگاه خاتم است که از شهردار و مدیران شهرداری تقاضا می‌کنم به‌گونه‌ای برنامه‌ریزی کنند تا با دست یافتن به منابع پایدار، مطالبات قرارگاه خاتم و سایر پیمان‌کاران شهرداری هرچه سریع‌تر پرداخت شود.

 

استاندار کرمان در آیین افتتاح پل باغ‌ملی خبر داد:

 

بهره‌برداری از سایر تقاطع‌های غیرهم‌سطح کرمان تا یک‌سال‌و‌نیم آینده

 

 

 

 

سرویس خبر :اداره ی روابط عمومی و اموربین الملل شهرداری کرمان

 

استاندار کرمان گفت: به مردم کرمان قول می‌دهم سایر تقاطع‌های غیرهم‌سطح شهر کرمان حداکثر تا یک‌سال‌و‌نیم آینده به بهره‌برداری برسند.

علی‌رضا رزم‌حسینی در آیین افتتاح پل باغ‌ملی که با حضور رییس و اعضای شورای اسلامی شهر کرمان، شهردار کرمان، تعدادی از مدیران استانی و شهری و جمعی از مردم کرمان برگزار شد، افزود: اطمینان می‌دهم قرارگاه خاتم تا یک‌سال‌و‌نیم آینده ساخت تقاطع‌های غیرهم‌سطح شهر کرمان را به پایان خواهد رساند.

وی ضمن تقدیر از شهروندان کرمانی و کسبه‌ی محدوده‌ی این پروژه‌ها که مشکلات اجرای پروژه‌ها را تحمل می‌کنند، گفت: مردم کرمان می‌خواهند شهرشان ساخته شود.

استاندار کرمان افزود: مردم کاری به جناح‌های سیاسی ندارند و هر فردی از هر جناحی که خدمت کند را قبول دارند.

رزم‌حسینی به سابقه‌ی ساخت تقاطع‌های غیرهم‌سطح شهر کرمان اشاره کرد و گفت: روزی که توفیق خدمت‌گزاری به مردم استان کرمان را پیدا کردم، مهندس سیف‌الهی شهردار وقت طی جلسه‌ای گزارشی از وضعیت شهر ارایه کرد؛ ازجمله این‌که‌چند تقاطع غیرهم‌سطح در طرح تفصیلی دیده شده که باید ساخته شود.

وی با بیان این‌که با هماهنگی‌های انجام گرفته، قرارگاه خاتم با اصرار ما به کرمان آمد و ساخت این پروژه‌ها آغاز شد، گفت: دستگاه‌های خدمت‌رسان نیز همکاری مطلوبی کردند و در میدان آزادی که هیچ کس جرأت نداشت به آن دست بزند، طی دو هفته تمام تأسیسات آب، برق، گاز و مخابرات جابه‌جا شد.

استاندار کرمان افزود: در سایر نقاط شهر ازجمله در بازار کرمان نیز اقدامات قابل توجهی انجام گرفت و بازار کرمان با تلاش مهندس سیف‌الهی، شهردار وقت، طی 28 شب کف‌سازی شد؛ ضمن این‌که شرکت آب و فاضلاب نیز طی دو هفته فاضلاب بازار را به فاضلاب شهری وصل کرد.

رزم‌حسینی ضمن تشکر از مهندس عالم‌زاده، شهردار کرمان گفت: خوش‌بختانه کار بازسازی بازار حتی یک شب هم تعطیل نشده و با سرعت ادامه دارد.

وی از بازسازی باغ فتح‌‌آباد به‌عنوان یکی از اقدامات قابل توجه در کرمان یاد کرد و گفت: تا امروز بیش از یک میلیون نفر گردشگر خارجی و داخلی از باغ فتح‌آباد دیدن کرده‌اند.

استاندار کرمان هم‌چنین از افتتاح باغ بیرم‌آباد، کنسول‌گری انگلیس و حمام ظهیرالدوله و تبدیل آن به موزه‌ی جواهرات و طلا در آینده‌ای نزدیک خبر داد.

رزم‌حسینی به نورپردازی سطح شهر و به‌سازی و نورپردازی مزار شهدا به‌عنوان دیگر اقدامات اشاره کرد و گفت: مزار شهیدان، قبرستان نیست؛ بلکه آرمان و پیام دارد؛ بنابراین، باید نورپردازی شود تا گردشگران خارجی در این مکان حضور پیدا کنند.

وی افزود: هشت خانه‌ی قدیمی نیز در کرمان در حال بازسازی است.

استاندار کرمان هم‌چنین با بیان این‌که نباید متوقف شویم و اجرای پروژه‌های شهری باید هم‌چنان ادامه پیدا کند، گفت: باید از ظرفیت قرارگاه خاتم نهایت بهره را ببریم.

رزم‌حسینی بیان کرد: تا رسیدنِ کرمان به شهری ایده‌آل خیلی فاصله داریم؛ بنابراین، باید تلاش کنیم تا شهری در خور شأن مردم کرمان بسازیم.

 

شهردار کرمان در آیین افتتاح پل باغ‌ملی خبر داد:

 

 تکمیل پروژه‌ی باغ‌ملی هم‌زمان با افتتاح زیرگذر آزادی

 

 

سرویس خبر :اداره ی روابط عمومی و اموربین الملل شهرداری کرمان

 

 

شهردار کرمان با اشاره به عدم تملک املاک محدوده‌ی پل باغ‌ملی گفت: امیدواریم با تملک املاک محدوده‌ی پروژه و رفع معارض‌ها، این پروژه هم‌زمان با افتتاح زیرگذر آزادی تکمیل شود.

سیدمهران عالم‌زاده در آیین افتتاح پل باغ‌ملی که با حضور استاندار کرمان، رییس و اعضای شورای اسلامی شهر کرمان، تعدادی از مدیران استانی و شهری و جمعی از مردم کرمان برگزار شد، ضمن تسلیت ایام فاطمیه افزود: به‌دلیل عدم تملک‌ املاک محدوده‌ی این پروژه، بخشی از اقدامات محدوده‌ی این تقاطع باقی مانده که باید توسط شهرداری انجام شود.

وی ادامه داد: امیدواریم با تملک این املاک و رفع معارض‌های موجود، این پروژه هم‌زمان با زیرگذر آزادی تکمیل شود.

شهردار کرمان با اشاره به علت عنوان برنامه که «آیین بهره‌برداری از پل باغ‌ملی» بود، گفت: قرارگاه خاتم پل را تکمیل کرده، اما بخشی از کار ازجمله تملک املاک مسیری و رفع معارض‌ها که باید توسط شهرداری انجام شود، هنوز به پایان نرسیده است.

عالم‌زاده افزود: طی یک‌ماه گذشته کار تملک املاک مسیری این پروژه سرعت گرفته و امیدواریم به‌زودی شاهد تکمیل این پروژه باشیم.

وی هم‌چنین موضوع حمل‌و‌نقل و ترافیک را یکی از چالش‌های مهم شهرها دانست و گفت: در راستای حل این معضل باید اقدامات موازی با دو رویکرد تسهیل حرکت سواره و پیاده‌محور کردن معابر اصلی شهر را پیگیری کرد.

شهردار کرمان از توجه به حمل‌و‌نقل عمومی و زیرساخت‌های آن، هوشمندسازی ترافیک، اصلاح شبکه‌ی معابر و ساخت تقاطع‌های غیرهم‌سطح در راستای تسهیل حرکت سواره، به‌عنوان اقدامات لازم برای حل معضل ترافیک شهر نام برد و گفت: در همین راستا با همت استاندار کرمان تقاطع‌های غیرهم‌سطح در شهر کرمان در دست ساخت است که امروز روگذر باغ‌ملی به بهره‌برداری خواهد رسید.

عالم‌زاده با بیان این‌که از زمان شروع این پروژه 30 ماه می‌گذرد، گفت: هزینه‌ی عمرانی این پروژه40 میلیارد تومان و هزینه‌ی تملک املاک مسیری و رفع معارض‌های این پروژه20 میلیارد تومان است.

وی افزود: اجرای پروژه‌های شهری به‌ویژه تقاطع‌های غیرهم‌سطح نیاز به هماهنگی زیادی با سایر دستگاه‌های خدمت‌رسان دارد که این هماهنگی بدون همراهی استاندار کرمان مقدور نبوده و نخواهد بود.

شهردار کرمان با بیان این‌که آقای رزم‌حسینی استاندار کرمان به موضوعات شهری دید تخصصی دارند، به طرح‌های پیاده‌محور کردن میدان‌های توحید و شهدا اشاره کرد و گفت: اصلاح معابر، پیاده‌محور کردن برخی معابر و توسعه‌ی حمل‌و‌نقل عمومی نیز در دستور کار استانداری، شورای اسلامی شهر و شهرداری کرمان قرار دارد.

عالم‌زاده درخصوص نحوه‌ی برگزاری مراسم افتتاح پل باغ‌ملی نیز گفت: می‌توانستیم این مراسم را در یک سالن برگزار کنیم، اما با رویکرد جدیدِ مدیریت شهری، مراسم در محل پروژه برگزار شد تا مردم نیز در این آیین حضور داشته باشند.

وی ضمن قدردانی از حضور مردم در آیین افتتاح پل باغ‌ملی، از همه‌ی مدیران دستگاه‌های اجرایی و افرادی که در اجرای پروژه‌های شهری با شهرداری همکاری کرده‌اند نیز تشکر کرد.

سرویس‌دهی سازمان اتوبوس‌رانی جهت آیین استقبال از شهدا

 

 

سرویس خبر :اداره ی روابط عمومی و اموربین الملل شهرداری کرمان

 

مدیرعامل سازمان اتوبوس‌رانی کرمان از سرویس‌دهی اتوبوس‌های این سازمان جهت استقبال از 20 شهید گمنام دفاع مقدس خبر داد.

محمود ایرانمنش گفت: با توجه به برگزاری آیین استقبال از 20 شهید گمنام دفاع مقدس که فردا شنبه ساعت 9.5 از محل فرودگاه کرمان انجام می‌شود، اتوبوس‌های این سازمان از مبدأ مساجد سطح شهر تا فرودگاه، آماده سرویس‌دهی به شهروندان شهیدپرور کرمان هستند.

وی افزود: این اتوبوس‌ها در اختیار سپاه قرار گرفته تا برنامه‌ریزی برای سرویس‌دهی شهروندان توسط این نهاد انجام گیرد.

ایرانمنش ادامه داد: هم‌چنین از پنج‌شنبه‌ی گذشته نیز یک دستگاه اتوبوس برای اطلاع‌رسانی آیین استقبال از شهدا به شهروندان به‌صورت ویژه طراحی شده و در سطح شهر در حال تردد است.

شهردار کرمان خبر داد:

بهره برداری از  تقاطع غیرهم‌سطح باغ ملی

سرویس خبر: اداره روابط عمومی و امور بین‌الملل شهرداری کرمان

شهردار کرمان از بهره برداری  تقاطع غیرهم‌سطح باغ ملی در تاریخ 27 بهمن ماه جاری خبر داد.

سیدمهران عالم‌زاده اظهار کرد: تقاطع غیرهم‌سطح باغ ملی، از جمله تقاطع‌هایی است که در راستای کاهش و روان سازی ترافیک شهر کرمان در چهارراه ولی‌عصر(عج)، ساخته شده است.

وی با بیان اینکه احداث تقاطع غیرهم‌سطح باغ ملی  در تاریخ 31 مردادماه 94 آغاز شد، افزود: پل باغ ملی با 473 متر طول و 17.6 متر عرض ساخته شده است.

شهردار کرمان هزینه احداث تقاطع غیرهم‌سطح باغ ملی را حدود 38 میلیارد تومان عنوان و خاطرنشان کرد: تقاطع‌ غیرهم‌سطح یاد شده در راستای کاهش ترافیک شهری و رضایت‌مندی شهروندان ساخته شده است.

گفتنی است مراسم بهره‌برداری از تقاطع مذکور، ساعت 10 صبح فردا 27 بهمن ماه در محل ورودی پل از سمت خیابان شهید رجایی برگزار می‌شود.

معاون فنی و عمرانی شهردار کرمان عنوان کرد:

38 میلیارد تومان هزینه احداث تقاطع غیرهم‌سطح ولی‌عصر (عج)

سرویس خبر: اداره روابط عمومی و امور بین‌الملل شهرداری کرمان

معاون فنی و عمرانی شهردار کرمان، هزینه احداث تقاطع غیرهم‌سطح ولی‌عصر (عج) را حدود 38 میلیارد تومان عنوان کرد.

محمدعلی قنبری با بیان اینکه تقاطع غیرهم‌سطح ولی‌عصر(عج)، از جمله تقاطع‌هایی است که در راستای کاهش و روان سازی ترافیک شهر کرمان و رضایتمندی شهروندان ساخته شده است، گفت: پل ولی‌عصر (عج) با 473 متر طول و 17.6 متر عرض ساخته شده است.

وی با بیان اینکه تعداد سگمنت‌های تقاطع مذکور 144 عدد، تعداد شمع‌ها 64 عدد و تعداد پایه‌ها 12 عدد است، گفت:  همچنین طول عرشه 22 متر و طول سگمنت 213 متر است.

معاون فنی و عمرانی شهردار کرمان با بیان اینکه احداث تقاطع غیرهم‌سطح ولی‌عصر(عج) در تاریخ 31 مردادماه 94 آغاز شد، خاطرنشان کرد: تقاطع یاد شده فردا 27 بهمن ماه جاری به بهره‌برداری می‌رسد.

 

 

تخصیص سهمیه سوخت به ناوگان دیزلی دارای پروانه فعالیت در فروردین ماه97

سرویس خبر: اداره روابط عمومی و امور بین‌الملل شهرداری کرمان

مدیرعامل سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهرداری کرمان گفت:مالکان خودروهای دیزلی برای دریافت سهمیه سوخت فروردین ماه،باید با ثبت نام در سامانه تخصیص سوخت به نشانی www.utcms.ir  ،پروانه فعالیت کسب نمایند.

محمد مهدی‌نژاد افزود: در ادامه طرح ساماندهی و توزیع سوخت دیزل خودروهای حمل ونقل عمومی بار و مسافر درون شهری، مالکانی که تاکنون برای خودروی دیزلی خود پروانه فعالیت دریافت نکرده‌اند،جهت دریافت سهمیه سوخت فروردین۱۳۹۷، تا تاریخ 15 اسفند ۹۶مهلت دارند با ثبت نام در سایت www.utcms.ir و ارائه کپی مدارک شناسایی خودرو و مالک خودروی دیزلی، پراونه فعالیت دریافت نمایند.

وی تصریح کرد: داشتن معاینه فنی معتبر، از شرایط لازم جهت ثبت نام و اخذ پروانه فعالیت حمل ونقل بار درون شهری محسوب می‌شود.

آغاز عملیات سربرداری درختان نارون بولوار جمهوری اسلامی

 

سرویس خبر: اداره روابط عمومی و امور بین‌الملل شهرداری کرمان

مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری کرمان از آغاز  عملیات سربرداری درختان نارون بولوار جمهوری اسلامی خبر داد.

ایمان سیف‌الهی گفت: یکی از مراقبت‌های ویژه‌ای که گیاهان فضاهای سبز به ویژه درختان و درختچه‌های زینتی در طول دوره رشدی خود نیاز دارند و از مهم‌ترین آنها نیز به شمار می‌رود، مبحث هرس درختان است.

وی افزود: هَرَس، علم و هنر قطع کامل یا جزیی اندام‌های مختلف گیاهی است که باعث تنظیم و کنترل رشد، گلدهی و میوه دهی می‌گردد و با کمک آن اسکلت قوی، سالم و شکل مناسب در سال‌های اولیه رشد در خزانه و یا محل اصلی ساخته می‌شود.

سیف‌الهی اظهار داشت: معمولاً بر اساس زمانی، هرس را به دو بخش هرس زمستانه (هرس سیاه) و هرس تابستانه (هرس سبز) تقسیم می‌کنند.

وی ادامه داد: هرس زمستانه در زمان خزان کامل گیاه انجام می‌شود که درصورت وجود سرمای شدید در منطقه، بهتر است هرس زمستانه به تأخیر افتاده و در اواخر فصل خواب انجام شود؛ زیرا در این زمان حرکت شیره پرورده گیاه بسیار کند و مواد غذایی در تنه درخت ذخیره می‌شود و مشکل خاصی برای گیاه به وجود نمی‌آید.

سیف‌الهی با بیان اینکه معمولاً هرس‌های جوان سازی و سربرداری گیاهان از جمله اکالیپتوس، زبان گنجشک، توت و نارون در این فصول صورت می‌گیرد، ادامه داد: هرس تابستانه یا سبز معمولاً پس از هرس زمستانه که فعالیت گیاه آغاز می‌شود و اعضای مختلف درخت رشد و نمو خود را از سر می‌گیرند، انجام می‌شود.

وی با تاکید بر اینکه در طول دوران رشد و نمو، اندام‌های زائد و بدون مصرف و مزاحم نیز در بعضی از درختان رشد کرده و مقدار زیادی از انرژی مواد غذایی در درخت را صرف رشد و نمو خود می‌کنند و در نتیجه درخت ضعیف می‌شود، تصریح کرد: پاجوش‌های اطراف ریشه یا ساقه و تنه از این جمله است که باید نسبت به قطع آنها اقدام کرد.

مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری کرمان، نگهداری اندازه درخت در حد مطلوب، حذف شاخه‌های خشکیده، بیمار، ضعیف و شکسته،حذف شاخه‌های مزاحم، خلوت کردن قسمت داخلی تاج درختان به منظور تهویه داخل تاج درخت، رسیدن نور به قسمت‌های داخلی و مقاومت گیاه نسبت به وزش باد و طوفان یا برف سنگین، تحریک گلدهی و میوه دهی و جوان سازی درختان و درختچه‌های مسن را از مهم‌ترین دلایل انجام هرس عنوان کرد.

وی با بیان اینکه تعداد زیادی از درختان سطح شهر کرمان که اکثر آنها انواع اکالیپتوس، نارون، زبان گنجشک، توت و ... هستند، با توجه به سن بالا و در موارد زیادی نیز رشد زیاد تاج درختان و عدم توان شاخه‌های جانبی این درختان، نیاز به هرس زمستانه ویژه‌ای دارند، گفت: این کار تحت عنوان هرس سربرداری و یا جوان سازی انجام می‌شود؛ به ویژه درختان اکالیپتوس که دارای رشد طولی بسیار زیاد و شاخه‌های ترد و شکننده و همچنین ریشه‌های سطحی بوده و در صورت عدم هرس مذکور، ممکن است علاوه بر آسیب جدی به درخت، موجب وارد شدن صدمات جانی و مالی به ساکنین و عابرین اطراف خود شوند که در اثر بادهای شدید یا برف و آفت و بیماری، این نوع خسارت بیشتر و جدی‌تر خواهد بود.

سیف‌الهی با تاکید بر اینکه درختانی مانند توت، زبان گنجشک و چنار را می‌توان با هرس سربرداری یا هرس‌های شدید، بهتر و جوان‌تر نگهداری کرد، گفت: در برخی درختان نیز مانند درختان نارون که دارای متوسط سن رشدی 30 تا 50 سال هستند و معمولاً در اواخر این سنین انواع آفات از جمله آفت پوستخوار و چوبخوار و بیماری‌های پوسیدگی قارچی ساقه به آنها هجوم می‌آورند، این نوع هرس متداول است و می‌تواند چند سالی عمر این درختان را افزایش دهد.

وی با بیان اینکه این سازمان قصد دارد در این راستا و جهت بهبود درختان فضای سبز بولوار جمهوری اسلامی، اقدام به سربرداری اصولی درختان نارون در هفته‌های جاری نماید،

از شهروندان خواست برای بهبود فضای سبز شهر کرمان در مدت سربرداری صبوری کنند.

سیف‌الهی گفت: از هم اکنون به خاطر مشکلاتی که در این مدت ممکن است برای شهروندان پیش آید، پیشاپیش عذرخواهی می‌کنیم.

 

 

 

اجرای عملیات تعریض و اصلاح هندسی در خیابان شهید رجایی

 

 سرویس خبر: اداره روابط عمومی و امور بین‌الملل شهرداری کرمان

شهردار منطقه یک کرمان از اجرای عملیات تعریض و اصلاح هندسی در خیابان شهید رجایی

خبر داد.

علی سعیدی گفت: همزمان با پیشرفت فیزیکی و انجام مراحل اتمام ساخت تقاطع غیرهمسطح ولیعصر(عج)، این منطقه اقدام به تعریض بخشی از خیابان شهید رجایی و اصلاح هندسی راستگرد خیابان ابن سینا نموده است.

وی ادامه داد: با توجه به نقطه تلاقی خیابان ابن سینا و شهید رجایی و لاین خروجی تقاطع غیر همسطح به خیابان شهید رجایی، نیاز به اصلاح هندسی و تعریض بخشی از معبر این محدوده احساس می‌شد.

شهردار منطقه یک کرمان اضافه کرد: در این راستا هم چنین عملیات فرش موزاییک پیاده‌رو مجاور کتابخانه ملی انجام شد.

وی اظهار داشت: در این پروژه اقداماتی چون تعریض معبر، زیرسازی، جدول‌گذاری و پیاده روسازی انجام شد.

سعیدی هدف از این اقدام را روان سازی تردد خودروها و جلوگیری از بروز حوادث احتمالی عنوان کرد.

 

 

لچکی سه راهی سیلو، فرش موزاییک شد

 

سرویس خبر: اداره روابط عمومی و امور بین‌الملل شهرداری کرمان

شهردار منطقه سه کرمان از انجام عملیات فرش موزاییک لچکی سه راهی سیلو خبر داد.

منصور ابراهیمی گفت: بعد از انجام تعریض سه راهی سیلو، لچکی این مسیر در دستور کار قرار گرفت و با تلاش اکیپ معاونت فنی و عمرانی منطقه، عملیات فرش موزاییک این مسیر به پایان رسید.

وی با بیان اینکه در این مسیر 300 متر مربع فرش موزاییک و 20 متر مربع سنگ انجام شد، افزود: طول چمن مصنوعی به کار رفته در این مسیر50 متر است.

شهردار منطقه سه خاطرنشان کرد: با جانمایی انجام شده، به زودی المان خوشه گندم در این مکان نصب خواهد شد.

 

 

برگزاری جشنواره فرهنگی ورزشی فجر

 

 

 سرویس خبر: اداره روابط عمومی و امور بین‌الملل شهرداری کرمان

سرپرست معاونت فرهنگی اجتماعی شهرداری کرمان، از برگزاری ویژه برنامه‌ای فرهنگی ورزشی ویژه‌ی بانوان کرمانی با عنوان «فجر» خبر داد.

حجت‌الاسلام سیدمرتضی حسینی گفت: این برنامه در ادامه‌ی فعالیت‌های شهرداری کرمان به مناسبت پیروزی انقلاب اسلامی و آغاز چهلمین سال این پیروزی شکوهمند برگزار می‌شود.

وی افزود: این برنامه صبح امروز از ساعت 9 صبح در بوستان ریحانه (ویژه بانوان) با حضور جمعی از مسئولان و اعضای شورای اسلامی شهر کرمان برگزار می‌شود.

سرپرست معاونت فرهنگی اجتماعی شهرداری کرمان ادامه داد: میز فروش تولیدات خانگی و صنایع دستی، برنامه‌ها و مسابقات فرهنگی ورزشی، ایستگاه گریم، میز کتاب و... به عنوان برنامه‌های جانبی این برنامه در نظر گرفته شده است.

وی تصریح کرد: در اجرای این برنامه شرکت سالم شهر و هیات ورزش‌های همگانی استان با معاونت فرهنگی اجتماعی شهرداری کرمان و فرهنگسرای جان جهان این معاونت همکاری می‌کنند.

حجت‌الاسلام حسینی افزود: امیدواریم لحظات خوب و خوشی برای بانوان کرمانی رقم بخورد.

سرپرست معاونت فرهنگی اجتماعی شهرداری کرمان همچنین از فعالیت‌های شهرداری‌های مناطق چهارگانه، معاونت خدمات شهری و سایر مجموعه‌های شهرداری در ایام الله دهه‌ی فجر خبر داد و افزود: شهرداری هر منطقه به صورت مشخص برنامه‌های خاصی برای نصب المان، نصب ریسه، چراغ‌های روشنایی و نورپردازی را به اجرا درآورد تا شهروندان در تمامی نقاط شهر این تغییر چهره شهری را احساس کنند.

حجت‌الاسلام حسینی با بیان اینکه مردم محوری از تاکیدات ما در برپایی آیین‌های ملی و مذهبی است، گفت: در این راستا همکاری و همراهی خوبی با بخش خصوصی و هیات‌ها و مساجد و سایر کمیته‌های ستاد دهه فجر استان انجام شد تا برنامه‌ها به نحو احسن به اجرا درآمدند.

وی افزود: بصیرت افزایی و ارتقای معنویت در کشور یکی از بزرگ‌ترین و مهم‌ترین دستاوردهای انقلاب اسلامی به شمار می‌رود، این موضوع بسیار حائز اهمیت است و باید مورد تاکید قرار گیرد.
سرپرست معاونت فرهنگی اجتماعی شهرداری کرمان با اشاره به شکستن ابهت پوشالی ابرقدرت‌ها توسط جمهوری اسلامی ایران گفت: پس از انقلاب اسلامی، احیای فرهنگ اسلامی و ارزش‌های آن مورد توجه قرار گرفت و علاوه بر مراکز آموزشی کشور، رسانه‌های گروهی اعم از صدا و سیما، روزنامه‌ها، مجلات و حتی سینما، تئاتر و سایر مسایل هنری و فرهنگی در جهت رشد فرهنگی جامعه‌ی اسلامی به کار گرفته شدند.

شهردار کرمان تأکید کرد:

ضرورت توانمندسازی زندانیان و خانواده‌ی آن‌ها

 

سرویس خبر :اداره ی روابط عمومی و اموربین الملل شهرداری کرمان

 

شهردار کرمان گفت: توانمندسازی زندانیان و خانواده‌های آن‌ها توسط انجمن حمایت از زندانیان، کار بسیار مثبتی است که باید گسترش پیدا کند.

سیدمهران عالم‌زاده در حاشیه‌ی بازدید از اقدامات انجمن حمایت از زندانیان استان کرمان با بیان این‌که در زمینه‌ی توانمندسازی خانم‌هایی که در کارگاه‌های انجمن از زندانیان کار می‌کنند، کارهای خوبی توسط این انجمن انجام گرفته است، گفت: شاید تعداد نیروهایی که الان در این کارگا‌ه‌ها کار می‌کنند، زیاد نیست، اما حرکت به این سمت که کارگاهی دایر کرد‌ه‌اند، اتفاق خیلی خوبی است.

وی افزود: زندانیان به جای این‌که در زندان بمانند، کار انجام می‌دهند و به افراد مفید و توانمند تبدیل می‌شوند؛ ضمن این‌که پس از پایان دوره‌ی محکومیت نیز می‌توانند به این فعالیت‌ها ادامه دهند.

شهردار کرمان به حضور خانواده‌های زندانیان در این کارگاه‌ها نیز اشاره کرد و گفت: خانواده‌ی زندانیان هم با حضور در این کارگاه‌ها افراد توانمندی می‌شوند و می‌توانند بخشی از امورات زندگی خود را بگذرانند.

عالم‌زاده با بیان این‌که دایر کردن این کارگاه‌ها، کار بسیار مفیدی است که باید گسترش پیدا کند، گفت: باید به جای ماهی دادن، به افراد ماهی‌گیری را بیاموزیم‌؛ بنابراین، با توجه به این‌که شهردار هم عضو هیأت مدیره‌ی انجمن حمایت از زندانیان است، باید بررسی کنیم که در چه نقاطی این قابلیت را داریم تا فضاهایی برای گسترش این کارگا‌ه‌ها در اختیار انجمن بگذاریم.

وی در عین حال بیان کرد: البته حضور این افراد مسایل خاص خو را به‌همراه دارد؛ اول این‌که حضور آن‌ها در اجتماع مثبت است، اما حضور آن‌ها باید با مراقبت‌های ویژه‌ای که مد نظر انجمن و اداره‌کل زندانیان است، دنبال شود.  

شهردار کرمان به ظرفیت مطلوب انجمن حمایت از زندانیان و مشارکتی که از جاهای مختلف جذب می‌کند، اشاره کرد و گفت: با توجه به آسیب‌های اجتماعی مختلفی که انواع آن را در شهر داریم، خانواده‌های زندانی‌ها هم در معرض این آسیب‌ها هستند؛ بنابراین، هر کس هر کاری که می‌تواند باید برای خانواده‌ی زندانیان انجام دهد.

عالم‌زاده افزود: انجمن حمایت از زندانیان، زیرساخت‌های خوبی دارد؛ افرادی با این انجمن مشارکت کرده و هزینه‌ها را پرداخت می‌کنند و برخی دستگاه‌ها هم به انجمن کمک می‌کنند؛ ضمن این‌که سرمایه‌هایی هم به‌عنوان زمین دارند که مقرر شد کمک دهیم تا از طریق سرمایه‌گذار ساخت‌وسازهایی در این زمین‌ها انجام شود.

وی ادامه داد: این زمین‌ها ممکن است برای انجمن ارزش افزوده داشته باشد، اما بهتر است در این زمین‌ها ساخت‌وساز شود تا از محل فضاهایی که ایجاد می‌شود، درآمدهای مستمری داشته باشند تا به خانواده‌ی زندانیان بیش‌تر کمک شود.

شهردار کرمان بیان کرد: درخصوص صدور پروانه‌ی ساختمان هم همین طور که از طریق مؤسسه‌ی بناهای ماندگار به بقیه‌ی مؤسسات خیریه کمک می‌کنیم، به انجمن حمایت از زندانیان نیز کمک خواهیم کرد.

اکبر افضلی، رییس انجمن حمایت از زندانیان استان کرمان نیز در این بازدید گفت: انجمن حمایت از زندانیان، سازمانی مردم‌نهاد است که برای کمک به زندانیان و خانواده‌ی آن‌ها تشکیل شده است.

وی با بیان این‌که هدف اصلی این انجمن، حمایت از خانواده‌ی زندانیان است، گفت: 900 نفر از 4800 زندانی استان کرمان تحت پوشش این انجمن هستند.

افضلی با بیان این‌که در دهه‌ی فجر امسال با پرداخت 73 میلیون تومان 11 زندانی در استان کرمان آزاد شدند، گفت: سال گذشته 500 خانواده‌ی زندانی که تاکنون به زیارت امام رضا (علیه‌السلام) نرفته بودند، به مشهد مقدس اعزام شدند.

 

به مناسبت ایام الله دهه فجر برگزار شد:

سومین دوره مسابقات عملیاتی - ورزشی آتش‌نشانان کرمان

 

 

 سرویس خبر: اداره روابط عمومی و امور بین‌الملل شهرداری کرمان

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهر کرمان از برگزاری سومین دوره مسابقات عملیاتی - ورزشی آتش‌نشانان شهر کرمان خبر داد.

علی عسکری با بیان اینکه این مسابقات به مناسبت ایام الله دهه فجر برگزار می‌شود، افزود: این عملیات به صورت یک روزه و از صبح امروز در پارک مادر در حال برگزاری است.

وی اظهار داشت: در این مسابقات 11 تیم 8 نفره عملیاتی _ ورزشی از سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهر کرمان در انجام عملیات های مختلف از جمله حمل مصدوم ، موانع ترکیبی ، آبرسانی و اطفای حریق با هم به رقابت می‌پردازند.

عسکری با بیان اینکه این مسابقات با هدف ارزیابی و ارتقای سطح توانایی و سرعت عمل آتش‌نشانان در حال انجام است، گفت: در پایان از تیم‌های برتر تجلیل خواهد شد.

 

 

 

اينجا شهرداري کرمان ...
      سامانه ارتباط مردمی : 137
      سامانه پیامکی : 10001371000
      تلفن های تماس : 32268350-034
      آدرس ساختمان شهرداری مرکز :
      کرمان - خیابان سپه